עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - טיסות לקוסטה ריקה

היא יפה, מעניינת, מרגיעה, עמוסה בפלאי טבע שכיף לגלות. קוסטה ריקה, המדינה האהובה על התיירים האמריקאים ובשנים האחרונות גם על התיירים הישראלים היא אחת הפנינות האמיתיות של מרכז אמריקה והיא מספקת חומרים לטיול של שבוע או שבועיים, לנופש של כמה ימים או למסע תרמילאים של כמה שבועות וחודשים.

השלב הראשון בכל טיול הוא כמובן הזמנת טיסות וכשתנסו למצוא טיסות לקוסטה ריקה תגלו הרבה מאד חברות שמציעות לכם מסלולים שונים – זאת משום שאין טיסה ישירה מישראל לקוסטה ריקה. אז מה האפשרויות שלכם?
 

טיסות מאירופה לקוסטה ריקה

חיפוש אחר טיסות לקוסטה ריקה יוביל אתכם בין שני נתיבי אוויר עיקריים – טיסה לאירופה ומשם לקוסטה ריקה או טיסה לארצות הברית ומשם טיסה קצרה לסן חוזה הבירה שם נמצא שדה התעופה הבינלאומי חואן סנטה מריה.
 

טיסות לקוסטה ריקה מאירופה מוצעות על ידי חברות תעופה לא מעטות, אבל הבולטת מביניהן היא איבריה הספרדית. מכיוון שאל-על והחברות הישראליות האחרות לא מציעות טיסות ישירות לסן חוזה, אפשר למצוא שיתופי פעולה בין אל-על לאיבריה ולתכנן כך את המסע לקוסטה ריקה. טיסה של אל-על ליעד כלשהו באירופה, בדרך כלל אחת מערי ספרד – ברצלונה או מדריד ומשם טיסה ישירה לקוסטה ריקה.
 

ישנן עוד מספר חברות שמציעות טיסה לקוסטה ריקה מאירופה, ביניהן KLM  ההולנדית שממריאה משדה התעופה סכיפול ליד אמסטרדם, חברת בריטיש איירווייז שמציעה טיסות מכמה נקודות באירופה וחברת לופטהנזה – אך מספר הטיסות בשבוע של החברות האלו קטן יחסית לאיבריה.
 

טיסות לקוסטה ריקה דרך ארצות הברית

אחת הדרכים הקלות יותר להגיע לקוסטה ריקה היא דרך ארצות הברית וקנדה. יונייטד איירליינס, דלתא, קונטיננטל ואייר קנדה כולן מציעות טיסות לקוסטה ריקה מספר פעמים בשבוע מיעדים ברחבי אמריקה הצפונית. היתרון של טיסה דרך אמריקה הוא כמובן שאת רוב המסע גמרתם ברגע שנחתתם ביבשת אמריקה, טיסת הקישור לקוסטה ריקה היא קצרה ולא מדובר במסע שמרגיש מתיש ובלתי נגמר.
 

מצד שני, טיסות לקוסטה ריקה מארצות הברית או מקנדה יכולות לצאת בסופו של דבר יקרות יותר בגלל המחיר הגבוה של טיסה לארצות הברית, בייחוד אם מדובר בעונת השיא. אם זאת תמיד כדאי לבדוק את כל האפשרויות ולמצוא את הנתיב שמתאים לכם.
 

מחירי הטיסות לקוסטה ריקה: טווח מחירים גדול שמשתנה כל הזמן

מחירי הטיסות לקוסטה ריקה משתנים לאורך השנה, בהתאם לביקוש. תקופת חג המולד וראש השנה האזרחי למשל היא תקופה בה יש ביקוש של אמריקאים לטיסות לקוסטה ריקה, רבים מהם נוסעים לחופשה במרכז אמריקה דווקא בתקופה הזו וכך גם בתקופת האביב, כשיש חופשת סימסטר מהקולג' ומהאוניברסיטה.
 

בממוצע המחיר יכול לנוע מ-1200-1300 דולר לכרטיס טיסה בעונות רגועות יותר ולהגיע עד ל-2000 דולרים ואפילו יותר בעונות קצת יותר עמוסות.
 

אפשר להגיע לקוסטה ריקה בכל השנה

למרות שהעונה היבשה והנוחה יותר לטיולים בקוסטה ריקה – מנובמבר ועד אפריל -  היא גם העונה המבוקשת יותר מבחינת נסיעות וחופשות בקוסטה ריקה של תיירים מארצות הברית או מאירופה, מי שרוצה לחסוך יכול להרגיש בנוח גם עם טיסה בחודשים האחרים והקצת יותר רטובים.
 

הגשמים הטרופיים של קוסטה ריקה הם סבילים לחלוטין והיתרון הוא שאתם מקבלים את קוסטה ריקה במיטבה, בלי תיירים מעיקים, מלונות שכל החדרים שבהם תפוסים ותורים בכניסה לאטרקציות ולמקומות הבילוי.
 

למרות שעדיין אין טיסות מישראל לקוסטה ריקה, המסע למדינה היפה הזו מתחיל בקלות יחסית – סקר מחירים שאפשר לעשות דרך האינטרנט, חיפוש אחר טיסה נוחה לכם ואפילו הזמנה וכרטוס אונליין שמציעות רוב החברות. עכשיו נשאר רק לארוז.