עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - הגעה לקוסטה ריקה

איך להגיע לקוסטה ריקה?
 

בטיסה לקוסטה ריקה
אין טיסות ישירות מישראל לקוסטה ריקה, וכדי להגיע תצטרכו לעבור דרך אירופה או ארה"ב (צריך ויזה). האופציה הפופולארית היא טיסה דרך מדריד והמשך לסן חוזה. אם יש לכם ויזה לארה"ב, תוכלו לטוס דרך ניו יורק עם חברות תעופה רבות, שיהפכו את כרטיס הטיסה לזול יותר ותאריך החזרה יהיה גמיש בהרבה.
 

שימו לב, שכרטיסי הטיסה מארה"ב לקוסטה ריקה הם הזולים ביותר יחסית לשאר מדינות מרכז אמריקה (חוץ ממקסיקו). ולכן, מטעמים כלכליים, כדאי לנחות בקוסטה ריקה, ולהתחיל את הטיול בה.

 

בדרך היבשה
ניתן להגיע לקוסטה ריקה בצורה יבשתית דרך פנמה וניקרגואה השכנות. מעברי הגבול הפופולאריים עם פנמה נמצאים ב- Sixeola-Guabito ליד בוקאס דל טורו ובמעבר Paso Canoas שנמצא על כביש פאן-אמריקה. לניקרגואה ניתן להגיע דרך מעבר הגבול Penias Blancas-Sapoa.

ישנן שתי דרכים להגיע בדרך היבשה. נסיעה באוטובוסים הציבוריים תהיה זולה במעט, אך איטית ומסורבלת בהרבה.. לעומת זאת אוטובוסים פרטיים יביאו אתכם היישר אל היעד במדינה השכנה במהירות וביעילות.

 

בשייט
ניתן להגיע מניקרגואה בשייט ארוך ומייגע בין Los Chiles – San Carlos.

 

תחבורה בתוך קוסטה ריקה

התחבורה הציבורית בקוסטה ריקה טובה, ותביא אתכם ליעדים המרוחקים והנידחים ביותר. הטיול במדינה נעשה בצורת כוכב, כאשר כל פעם חוזרים לסן חוזה, ויוצאים ממנה ליעד הבא.

 

שאטלים

כדי לא לחזור כל פעם לסן חוזה, תוכלו לקחת נסיעה מאורגנת מיעד אחד ליעד אחר. הנסיעה הזו יקרה יותר, אך תהיה מהירה בהרבה ובטוחה יותר. אם אתם לחוצים בזמן ורוצים להספיק יותר, כדאי לכם להשתמש בשירות הזה.

 

השכרת רכב

יש מטיילים ששוכרים רכב כדי לטייל בנוחות בקוסטה ריקה. הדרכים במדינה משובשות (במיוחד העונה הגשומה), ולא מסומנות היטב, ולכן כדאי מאוד להשכיר רכב מסוג 4X4 ולהצטייד במכשיר GPS. השכרת הרכב אינה הכרחית, יקרה בהרבה ויכולה להפוך את הטיול במדינה לקשה יותר...