עוד על קמבודיה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קמבודיה - טיסות לקמבודיה

קמבודיה נחשבת ליעד פופולארי במזרח הרחוק. קמבודיה מתאפיינת באותנטיות הגלומה בה. זאת הודות לכך שמשך שנים ארוכות, תיירים לא ביקרו בה. הנסיבות לכך הן עצובות וקשורות למלחמות רוויות הדם וההרג שהתרחשו על שטחה. למרות זאת, בקמבודיה שוררת בשנים האחרונות יציבות שלטונית, והמטיילים מגיעים בהמוניהם.
 

אל תתנו להיסטוריה הקשה של קמבודיה להרתיע אתכם. מדובר בארץ קסומה, עם עבר מפואר, תושבים חביבים ונעימים שמסבירים פניהם למטיילים; מקדשים מרהיבים ותרבויות עתיקות ומרחבי טבע אינסופיים- ג'ונגלים, איים אבודים וחופים מפנקים.
 

טיסות לקמבודיה

בדומה ליעדים נוספים במזרח הרחוק, אין טיסות ישירות מישראל לקמבודיה. רובן המכריע של הטיסות עוברות דרך בנגקוק. למען האמת, במרבית המקרים, קמבודיה היא איננה היעד הראשון בטיול במזרח הרחוק. רוב המטיילים משלבים את קמבודיה כחלק מהטיול לתאילנד; או בטיול מקיף יותר במדינות האזור- תאילנד, לאוס, ויאטנם, קמבודיה. יש תרמילאים שאפילו מרחיקים לכת ומשלבים גם את סין כחלק מהמסלול.
 

חברות התעופה בעיקרן הן פנימיות, ושייכות למדינות האזור. התנאים פחות או יותר דומים. בדרך כלל עדיף להזמין כרטיסים מראש, אך אין זה הכרחי. המטוסים קטנים, אך סבירים.
 

טיסות לקמבודיה דרך תאילנד

להרפתקנים שביניכם, ניתן לעבור את הגבול מתאילנד לקמבודיה גם דרך היבשה. העלות זולה, אך הדרך קשה וארוכה. התמורה עשויה להיות המראות המופלאים שתאספו בדרכיכם. מי שתקציבו מאפשר זאת, ומעוניין לחסוך זמן יקר ולהגיע בדרך בטוחה יותר לקמבודיה, יכול לקחת טיסה מבנגקוק ליעדים שונים בקמבודיה. נמל התעופה הראשי בקמבודיה הוא  פוצ'נטונג(Pochentong), הנמצא בקרבת פנום פן. מיסי הנמל שתשלמו הם כ- $20.
 

בנקגוק- פנום פן

חברת התעופה אייר אסיה מפעילה את קו בנגק קוק-פנום פן.

אתר האינטרנט של אייר אסיה- http://www.airasia.com/site/th/en/home.jsp.
 

בנגקוק- סיאם ריפ

חברת בנגקוק איירווייז היא היחידה שמפעילה את קו התעופה בנגקוק- סיאם ריפ. זו אחת הסיבות לכך שעלות הטיסה לסיאם ריפ, יקרה מאוד- כ- $200.

מלבד עלות הכרטיס, עליכם לשלם מס יציאה מתאילנד בסך 500 באט, ומיסי נמל בקמבודיה,$20 כאמור.

אתר האינטרנט של  חברת בנגקוק איירווייז-
http://www.bangkokair.com/.
 

טיסות לקמבודיה דרך לאוס

מעבר מטיילים מלאוס לקמבודיה הוא אחד הפופולאריים. תוכלו להזמין כרטיסי טיסה כבר בארץ, אך מטיילים רבים מעדיפים שלא לכבול עצמם לתאריכים ולוח זמנים, ולהזמין את הכרטיסים במהלך הטיול. מרבית חברות התעופה באזור מפעילות אתרי אינטרנט באנגלית. בנוסף, ניתן להיעזר בסוכני נסיעות מקומיים. חברת התעופה לאו אייר מוציאה טיסות מלואנג פרבאנג, לאוס, לסיאם ריפ (מקדשי אנגקור). ישנה עצירת ביניים בויינטיאן, בירת לאוס.

תדירות הטיסות- פעמים בשבוע.
 

עלות הטיסה כ- $160.

חברת התעופה סיאם ריפ אינטרנשיונל איירווייז מפעילה קו ישיר לסיאם ריפ.

תדירות טיסה- שלוש פעמים בשבוע.
 

טיסות לקמבודיה דרך ויאטנם

כאמור, הזליגה בין המדינות הללו הינו מקובל ומוכר. למעוניינים להשתמש בדרך האווירית, יכולים לקחת טיסה מסייגון, ויאטנם לפנום פן או סיאם ריפ.

חברת התעופה ויאטנם אייר מפעילה קווים אלה.

חברת אייר אסיה מפעילה קווים ישירים בין האנוי בירת ויאטנם לפנום פן, בירת קמבודיה.
 

טיסות לקמבודיה- לתשומת לבכם

אין ספק שטיסות הן יעילות במרבית המקרים ומקצרות את משך ההגעה בצורה משמעותית בין יעד ליעד. אך במקרים של היעדר תקציב או סיבות אחרות, ניתן להיכנס לקמבודיה מויאטנם, לאוס ותאילנד, דרך היבשה, באמצעות אוטובוסים וסירות. בויאטנם תמצאו שלושה מעברי גבול מרכזיים, בהתאם למיקומכם הנוכחי וליעד אליו תרצו להגיע. המעבר העיקרי- סייגון- פנום פן. המעבר הדרומי בין ויאטנם לדרום קמבודיה- אזור סיהנוקוויל.