עוד על קולומביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קולומביה - ביטוח נסיעות לקולומביה

בשנים האחרונות הפכה קולומביה לחלק בלתי נפרד ממפת הטיולים של מטיילי דרום אמריקה. קולומביה, המדינה הצפונית ביבשת הדרומית, גובלת במדינות כמו ברזיל ואקוודור, ומטיילים רבים מגיעים אליה כחלק מטיול כוללני באזור.
 

אך לפני שאתם מזמינים כרטיס טיסה לאחת מהמדינות היפות והפראיות בדרום אמריקה, חשוב לדאוג לפוליסת ביטוח נסיעות לקולומביה. פוליסה שתספק כיסוי רפואי הולם, כמו גם כיסוי מקיף עבור הציוד שישרת אתכם לאורך הטיול.
 

מה חשוב לדעת כשמזמינים ביטוח נסיעות לקולומביה?

באופן עקרוני, כל פוליסת ביטוח כוללת סעיפים רבים, וחשוב להקפיד ולקרוא את כולם. כך תימנעו מאי הבנות מיותרות.

פוליסות הביטוח נחלקות על פי נושאים, ומחיריהן משתנה בהתאם להיקף הכיסוי שהן מעניקות. ככלל, ככל שהפוליסה מקיפה יותר מבחינה רפואית ומבחינת כיסוי על אובדן ציוד, כך מחירה יהיה גבוה יותר. ביטוח נסיעות לקולומביה תוכלו לרכוש דרך קופת החולים שלכם, חברות האשראי, וחברות ביטוח שונות.
 

פוליסה בסיסית ומקיפה

פוליסה בסיסית מתאימה לאלו מכם שמצבם הרפואי טוב, והם לא מתכוונים לצאת להרפתקאות מסוכנות ולספורט אתגרי. פוליסת הביטוח תקנה לכם את האפשרות לבחור את הרופא בעצמכם, לבקר במרפאות ולרכוש תרופות.

על כל זאת תקבלו החזרים, במידה ותציגו אישורים רפואיים ומרשמים. בדקו כי פוליסת הביטוח שאתם רוכשים כוללת הטסה רפואית ארצה במקרה הצורך. יתכן ותתקלו במספר הצעות לפוליסה בסיסית, כאשר כל אחת מהן מציגה כיסוי כספי שונה.
 

פוליסת ביטוח נסיעות לקולומביה עבור תרמילאים

אם הגעתם לדרום אמריקה, סביר להניח שיצאתם לטיול תרמילאים ארוך ומקיף. לכן גם אם אינכם חושבים לצאת לפעילות אתגרית בקולומביה עצמה, כמו טרקים בג'ונגלים שלה, מומלץ לעשות ביטוח תרמילאים, שיבטח אתכם לכל אורכו של טיולכם ביבשת.

ביטוח תרמילאים שונה מביטוח בסיסי בכך שהוא מכסה פעילות אתגרית והוא כולל איתור וחילוץ במקרים המצריכים זאת. למשל, אם מישהו טועה בדרך ונזקק לחילוץ והצלה. בנוסף, תקנה לכם הפוליסה את האפשרות לשוחח עם רופא דובר עברית.
 

גם אם רכשתם ביטוח תרמילאים, היו זהירים ונקטו בכל הכללים הנחוצים לפני יציאה לטרק. (בדיקת מזג אוויר, עדכון לאן אתם יוצאים ולכמה זמן, יציאה בלוויית מטייל נוסף וכדומה).
 

נוסף לכך, ישנן פוליסות ביטוח עבור סקי, צלילה ואף נסיעות עסקים. הכל לפי צורכיכם האישי. דעו כי אם הנכם סובלים מבעיה רפואית כלשהי, יהיה עליכם לרכוש ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי.
 

ביטוח נסיעות לקולומביה עבור ציוד ומטענים

לאחר שדאגתם לצד הבריאותי, חשוב להקדיש תשומת לב גם לביטוח הכבודה שלכם. הציוד שארגנתם בארץ בקפידה אמור לשמש אתכם לאורך כל מסעותיכם. הביטוח יכסה אובדן וגניבת ציוד בהתאם למה שמצוין בפוליסה. על כן הקפידו לעבור על כל סעיף. למרות זאת, אף ביטוח לא יכסה גניבה של ציוד רפואי, משקפי ראייה ושמש וכסף מזומן.

אם נגנב מכם דבר מה, עליכם להגיש תלונה בתחנת המשטרה המקומית, ולהציג את המסמכים בפני הביטוח. אחרת תלונתכם בארץ לא תטופל. בנוסף, דעו כי הביטוח משקלל את גובה הפיצוי בהתחשב גם בהתיישנותם של החפצים. אם קניתם ציוד לקראת הטיול, מוטב לשמור את הקבלות למקרה שתדרשו להציגן.
 

מעבר לכך, אם אבדה לכם מזוודה במהלך הטיסה, גשו למלא טופס תלונה בנמל התעופה. חברת התעופה בה טסתם ונמל התעופה אחראיים על בדיקת העניין. בתום הבדיקה, תהיה באפשרותכם להגיש תלונה בפני הביטוח שלכם ולקבל פיצוי עבור האובדן.

כדאי לדעת כי גובה הפיצוי אינו רב בדרך כלל, ולא כדאי להשאיר במזוודה חפצים ומוצרים שעלותם יקרה.