עוד על ברזיל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ברזיל - פסטיבלים בברזיל

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים, בסדר עולה כדאי להתעדכן במועדים מדוייקים באתרי האינטרנט המצורפים.

 

 

הקרנבל בריו דה ז'נרו (Rio De Janeiro)

חודש: פברואר
מיקום: ריו דה ז'נרו. אירוע מרכזי באצטדיון הסמבודרומו.
 

מה עוד לא נאמר על הקרנבל בריו? השמיני בפלאי תבל, אירוע ענק בקנה-מידה בינלאומי, המושך אליו 300,000 תיירים זרים מדי שנה וקרנבל לדוגמא שביחס אליו נמדדים כל השאר... הקרנבל בריו הוא שעתם הגדולה של מיטב בתי הספר לסמבה, הצועדים בהמוניהם לכדי מערבולת ענק של צבעים, תנועות ומקצבים ,מסונכרנים ומתואמים בשלמות, המשלהבים את הקהל העצום הצופה בהם מיציעי הסמבודרומו- ארנה סגורה, עצומה בגודלה, המארחת את אירועי הקרנבל הרשמיים (בערך בגודל של 8 איצטדיוני-ספורט רצופים). מי שמחפש את מראות הקרנבל הקלאסי המוכרים מהטלוויזיה, יימצא את זה כאן, אך רבים ימצאו אותו תיירותי וממוסחר למדי.


טיפ: במוצאי שבת שאחרי סוף הקרנבל, מתקיים מצעד המנצחות- בו מופיעים בתי הספר היותר מרשימים שבצועדים. גם אם תעדיפו לבלות את הקרנבל בעיר אחרת, תוכלו להגיע לכאן לאחר סופו ולדגום מעט גם מאווירת הקרנבל של ריו.
מידע שימושי באנגלית - על העיר והקרנבל:  http://ipanema.com/carnival/

כאן ניתן להתעדכן באשר לתאריכי הקרנבל בכל שנה במילניום הקרוב: http://ipanema.com/carnival/dates.htm

 
 

הקרנבל בסלבדור (Salvador)

מיקום: סלבדור, באהיה
חודש: פברואר

אחת מחגיגות הרחוב הגדולות בברזיל  אם לא בעולם כולו, היא הקרנבל של סלבדור- מסיבת ענק ברזילאית עם טאץ' קאריבי-אפריקאי, הנמשכת ללא הפסקה במשך שבוע (או אם תרצו, 10,000 מסיבות בלתי-פוסקות שונות- שכן, מאיזור לאיזור, תבחינו בשינויים באווירה). סגנון המוסיקה השולט כאן נקרא אשה (-(Axéקומבינציה של סמבה עם רוק ורגאיי, ועל המוסיקה אחראיות משאיות-ענק עם מערכת סאונד מפלצתית ("Trio Eletricos"), הנוסעות לאורך הרחובות ההומים, ועל גגותיהן להקות מנגנות בלייב. יותר מאשר בריו, הקרנבל בסלבדור מעודד השתתפות מצד הקהל. החולשה היחידה שלו היא המוני הקייסים הרואים בו שעת כושר "לעקוץ" תיירים.

 

תאריכים:  http://ipanema.com/carnival/dates.htm

אתר רשמי: http://www.carnaval.salvador.ba.gov.br

לשכת התיירות בסלבדור
כתובת: Av. Vasco de Gama, 206, Dique do Tororó, CEP 40240-190, Salvador, Bahia
טלפון: 4226 380 / 4208 380 71 (0) 55+
פקס: 4225 380 71 (0) 55+
מייל: emtursa@pms.ba.gov.br / assim@pms.ba.gov.br

 

 

הקרנבל באולינדה (Olinda)

מיקום: אולינדה, ויקטוריה
חודש: פברואר

אירוע הקרנבל השלישי בגודלו במדינה אחרי ריו וסלבדור הוא זה של העיירה אולינדה, המציעה חווית קרנבל קצת יותר "ידידותית למשתמש" משל הראשונות,וכאן הפוקוס הוא על הקהל! באולינדה הרשויות רק מספקות את התשתית- את השאר עושים ההמונים, שבמקרה הזה, הם (כלומר,אתם!) אלה שרוקדים ברחובות, ולא בתי-ספר לסמבה או קבוצות מסורתיות יעשו את זה בשבילכם. שלא כמו בסלבדור, כאן אין חבל המגביל את מי שלא שילם מלהתקרב- כולם יכולים להגיע הכי קרוב. האירוע ססגוני לא פחות מהאחרים, אך פחות מועד לפורענות,כך שיש סיכוי טוב שאתם וכספכם תישארו יחד עד סוף היום (ועדיין, עדיף להסתובב עם סכומים מינימאליים). הבשורות הפחות טובות: כשם שהבירה נשפכת בכמויות, כך גם נוזלי הגוף (בצידי הרחובות). את הריח אתם כבר יכולים לדמיין...

תאריכים: http://ipanema.com/carnival/dates.htm

 


 

הקרנבל בפורטו סגורו (Porto Seguro)

מיקום: פורטו סגורו, באהיה.
חודש: פברואר

קטן בהרבה מריו וסלבדור, אך מדורג בקרב ברזילאים כאחד הלוקיישנים המועדפים להימצא בהם בקרנבל. היתרון שלו טמון בעלויות הנוחות, שאינן מרקיעות לשחקים בתקופת הקרנבל, יחד עם הביטחון, הכנסת האורחים, ותחושת הקירבה של פורטו סגורו, "בירת הנשיקות", בה תרגישו לחלוטין חלק מהקרנבל. גם כאן משאיות מאסיביות (טריו אלטריקו) יעשו את דרכן לאורך הרחוב, כשהן מסיעות הרכבי-לייב. במחיר חולצה של אחד ההרכבים, תזכו גם אתם לצעוד איתם, לרקוד לצידם ולרכוש חברים בין-רגע. מוזיקת האשה מרקידה את ההמונים ללא הפסקה, וריקודי הסמבה, הלמבאדה והלמברוביקה מתערבבים זה בזה ברחוב הראשי, בברים וכמובן בחופים, שם נמשכות החגיגות עד אור הבוקר. אם מישהו עוצר לרגע מלרקוד, זה רק כדי לשתות קפירינייה או לטובת הספורט הלאומי- להתנשק. יותר מכל, נחקק בזיכרון הקרנבל של 1984, שעמד בסימן סיפור אדם וחווה, ובו כל החוגגים, שמלכתחילה לבשו תחפושות מינימליסטיות, התפשטו בחום הטרופי...
 

תאריכים: http://ipanema.com/carnival/dates.htm

לשכת התיירות בעיר (Secreteria de Tourismo de Porto Seguro)-

טלפון: (73) 3288-3708
אתר התיירות הרשמי:  http://www.portosegurotur.com.br/

 
 

הקרנבל ברסיפה (Recife)

מיקום: רסיפה, פרנמבוקו
חודש: פברואר
 

אם בריו שולטת הסמבה ובסלבדור סגנון האשה, הרי שרסיפה משלבת מיקס של סגנונות, בו מתמזגים מקצבים מסורתיים עם סגנונות עכשוויים. בין היתר, ניתן לחזות בסגנונות כמו פרבו, מראקטו, קבוקליניו, קוקו, סמבה, רוק, רגאיי ועוד, והליין-אפ למופעי הלייב ברחובות כולל מעל ל-100 אמנים. השפע התרבותי מושך לכאן מיליוני תיירים מדי שנה. גם כאן, כמו באולינדה השכנה, העירייה מספקת את התשתית הלוגיסטית, ואת השאר עושים המוני החוגגים, שהם אלה שמובילים את הדרך, קובעים את הפלייליסט וכיו"ב.

 

תאריכים: http://ipanema.com/carnival/dates.htm

 

 

הקרנבל בפלוריאנופוליס (Florianopolis)

מיקום: פלוריאנופוליס, סנטה קתרינה
חודש: פברואר
 

מי שרוצה לבלות את הקרנבל מבלי להישדד מוזמן לעיר הבטוחה ביותר בברזיל, וגם אחת העשירות שבהן, שלא בכדי מהווה יעד תיירות מספר אחת בקרב ברזילאים.תיירים רבים כבר גילו את האי התוסס, שהוכתר על-ידי הניו-יורק טיימס לדבר הבא בסצנת הלילה הברזילאית, אך הברזילאים מעוניינים לשמור אותו בסוד כמה שיותר. הקרנבל כאן דומה לשאר, אך ללא גילויי הפשע והאלימות הנפוצים בלוקיישנים אחרים. חופי האי הופכים למעין מסיבת MTVחוף ענקית, ובשעות הלילה עוברות החגיגות למועדונים, שאינם מתרוקנים לפני הזריחה. המסיבה המרכזית שבעיירה מתחילה בנקודה אחת ועושה את דרכה לגרנד-פינאלה בקצה אחר שלה. פלוריאנופוליס, המכונה גם בשם החיבה- "פלוריפה", היא יעד מועדף לקרנבל בקרב אוכלוסית הגייז, ותראו בה גברים רבים בתחפושות דראג-קווינס למיניהן.

 

תאריכים:   http://ipanema.com/carnival/dates.htm

מידע במייל: info@florianopolis-travel.com.br
טלפון: +55 (48) 3232 5747
חשוב: הזמנת מקומות מבעוד מועד היא קריטית ולשכות התיירות המקומיות ממליצות לעשות את זה כבר חצי שנה, אם לא שנה, מראש.
 
 

הקרנבל באורו פרטו (Ouro Preto)

מיקום: אורו פרטו, מינאס ז'ראיס
חודש: פברואר

הקרנבל של אורו פרטו, כמו גם העיירה עצמה, נשלט על-ידי אוכלוסיה סטודנטיאלית, וזו מכפילה את עצמה בתקופת הקרנבל. צורות הדיור של הסטודנטים המקומיים נקראות "רפובליקות"- דירות שכורות בהן הם חיים כקומונה. בזמן הקרנבל, אותן רפובליקות מציעות מעין "חבילות-אירוח" להמוני סטודנטים אחרים מרחבי המדינה, ובמסגרתן הם מציעים לינה במזרונים צפופים אצלם על הרצפה, אספקה בלתי-נדלית של בירות והשתתפות באירועים סגורים שהם יוזמים, לעיתים בשיתוף בין כמה רפובליקות. תנאי השטח ההרריים של האיזור אינם מאפשרים את מצעדן של המשאיות מחרישות האוזניים, מה שעדיין לא מונע מאלפי אנשים לחגוג ללא הפסקה 24 שעות ביממה!

תאריכים: http://ipanema.com/carnival/dates.htm


  

הקרנבל בפאראצ'י (Parati)

מיקום: פאראטי, ריו דה ז'נרו
חודש: פברואר

קרנבל אלטרנטיבי לחגיגות המאסיביות של ריו מתקיים בעיירה הקולוניאלית פאראטי - פחות צפוף, פחות ממוסחר, אך מלהיב לא פחות- תחפושות, מסכות ודמויות קריקטוריסטיות של אישים מפורסמים מספקות להמוני החוגגים חוויה אסקפיסטית של בריחה מהמציאות לכמה ימים ומעבר לעולם הפנטזיה. לובשי מסכות כאלה ואחרים ינסו להבהיל אתכם עם מסכות מפחידות של שלדים- סוג של ספורט מקומי... האירוע המרכזי מתקיים במתחם ההיסטורי של העיירה, אך חגיגות נוספות מתקיימות גם לאורך החופים המקומיים.

 

תאריכים:  http://ipanema.com/carnival/dates.htm
פרטים במשרד התיירות של פאראטי (Secretaria de Turismo de Parati):
 +55 (0) 24 371 1222

 

 

ערב השנה החדשה (Revellion) בריו דה ז'נרו

תאריך: 31 לדצמבר
מיקום: חוף קופקבאנה, ריו דה ז'נרו
 

לא סוד הוא שהברזילאים יכולים לעשות לשאר העולם בית-ספר בכל הנוגע למסיבות, וערב השנה החדשה, הוא ללא ספק, אחת הדוגמאות הבולטות לכך- חגיגת ענק, המארחת בסביבות ה-2 מיליון חוגגים וחובקת מספר במות מוזיקה, מופע זיקוקים וריקודים סוערים. החגיגה המרכזית נפתחת למעשה כבר בשעות הבוקר, אך מתחילה להתחמם לקראת הערב, כשהלהקות והדי.ג'ייז מקימים את מערכות הסאונד. הבמות המרכזיות מארחות פופ ברזילאי, מוזיקה ברזילאית נוסטלגית ואף במת רוק. בחצות מקבל את השנה החדשה מופע זיקוקים מרהיב, והחגיגות רק מתחילות... המלונות הגדולים הפזורים לאורך החוף מגישים שמפניה וארוחות-בוקר מיוחדות החל מ-03:00.

 

תחבורה:הדרכים סגורות לתנועה מ-18:00 עד 04:00. אוטובוסים עירוניים מפעילים קווים בחינם לחגיגות. לנסיעה במטרו- יש להזמין כרטיס מבעוד מועד.

כדאי לדעת:כולם באים לבושים בלבן! כל צבע אחר שתלבשו יגרום לכם לבלוט בקהל ויגרום לכל האחרים לנעוץ בכם מבטים.

פרטים בלשכת התיירות של ריו דה ז'נרו:
כתובת: Rua da Assembléia, 10/9°, Centro, 20119-900, Rio de Janeiro, RJ, Brazil
טלפון: +55 (0) 21 217 7632