עוד על קמבודיה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קמבודיה - הגעה לקמבודיה

לא קיימות טיסות ישירות מישראל לקמבודיה, לכן כל הדרכים מחייבות עצירה בתחנות ביינים.
 

דרך האויר
ניתן להגיע בטיסה ישירה אל פנום-פן או אל סיאם ריאפ מבנגקוק, סינגפור, הונג קונג, קואלה לומפור ועוד. נמל התעופה הראשי הוא פוצ'נטונג (Pochentong), הממוקם בסמוך לבירה, פנום-פן. מונית משדה התעופה אל העיר תעלה כ- 10 דולרים. מס הנמל הוא בעלות של 20 דולר.
הטיסה הישירה בין בנגקוק לסיאם ריפ יקרה למדי (מעל ל-200 דולר הלוך חזור), בגלל שידוע כי הדרך היבשתית בין הערים קשה וארוכה.
 

דרך היבשה:

מתאילנד
אוטובוסים יומיומים יוצאים מבנגקוק דרך מעבר הגבול ב- Poipet,לסיאם ריפ או פנום פן ולהיפך. כרטיסים ניתן להשיג בכל סוכנות נסיעות בבנגקוק או בקמבודיה. חשוב לציין כי הדרך מ-Poipetלסיאם ריפ קשה ובעונת הגשמים הופכת בוצית ולא נעימה.
שימו לב
סוכנויות הנסיעות השונות בקווסאן מדברות על נסיעה בת 8- עד 9 שעות... אין זה נכון בדרך כלל, מעבר הגבול לוקח זמן וכמעט תמיד האוטובוס נתקע בדרך האפר שבין הגבול לסיאם ריפ. מכיוון שהדרך אינה סלולה, הכינו את הגב שלכם לקפיצות אין סוף... ובמקרה הגרוע יותר, אך חווייתי משהו, הכינו את הידיים לדחיפת האוטובוס התקוע בבוץ... דרך נוספת היא מ- Hat Lek (תאילנד) ל-Koh Kong(קמבודיה). משם ניתן באמצעות סירה או אוטובוס להגיע לאיזור Sihanoukvilleוחופי דרום קמבודיה.
 

מוייאטנם
קיימים שלושה מעברי גבול דרכם ניתן להגיע, הפופולרי שבהם הוא המעבר המחבר בין פנום פן לסייגון. אוטובוסים יוצאים מדי יום בנסיעה שאורכה כ- שמונה שעות. מעבר נוסף הוא המחבר את דרום קמבודיה עם וייטנאם, בין Phnom Den(קמבודיה) ל-Tinh Bien(וייטנאם). מיועד בעיקר עבור אלו שרוצים להגיע לוייטנאם מאזור Sihanoukville. והמעבר השלישי הוא מ- Kaam Samnor (קמבודיה) ל-Vinh Xuong(וייטנאם).
 

מלאוס

חציית הגבול בין שתי המדינות מתבצעת מצפון קמבודיה באזור Chheuteal Thom, לשם תגיעו באוטובוס או סירה מ- Stung Treng, אל- Voem Khamבדרום לאוס.