עוד על ברזיל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ברזיל - טיסות לברזיל

בשנים האחרונות הפכה ברזיל ליעד פופולרי גם בקרב מטיילים ישראלים. ברזיל היא יעד קסום לא רק עבור מי שלוקח תרמיל וכרטיס פתוח ויוצא לגלות את דרום אמריקה אחרי הצבא או אחרי סיום התואר, אלא גם עבור מטיילים שמחפשים להכיר ארץ מרתקת וחדשה.

לצד הקרנבל, הקפה, הסמבה, הכדורגל ושמחת החיים שמתקשרת לנו באופן אוטומטי עם המילה "ברזיל", המדינה היפה הזו היא גם מדינה של נוף – דרמטי, סוחף ומסקרן. השילוב האקזוטי הזה הופך את ברזיל ליעד מושלם גם למוצ'ילרים וגם למטיילים מבוגרים, משפחות וקבוצות.
 

הרבה יותר קל ממה שזה נראה

גם הגישה לברזיל הפכה הרבה יותר פשוטה בשנים האחרונות בזכות טיסות לא מעטות שמוצעות על ידי חברות התעופה הישראליות לצד חברות בינלאומיות. כיום יוצאות מישראל מדי שבוע מספר טיסות לברזיל של חברות תעופה שונות, רוב החברות מציעות טיסה עם עצירת ביניים באירופה – טיסה שאורכת בדרך כלל כ-18 שעות. חברות אחרות מציעות טיסות עם עצירה בארצות הברית – בדרך כלל חברות אמריקאיות או אירופאיות.
 

הצע גדול של טיסות לערים הגדולות

מישראל יוצאות כאמור טיסות של כמה חברות. אל על, בריטיש איירווייז ולופטהאנזה הן הבולטות. הטיסות האלו הן טיסות ישירות שנוחתות בסאו פאולו או בריו דה ז'נרו. חברת אל על מנהלת קו טיסות לברזיל פעמיים בשבוע, עם עצירת ביניים באירופה ואילו שאר החברות יוצאות פעם אחת בשבוע.

ישנן חברות תעופה כמו איבריה, KLMוחברות אירופאיות נוספות שמציעות טיסות דרך אירופה.

כלומר: מזמינים טיסה לאחת הבירות האירופאיות ומשם תופסים טיסה לברזיל ללא עצירות. עצירות הביניים יכולות להיות קצרות – נבלה כמה שעות בעיר אירופאית גשומה לפני שנצא לעבר האקלים הטרופי של ברזיל או ארוכות. תלוי כמובן בתכנון הטיסות, לוח הזמנים ובסוכן הנסיעות.
 

נוחתים בצפון ממשיכים לדרום

גם מצפון אמריקה אפשר למצוא טיסות לברזיל שיוצאות מערים גדולות כמו לוס אנג'לס, ניו יורק, שיקגו או מיאמי. אם זו האופציה שאתם בוחרים, קחו בחשבון הרבה עצירות בדרך. ישנן חברות שעוצרות באירופה בדרך מישראל לארצות הברית ולכך תוסיפו את המעבר לטיסה לברזיל בשדה התעופה בארה"ב.
 

מי שרוצה להמשיך לתוך ברזיל, לאיזורים כמו איזור האמזונס ויערות הגשם או מפלי איגואסו, צריך לדאוג לטיסת פנים שיוצאת בדרך כלל מנמלי התעופה הבינלאומיים בריו דה ז'נרו או בסאו פאולו.
 

נחיתות והמראות

טיסות לברזיל מישראל, כמו גם מאירופה ומארצות הברית, נוחתות בשני נמלי תעופה עיקריים. נמל התעופה של סאו פאולו נמצא בערך 25 קילומטר ממרכז העיר ויש בו את כל מה שצריך כדי להתחיל את הטיול – טיסות פנים, קווי אוטובוס לתוך העיר, החלפת כספים, מרכז מידע לתייר ועוד.
 

שדה התעופה הבינלאומי השני אליו מגיעות טיסות לברזיל מישראל ומשאר המקומות הוא שדה התעופה של ריו דה ז'נרו. זהו שדה התעופה הגדול ביותר בברזיל ולכן יש בו את כל השירותים הדרושים.
 

רוצים קרנבל? תשלמו יותר

המחירים של טיסות לברזיל משתנים בהתאם לחודשי השנה ולביקוש. הטיסות יקרות במיוחד במהלך אירועי הקרנבל בריו, במהלך חודשים מרץ-אפריל. כדאי לקחת את זה בחשבון בעיקר אם אתם לא נוסעים לברזיל רק למטרת הקרנבל. מחירי טיסות לברזיל נעים בין 1000 ל-1500 דולרים, בהתאם לזמן בו אתם מזמינים את הטיסה ובהתאם למבצעים ולדילים.
 

ברזיל הופכת הרבה יותר קרובה אלינו בזכות מספר הטיסות שיוצאות מישראל לערים הגדולות של המדינה. כתוצאה ממספר הטיסות, אפשר למצוא כמעט בכל ימות השנה דילים ומבצעים אטרקטיביים ולכן מומלץ להתעדכן ולעשות סקר שוק קצר לפני שממריאים.