עוד על קולומביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קולומביה - מעברי גבול בקולומביה

מעבר הגבול מטולקאן- (אקוודור) אל קולומביה

האפשרות המקובלת היא חצייה באוטובוס. האוטובוס המגיע מקיטו, עוצר בעיירת הגבול טולקאן באקוודור. מכאן לוקחים מונית שירות למעבר הגבול עצמו, את המעבר חוצים ברגל ומחתימים דרכונים בשני הצדדים. בצד הקולומביאני צריך לקחת מונית שירות נוספת לתוך עיירת הגבול איפאלס (Ipiales).

משתי עיירות הגבול יש אוטובוסים ליעדים שונים בתוך המדינות. ישנה גם אפשרות לקחת אוטובוסים מהערים המרכזיות, שחוצים את הגבול בין שתי המדינות, אבל בכל מקרה בגבול תצטרכו להחליף אוטובוסים. מבחינה בטיחותית מומלץ לעבור את הגבול בשעות היום.

 

מעבר גבול מפרו לקולומביה

נקודת הגבול שבין פרו לקולומביה נמצאת באיזור הג'ונגלים והאמזונס, בצפון פרו, ובדרום קולומביה. מכיוון פרו לקולומביה, תצטרכו לקחת שיט מאיקיטוס (Ikitos) שבפרו, עד לעיירת הגבול הקולומביאנית לטיסיה (Leticia).

לטיסיה נמצאת בנקודת המפגש של ברזיל פרו וקולומביה. מלטיסיה יש צורך לקחת טיסה לבוגוטה, ולא אוטובוס מאחר והדרך מסוכנת בגלל קבוצות הגרילה שבאיזור. החתמת הדרכונים נעשית בלטיסיה משני עברי הגבול.

 

מעבר גבול  טבאטינגה(ברזיל(  לטיסיה (קולומביה)

הדרך הקלה והנוחה היא טיסה מסאו פאולו, או ריו דה ז'נירו לתוך קולומביה. הדרך הארוכה וההרפתקנית יותר היא בשיט על האמזונס. השיט ממנאוס לוקח כשישה- שבעה ימים, מאחר והוא במעלה הזרם, ומגיע עד לנקודת גבול של שלוש מדינות: קולומביה, ברזיל ופרו. עיירות הגבול הן לטיסיה (Leticia) הקולומביאנית וטבטינגה (Tabatinga) הברזילאית. מדובר בעצם בעיר אחת  המחולקת לשתיים.

את הגבולות אפשר לחצות ברגל, או במוטו- טאקסי, וחשוב לזכור להחתים דרכון בכל צד. לבאים מכיוון קולומביה למנאוס הספינות יוצאות פעמיים בשבוע, השיט במורד הזרם קצר יותר, ולוקח 3 ימים בלבד.

 

מחיר השיט
בין 150- 400 ריאל, תלוי בבחירתכם לישון בערסל על הסיפון, או בחדר פרטי. המחיר כולל ארוחות (כדאי להביא צידה נוספת), אבל לא כולל ערסל- אז כדאי לדאוג לאחד מראש. השיט יכול להפוך לארוך וקשה, עם עצירות רבות להחלפת סחורה, והורדת נוסעים, מתקפות יתושים ומחלות ים.

 

איך תתמודדו עם השיט בהצלחה?

קודם כל... לאלו מכם עם נטייה למחלות ים.. המנעו מהשייט. או לחילופין, הביאו תרופות נגד בחילה. דבר שני....דוחה יתושים... והמון! בנוסף, עם העלייה לשייט, תפסו מקומות טובים בסליפרים העליונים, על מנת שאף אחד לא יפריע. לא לשכוח- לנעול תיקים, ואף לנעול אותם למיטות או למושבים.