עוד על קמבודיה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קמבודיה - נופש בקמבודיה

קמבודיה נכללת במדינות המכונות "מדינות הודו- סין". היא שוכנת בדרום מזרח אסיה, וגובלת עם תאילנד במערב וצפון מערב; עם לאוס בצפון, ויאטנם במזרח ובדרום מזרח; וחולקת גבול דרומי ימי עם מפרץ תאילנד. שטחה של קמבודיה נפרש על פני כ- 181,000 ק"מ רבוע, ואוכלוסייתה מונה כ- 15 מליון תושבים.
 

בעברה הלא רחוק התחוללו בקמבודיה מלחמות ותמורות רבות. בשל כך המטיילים הרבים שפוקדים את המדינה טרם שינו את פניה ואופייה המסורתי והאותנטי. קמבודיה היא מדינה רחבת ידיים ומציעה למבקרים בה מראות רבים ומגוונים. התרבות הקמבודית מרתקת ועתיקת יומין. ארץ זו משופעת במקדשים מרהיבים, כפרים קטנים המשמרים את תרבות המקומיים, לצד ערים צפופות; ג'ונגלים רחבי ידיים, נהרות, חופים שלווים ואיים מבודדים קסומים.
 

אחד מסמליה של קמבודיה הוא מקדשי אנגקור. המקום נחשב לאתר הדת הגדול בעולם, ואף מוכר כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו.

מטיילים רבים מגיעים לקמבודיה כחלק מטיול כולל במדינות האזור, אך מי שמעוניין להעמיק וליהנות מקמבודיה, ישהה בה למשך שבועיים- שלושה.


נופש בקמבודיה- אתרים מומלצים
 

מקדשי אנגקור

אתר המקדשים הוא אחד מסמליה וממקורות גאוותה של קמבודיה. האתר נמצא במערב המדינה, בסמוך לעיר סיאם ריפ. ראשית חשיבותו הינה ביופיו. המבקרים בו יגלו לנגד עיניהם מבנים ארכיטקטוניים מופתיים. קשה להתעלם מהדמויות המדויקות והמרהיבות החרוטות על אבני המקדשים. מלבד זאת, יש לאתר חשיבות היסטורית עצומה, והוא נצר לימיה המפוארים של האימפריה הקמבודית בעבר.

השנים שלאחר התפוררות האימפריה הביאו עימם מלחמות אזרחים וסבל רב, ומקדשים אלו מסמלים את התקווה והטוב שיבוא. אם אתם בכושר, מומלץ לטפס אל פסגות ההרים באתר ולצפות בשקיעות המופלאות. קרבתו של האתר לעיר סיאם ריפ הפך אותה לעיר המתויירת ביותר בקמבודיה.
 

נופש בקמבודיה- חופי הדרום

דרום קמבודיה משופע בחופי ים קסומים ורוגעים. בנוסף, מצויים שם פארקים, פאבים, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות ובילויים וחיי לילה סוערים. העיירות המרכזיות הן-  קפ, קמפוט וסיהנוקוויל.
 

סיהנוקוויל

עיירת חוף השוכנת על מי מפרץ תאילנד. יש בעיר ארבע רצועות חוף עיקריות (חלקן מתויירות יותר וחלקן פחות), בהן תמצאו מקומות לינה לרוב ואטרקציות שונות.
 

מקדש המלך בעיירה פנום פן

פנום פן היא בירת קמבודיה והעיר הגדולה במדינה. אחד המקומות שאסור לפספס בה היא מקדש המלך. בעברה היתה קמבודיה קולוניה צרפתית. השפעת הצרפתים ניכרת ברבדים השונים, כמו גם במקדש המלך, שנבנה בהשפעות עיצוביות ואדריכליות צרפתיות וקמבודיות. במתחם מקדש המלך תפגשו גם בפגודת הכסף- מבנה דתי, שרעפיו עשויים מכסף טהור. בנוסף, מוצב במקום פסל בודהה העשוי מאבנים יקרות.
 

נופש בקמבודיה- איים מבודדים

באזור מפרץ תאילנד, בקרבת ערי החוף של קמבודיה, תמצאו איים בגדלים שונים, כשהמשותף לכולם הוא הניתוק מהציביליזציה. תושבי האיים עוסקים ברובם בדיג. אין תשתיות וכבישים, ובקתות עץ דלות משמשות כבתים. למקרה שתרצו להרגיש באי בודד, על ערסל מתחת לעץ קוקוס, זוהי ההזדמנות שלכם.

איים פופולאריים- Koh Russei, Bamboo IslandKoh Rung,- הסמוכים לעירה סיהנוקוויל.אי נוסף ממוקם בקרבת העיירה קפ, Rabbit Island.
 

נופש בקמבודיה- שיטוט בכפרים

לצד הערים הסואנות, דוגמת סיאם ריפ ופנום פן, הבירה, תמצאו לכל אורכה של קמבודיה אינספור כפרים מבודדים. ביקור בכפרים, סיור בין השבילים ושיחות עם התושבים המקומיים יעזרו לכם לקבל עוד ועוד פרטים על התרבות, ההיסטוריה המפוארת והעתיקה, ועל ההתאוששות מהקרבות. יש מטיילים המעדיפים להתחבר לשורשיה של ארץ ולאנשים הפשוטים ולחוות דרכם את ארצם, מאשר לבקר במוקדי התיירות.  

למידע נוסף:
טיול מאורגן לקמבודיה
טיסות לקמבודיה