עוד על קולומביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קולומביה - השכרת רכב בקולומביה

מסע בקולומביה הוא תמיד מסע מאתגר. מדובר במדינה שנופיה משתנים מאיזור אחד לאיזור אחר, שחוצה שני קווי אקלים מובהקים, אקלים טרופי עם גשמים ולחות מטורפת, כזה שתואם את נופי יערות הגשם והג'ונגלים שמחכים למי שמגיע למדינה ואקלים רגוע יותר, שטוף שמש ויבש, למי שנוחת במרכזה – בעיר הבירה בוגוטה.

זוהי ארץ שתושביה – חלקם עניים ונאבקים על כל פרוטה ואחרים עוסקים בתעשיות מפוקפקות שמביאות להם עושר אבל לא מוסיפות למוניטין של המדינה הזו. בסופו של דבר, מדובר במדינה מרתקת, מאתגרת וסוערת שמשאירה בכל מטייל שצועד בשבילים שלה רושם חזק.
 

בגלל השוני הגדול בין איזור אחד לאיזור אחר בקולומביה, הרבה אנשים תוהים איך להגיע ממקום אחד למקום אחר. לצד תחבורה ציבורית וטיסות פנים, השכרת רכב בקולומביה היא אפשרות אידיאלית, בייחוד עבור מי שמתכנן מסעות ארוכים ממקום למקום.

עם זאת, בגלל התנאים המיוחדים של המדינה הזו ובגלל מערכת חוקים מדוקדקת שאסור לסטות ממנה אפילו לשנייה, אם אתם שוקלים השכרת רכב בקולומביה כדאי שתכירו היטב את התחום ותדעו בדיוק איך להזמין את הרכב, איפה, מתי ואיך להתנייד בתוך המדינה.
 

טיול קולומביאני על ארבעה גלגלים – למי זה מתאים?

השכרת רכב בקולומביה מתאימה למי שהוא נהג שיכול לעמוד בתנאי שטח לא קלים. כבישים רבים בקולומביה הם כבישים מחוספסים, במצב גרוע ורעוע ואף כבישים שיכולים להיות מסוכנים. הנהגים הקולומביאנים, בייחוד אלו שמתגוררים מחוץ לערים הגדולות, נחשבים לדי מופרעים. החוק שאומר שבדרכים הכפריות אפשר לנהוג עד ל-80 קמ"ש לא תמיד תקף אצל המקומיים ולכן תמצאו את עצמכם מתמודדים לא פעם עם פורעי חוק מהירים מאד.
 

תכנון נכון = פחות שיבושים בדרך

החלטתם להשכיר רכב? מצויין. אבל לא כדאי לעשות את זה ברגע האחרון. אם אתם מתכננים טיול לקולומביה, צרו קשר עם חברות השכרת רכב בקולומביה ותבדקו מי מציעה לכם את הדיל הטוב ביותר לפי משך הזמן, המסלול וסוג המכונית שאתם צריכים.
 

חברות השכרת רכב כמו הרץ', באדג'ט, אוויס ואחרות מפעילות סניפים גדולים בבירת קולומביה בוגוטה. לרוב החברות יש נציגויות בשדה התעופה אל דוראדו או בתוך העיר עצמה.

לא כדאי להשאיר את הזמנת המכונית עד לנחיתה בבוגוטה. אם אתם רוצים לבצע השכרת רכב בקולומביה, צרו קשר מקדים עם החברות השונות ובררו את כל הפרטים, ערכו סקר שוק, קראו היטב את חוזה ההשכרה ואת סעיפי הביטוח ורק לאחר מכן, בצעו את ההזמנה דרך אתר האינטרנט או טלפונית, כמה שיותר מוקדם.
 

מומלץ לבחור בחברה מוכרת וגדולה, שיש לה נציגויות בערים גדולות נוספות בקולומביה, ביניהן קרטחנה, סנטה מרתה, קאלי וערים גדולות נוספות. תוכלו לעשות השוואת מחירים ולקבל הצעות מחיר גם דרך חברות שמאפשרות השכרת רכב בקולומביה ומתנהלות עבורכם מול החברות השונות שמציעות את שירותיהן במדינה. כך או כך, מומלץ כאמור לעבור על חוזה ההשכרה ולקרוא את כל האותיות הקטנות, גם הקטנות ביותר.
 

דעו את המסלול שלכם מראש

אולי הטיפ הכי חשוב לכל מי שמתכנן השכרת רכב בקולומביה הוא לתכנן את המסלול באופן מדויק ככל האפשר. חשוב שתכירו את הכבישים, תלמדו את המכשולים שבדרך, תקחו בחשבון את המרחקים ותנהלו את הזמן שלכם נכון.

כך למשל, בגלל שנסיעה בלילה אינה בטוחה בחלק מהכבישים במדינה, תצטרכו למשל לנהוג במהלך שעות היום – לפעמים שעות ארוכות – כדי להגיע ליעד הבא שלכם. הצטיידו במפות והקפידו לשכור מערכת ניווט טובה יחד עם המכונית.
 

השכרת רכב בקולומביה היא פתרון מצויין להגיע ממקום למקום ולהתחמק מקשיי התחבורה הציבורית, אבל חשוב לתכנן, לבדוק ולשכור רק מחברות אמינות. והכי חשוב: לנסוע בזהירות. 

אתרים שותפים:
השכרת רכב בירושלים - עם שלמה סיקסט