עוד על צ'ילה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

צ'ילה - טיסות פנים בצ'ילה

צ'ילה נחשבת לאחת המדינות המרתקות והיפות ביותר בדרום אמריקה. צורתה של המדינה היא צרה וארוכה, כשגבולה המערבי נושק לאוקיינוס השקט, וגבולה המזרחי מעוטר בהרי האנדים המפרידים בינה ובין ארגנטינה.
 

הודות למבנה הצר שלה, כל הנפלאות בהם התברכה צקיה נפרסים לכל אורכה מצפון לדרום- החל במדבר אטאקאמה שבצפון המדינה, וכלה בטורס דל פיינה, הפארק הלאומי המפורסם, הממוקם בדרום צ'ילה.
 

תחבורה והתניידות בצ'ילה

בצ'ילה תוכלו להסתייע באמצעי תחבורה שונים, כאשר, מטבע הדברים, טיסות פנים בצ'ילה הן היעילות ביותר, ויחסכו לכם זמן טיול יקר במעברים ממקום למקום.  מצד שני, עלות הטיסות יקרה יותר  ביחס לשימוש בתחבורה הציבורית, ויש לכך חשיבות רבה. למרות זאת, כדאי תמיד לבדוק את מחיר הטיסות, מפני שיהיו מקרים בהם היתרון שבטיסה יגבר על מחירה, וטיסה תהיה עדיפה על פני השימוש באוטובוסים. (זמן הנסיעה באוטובוסים יכול להגיע לשעות מרובות).
 

ישנם מספר נמלי תעופה בצ'ילה, כמו זה בסנטיאגו הבירה, עיירת הנופש והאטרקציות פוקון, פונטו ארנס שבדרום המדינה, אריקה הצפונית ועוד.

כפי הידוע לכם, צ'ילה וארגנטינה חולקות גבול משותף, אותו נהוג לעבור מספר פעמים במהלך הטיול ו"לזגזג" בין המדינות. על כן ישנן גם טיסות בין יעדים אלה, היכולות להיחשב לטיסות פנים בשל הקרבה הגיאוגרפית והמעבר הרב בין המדינות.
 

טיסות פנים בצ'ילה- חברות תעופה

אם 2חרתם להתנייד באמצעות טיסות פנים בצ'ילה, דעו כי ישנן שתי חברות צ'יליאניות המפעילות קווי תעופה בין היעדים השונים.
 

חברת התעופה הצ'יליאנית LAN AIRLINES

לאן איירלנניס היא חברת התעופה הלאומית של צ'ילה, והיא ידועה כחברה טובה ונוחה. החברה מפעילה קווי תעופה פנימיים ואזוריים, והיא מציעה חבילה מוזלת של טיסות פנים באזור צ'ילה וארגנטינה. מומלץ להתעדכן באתר החברה, או בסוכנויות הנסיעות. בנוסף, ישנם מבצעים והנחות הניתנים דווקא באתר הצ'יליאני ולא באתר הבינלאומי. אם אינכם דוברים ספרדית, תוכלו לעיין באתר באנגלית ולבצע את הפעולות בספרדית בהתאמה.
 

הטיסות המוזלות מכונות lan-pass, חפשו אותן בעת הזמנת הכרטיסים באינטרנט ובסוכנויות הנסיעות.
 

אתר לאן איירליינס- http://www.lan.coml.
 

חברת התעופה הצ'יליאנית Sky Airlins

חברה צ'יליאנית נוספת, המפעילה קווים פנימיים בתוך צ'ילה. המחירים בה זולים יותר מאשר בלאן, השירות אדיב ומפנק והחברה עומדת בלוחות הזמנים ובזמני הטיסה. מומלץ לבדוק את מחירי הטיסה גם בחברה זו, לפני רכישת הכרטיסים.
 

יעדים מהם יוצאות טיסות החברה- מ Punta ArenasלPuerto Montt; וטיסות מ Puerto Natales ל -Puerto Monttבחודשי הקיץ.

ניתן להזמין כרטיסי טיסה דרך אתר האינטרנט של החברה, ואף לשלם באמצעות PayPal.

שימו לב כי ישנה חברת תעופה תורכית הנקראת סקיי איירלננייס- לא להתבלבל ביניהן.

אתר האינטרנט של חברת התעופה סקיי איירלנייס- https://www.skyairline.cl.
 

טיסות פנים בצ'ילה- פוקון

פוקון היא אחת העיירות הפופולאריות בצ'ילה, עם נופים קסומים ואטרקציות רבות לחובבי האתגרים. בפוקון ישנו שדה תעופה קטן, שפעילותו העיקרית היא בחודשי החגים ובחודשים ינואר- פברואר. החיסרון בשדה התעופה נעוץ במחירים היקרים של כרטיסי הטיסה ובמספרם המועט. לכן מי שרוצה להשתמש בכל זאת בטיסה, מוטב שייקח טיסה לשדה התעופה טומוקו, ומשם יגיע לפוקון באמצעות תחבורה ציבורית.
 

טיסות פנים בצ'ילה- פוארטו מורט

זוהי עיר נמל ובירת אזור האגמים הצ'יליאני. מטיילים יוצאים מכאן לטרקים שונים באזור. פוארטו מורט נחשבת לשער הכניסה לדרום צ'ילה ופטגוניה.
 

שדה התעופה אל טפואל

אל טפואל הוא שדה התעופה המרכזי באזור זה. מכאן יוצאות טיסות רבות מידי יום לאזורים שונים. ביניהם- סנטיאגו, טומקו, פונטה ארנס, ויעדים נוספים.

עוד באתר:
טיסות לצ'ילה
טיול מאורגן לצ'ילה