עוד על צ'ילה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

צ'ילה - טיול מאורגן לצ'ילה

צ'ילה היא מדינה מרתקת ועשירה בנופים ובתופעות טבע. היא גובלת עם בוליביה ופרו בצפון, כשהאוקיינוס השקט גובל עימה במערב וארגנטינה במזרח. הגבול המזרחי הרציף עם ארגנטינה, מאפשר למטיילים לעבור בין המדינות פעמים רבות לאורך הטיול, דרך המעברים המקובלים.
 

בדומה לכך, גם טיול מאורגן לצ'ילה, יכלול "זגזג" בין המדינות, ויאפשר לכם לטעום מכל העולמות גם יחד. נקודה נוספת בהקשר של טיול מאורגן לצ'ילה, היא כי טיולים מאורגנים רבים משלבים מספר מדינות במהלך הטיול, כשכל טיול שם דגש על אזור מסוים או אתרים מסוימים. השילוב בין המדינות נובע מהקרבה ביניהן, ומהרצון לבקר בכמה שיותר מקומות בטיול אחד.
 

בין הטיולים המוצעים- טיול מאורגן לצ'ילה וארגנטינה, טיול מאורגן לדרום אמריקה, טיול מאורגן לצ'ילה ארגנטינה וברזיל וכדומה. בבואכם לבחור טיול מאורגן לצ'ילה, עברו על מסלול הטיול השונים, ובדקו באלו מדינות הוא עובר ובאלו יעדים. לעיתים מסלולים דומים מתמקדים באתרים תיירותיים שונים. כל מטייל יבחר את הטיול המתאים לו, לפי העדפותיו. בהתאם לכך, אנו נתמקד בחלקה הדרומי של צ'ילה.
 

טיול מאורגן לצ'ילה (וארגנטינה)

אנו נתמקד באזורים הרלוונטיים לצ'ילה. ברילוצ'ה שבמערב ארגנטינה, היא אחת מהנקודות בהן ניתן לחצות את הגבול לצ'ילה הסמוכה. לאחר מספר ימים של טיול בארגנטינה, תעברו את הגבול ותעלו על הקארטרה אוסטרל- אחת הדרכים היפות בצ'ילה, שהפכה ליעד חובה עבור המטיילים באזור. לאורך המסע תפגשו בתופעות טבע נדירות ובנופים עוצרי נשימה.
 

חניית הביניים הראשונה בצ'ילה תהיה בעיירה פוסטהלפו (קארטרה אוסטרל). זהו האזור הצפוני של הקארטרה, כאן תבקרו בפארק פוסטהלו, תצאו לשיט קיאקים על נהר האספולון, ותמשיכו דרומה בדרך המופלאה אל העיירה פיוהואפי. באזור זה תבקרו בפארק הלאומי העצום קאולט, ב"יער הקסום" ותצאו לטרק בן מספר שעות עד לאחד המראות המרשימים "הקרחון התלוי", שכשמו כן הוא- תלוי על מצוק.


פוארטו קאצ'אבוקו
תדרימו בטיולכם לעבר שדה הקרח הצפוני של אזור פטגוניה, ותגיעו לפוארטו קאצ'אבוקו, דרך ביקור בפארק הלאומי ריו סימפסון, כשבסופו תגיעו לפוארטו קאצ'אקובו, עיר הנמל השוכנת לגדותיו של אגם סן רפאל.

 

קרחונים בדרום צ'ילה

כמעט כל יעד שתגיעו אליו בצ'ילה, ייקרא בפי רבים, "אחד המראות המרהיבים" וביטויים דומים, אך זו לא קלישאה. גם במקרה זה, קרחון סן רפאל הינו קרחון שמתנשא לגובה של כ- 30 מטרים מעל לפני הים, ואורכו כ- 45 ק"מ (לא רציפים) שברי הקרחון העצום והמרשים הזה משייטים על פני מימי הלגונה, ונעים בהתאם לכיווני הרוח המשתנה. את המראה הקסום והמיוחד הזה תראו תוך כדי שיוט על מי הלגונה.
 

לאחר עוד בוקר בפארקים הפזורים באזור, תמשיכו דרומה (בטיסות). תבקרו בשוק הדגים בפוארטו מונט, תמשיכו בטיסה לפונטה ארנס הדרומית ביותר, משם תמשיכו לפוארטו נטאלס, (לאחר סיור בעיר כמובן).     
      

טורס דל פיינה

מפוארטו נטאלס תצאו לפארק הלאומי המפורסם ביותר בכל דרום אמריקה - טורס דל פיינה. את היומיים הבאים תעבירו באחד המקומות הנדירים והמרשימים שתפגשו בחייכם. כאן מצויים עמודי הגרניט המפורסמים, לצד קרחונים, יערות ואגמים, בתוספת זנים שונים של ציפורים ובעלי חיים.

לאחר הביקור בפארק תחצו שוב את הגבול לארגנטינה, שם תבלו בחבל פטגוניה המקסים והמופלא.
 

בין היעדים בהם תבקרו, הקרחון המתנפץ (פריטו מורנו המפורס); משם תמריאו לחצי האי ולדס. תבקרו במושבת הפינגווינים הגדולה בפטגוניה, ותסיירו בשמורת הטבע ולדס, בה מצויים זנים מגוונים של עופות מים, ציפורים, פינגווינים, אריות ים ובעלי חיים נוספים. משם תחזרו לבואנוס איירס, ולאחר מכן תשובו חזרה לישראל..