עוד על קולומביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קולומביה - טיסות פנים בקולומביה

קולומביה היא ארץ שכולה שמועות. סרטים דוקומנטריים, ספרים, סיפורי מטיילים ומוניטין לא קל הפכו אותה לארץ קשה לעיכול. מצד אחד, נופים קסומים ומרתקים – יערות גשם, הרים, ג'ונגלים סבוכים וחופים מושלמים לכל ספורט ימי שעליו תחלמו.

מצד שני, ערים מסוכנות עם הומלסים ברחובות וסוחרי סמים בבתים, שכונות עוני מכאיבות לב ואווירה לא קלה גם למי שראה כבר הכל.
 

בסך הכל, אם נפזר את מסך הערפל, נגלה מדינה מעניינת, עם ערים שסובלות ממוניטין רע אבל מספקות אטרקציות יפות ומעניינות לכל תייר שמגיע אליהן ועם איזורי טבע קסומים שאסור לוותר עליהם – מיערות הגשם במזרח המדינה ועד לסן אנדרס על חופיו הלבנים והפארקים האגדיים (ראיתם את "הלגונה הכחולה"? זה שם!).
 

אחת הבעיות של קולומביה היא תחבורה. אפשר להגיע ממקום למקום באוטובוסים או ברכבות, אבל הנסיעה מטלטלת, איטית ולעיתים מסוכנת, הכבישים יכולים להפחיד גם את הנהג האמיץ ביותר והטיפוסים שאתם פוגשים במושב לצדכם באוטובוס או ברכבת לא תמיד מסבירי פנים.

למזלנו, טיסות פנים בקולומביה הן אמצעי תחבורה יעיל במיוחד ולא יקר בהרבה מאמצעי התחבורה הציבורית האחרים.
 

שדות תעופה קטנים שמקושרים זה לזה

כאמור טיסות פנים בקולומביה הן הדרך הטובה ביותר לראות כמה שיותר מהמדינה המרהיבה הזו ולהכיר אותה על כל מה שיש לה להציע. לאחר הנחיתה בבירה בוגוטה תוכלו לבחור האם להישאר בעיר מספר ימים או להזמין טיסות פנים ליעדים אחרים במדינה. רוב המטיילים יעדיפו לנטוש את בוגוטה בתחילת המסע ולנצל את ימי הביקור בקולומביה לראות איזורים קצת יותר אטרקטיביים.
 

מומלץ להזמין טיסות פנים בקולומביה רק מחברות מוכרות, שעליהן קיבלתם המלצות ממטיילים שנעזרו בהן בעבר. בקולומביה פועלות לא מעט חברות שמפעילות טיסות פנים וסוכני הנסיעות יוכלו לסייע לכם להזמין מקום על הטיסות ישירות מישראל או ממדינות אחרות בהן אתם מטיילים לפני ההגעה לקולומביה וכך לתכנן את הטיול מראש.

טיסות פנים בקולומביה יוצאות מכל שדות התעופה במדינה מספר פעמים ביום. חלק מהטיסות מתנהלות כמו אוטובוס אווירי, כלומר – המטוס מתמלא ויוצאים לדרך.  השיטה הזו היא עוד סיבה להזמין מראש כרטיסים לטיסות הפנים.
 

מחפשים טיסות מוזלות? קנו חבילות

אם אתם עומדים לעלות על הרבה טיסות פנים בקולומביה כדאי לכם להיערך מראש עם חבילות טיסה שנקראות "ווזות" ומוצעות על ידי רוב החברות שפועלות במדינה. חבילות אלו מספקות לכם הנחות והטבות בתשלום על מספר טיסות פנים. זוהי הדרך המשתלמת ביותר לטוס בתוך קולומביה ומדובר בסך הכל בחסכון של כמה עשרות ואפילו מאות דולרים במקרים מסויימים.
 

בחירת טיסות פנים בקולומביה

יש חשיבות גדולה לבחירת החברה איתה אתם טסים, מכיוון שבקולומביה פועלות חברות  הוגנות וטובות  לצד חברות "בעייתיות". כדי להתחמק ממלכודות תיירים ומהוצאה כספית מיותרת, עשו מחקר קטן לפני שאתם מגיעים למדינה.

בידקו עם מטיילים שכבר טיילו באיזור איך הם הזמינו טיסות פנים בקולומביה ומאיזו חברה, בידקו מחירים, חוות דעת והמלצות של מטיילים מכל רחבי העולם דרך האינטרנט והתייעצו עם סוכן הנסיעות שלכם שאולי מכיר ועובד עם חברה מסוימת שהיא אמינה במיוחד.
 

בחרו רק בחברה שמספקת לכם את כל המסמכים – קבלות על "ווזות", אישורי טיסה וכרטיסי עלייה למטוס ושיש לה קווים קבועים שיוצאים משדות התעופה הרלוונטיים. ביום שלפני טיסת הפנים, התקשרו למוקד החברה וודאו שהטיסה יוצאת לדרך.

בסופו של דבר, הזמנת טיסות פנים בקולומביה היא השיטה הכי טובה ובטוחה להתנייד ממקום למקום ולהגיע גם לפינות הכי שקטות ופסטורליות של המדינה.