עוד על צ'ילה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

צ'ילה - השכרת רכב בצ'ילה

צ'ילה משופעת באתרים אטרקטיביים. צורתה הצרה והארוכה מצריכה התניידות רבה ממקום למקום וישנן מספר דרכים לעשות זאת. דרך אחת היא באמצעות טיסות פנים שמחירן זול יחסית, אך לא יעילה במסעות וטרקים; או באמצעות תחבורה הציבורית שידועה כנוחה ומהירה.

דרך נוספת היא השכרת רכב בצ'ילה. אפשרות זו נוחה, עבור מטיילים שרוצים לנוע בחופשיות, מבלי להיות תלוי בזמני נסיעה שונים. כך תוכלו לעצור מתי שתחפצו, ללהשקיף אל הנוף המרהיב הסובב אתכם, להתרענן ולהמשיך בדרכיכם.  
 

השכרת רכב בצ'ילה יכולה להתאים למי מכם שרוצה לבקר באזור האגמים, או לחילופין לעשות את הקארטרה אוסטרל בצורה עצמאית ולעצור לחניית ביניים היכן שתרצו.
 

השכרת רכב בצ'ילה או בארגנטינה?

כידוע, צ'ילה חולקת את גבולה המזרחי עם ארגנטינה. ישנן נקודות רבות בהן הגבול נחצה מארגנטינה לצ'ילה וליהפך. (מברילוצ'ה לפוקון, למשל, או מהעיירות הארגנטינאיות הסמוכות לקארטרה אוסטרל).
 

באופן כללי, מחירי השכרת רכב בצ'ילה יקרים יותר בהשוואה לעלות  השכרת רכב בשכנתה ארגנטינה. לאורך הטיול, מטיילים רבים חוצים את הגבול המטשטש בין המדינות לא פעם. לכן אם יש באפשרותכם לשכור רכב בארגנטינה ולא בצ'ילה, מוטב שתעשו כן, במקרה והמרחקים לא גדולים מידי. דוגמא לכך היא המעבר בין ברילוצ'ה שבארגנטינה לפוקון שבצ'ילה.

בנוסף, במקרה ותרצו לשכור רכב שישמש אתכם בקארטרה אוסטרל, תוכלו לעשות זאת באך קלפטה שבארגנטינה, ולהחזירו בתום המסלול בברילוצ'ה, אך דעו כי עלות "הקנס" בגין אי החזרתו לנקודה ממנה יצאתם תהיה גבוהה מאוד. לעיתים, מוטב לשכור את הרכב בצ'ילה, ולהימנע מהתשלום עבור המרחק הרב.
 

השכרת רכב בקארטרה אוסטרל

הקארטרה אוסטרל היא אחת הדרכים המפורסמות והיפות בצ'ילה, בה תפגשו באגמים, מפלים, מסלולי הליכה, יערות ועוד. ישנן מספר דרכים לנוע בקטרטרה אוסטרל, אחת מהן היא באמצעות רכב שכור.
 

דעו כי הדרך דלילה באוכלוסיה ובכפרים מיושבים. פעמים רבות תחושו שאתם לבד עמוק בתוך השטח. לכן הקפידו לשכור רכב מחברה אמינה, שרכביה טובים וכשירים לעבור את הדרך (שלא קלה תמיד), אחרת תהיו חשופים לתקלות לא נעימות בדרך. (איש לא רוצה להיתקע עם האוטו, בטח לא בדרך לא סלולה ומרוחקת מעיר מושב).
 

מלבד זאת, ודאו שיש באפשרותכם לעבור עם הרכב למדינה השכנה, והוא מבוטח גם שם. מעבר לכך, אם אתם מתכוונים להמשיך בדרכיכם מסוף המסלול, ולא חוזרים לנקודה בה השכרתם את הרכב, יהיה עליכם לשלם "קנס"- תשלום נוסף עבור איסוף הרכב מהנקודה בה אתם נמצאים. חשוב מאוד להקפיד ולקרוא את כל פרטי החוזה ולהבין מהו מכסה. רצוי מאוד שהביטוח יכסה תאונות דרכים והשחטה כללית של הרכב, כיוון שסביר להניח שהאוטו יינזק מעט בשל תוואי הדרך הקשה.

 

לסיום, דאגו לכך שכל נוסעי הרכב יהיו חתומים על החוזה, וזכרו כי הדלק בצ'ילה יקר מאשר בארגנטינה. מלבד השכרת רכב, תוכלו להתנייד בדרכים נוספות בקטרטרה אוסטרל, כמו, אוטובוסים, טרמפים, השכרת ואן ונסיעה בהסעה מאורגנת. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות, בחרו את האפשרות הנוחה ביותר עבורכם.
 

תוכלו לשכור רכב באל קלאפטה שבארגנטינה, ומשם לצאת אל הקארטרה אוסטרל עם חברת השכרת הרכב Dubrovnik.
 

השכרת רכב בפוקון

כאמור, מומלץ יותר לשכור רכב בברילוצ'ה, בשל המחיר הזול, אך תוכלו לשכור רכב גם בפוקון, עם סוכנות rayenco, הנמצאת ברחוב הראשי. הצוות מעניק שירות אדיב לישראלים, המתבטא במחיר, בחוזה הכתוב בשפה העברית ובסיוע בתכנון הטיולים. קראו את כל סעיפי החוזה, וודאו שהוא כולל ביטוח מפני תאונות דרכים והשחטה כללית של הרכב. 

אתרים שותפים:

 

השכרת רכב בירושלים - שלמה סיקסט

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט