עוד על בליז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בליז - טיול מאורגן לבליז

למרות שבליז היא מדינה מאד תיירותית, הישראלים עדיין לא רואים בה יעד מבוקש לטיולים. מי שמגלה את בליז הם בדרך כלל מטיילים ותרמילאים שיוצאים לטיולים ארוכים במרכז ובדרום אמריקה, עוברים בה ומגלים עד כמה היא מושכת ומרגשת.
 

שוניות האלמוגים, אתרי השימור של תרבות המאיה, החופים המושלמים ושמורות הטבע הופכים את בליז ליעד מרגש שבשנים האחרונות מתגלה ליותר ויותר תיירים. האמריקאים שכבר גילו את בליז, הפכו אותה גם ליעד נופש מבוקש. אם אתם לא נופשים ולא תרמילאים, טיול מאורגן לבליז יכול להיות הדרך הנוחה ביותר עבורכם להכיר את המדינה הרחוקה הזו.
 

מעט טיולים מאורגנים יוצאים מישראל

חברות הטיולים בישראל עדיין לא קלטו את הפונטציאל הגדול של בליז ומציעות מעט מאד טיולים שכוללים ביקור בבליז. לא תמצאו טיול מאורגן לבליז בלבד שיוצא מישראל ורוב הטיולים שכוללים את בליז במסלול שלהם הם טיולים מאורגנים ארוכים שמתרכזים בעיקר במקסיקו, גואטמלה, קוסטה ריקה ומדינות נוספות באיזור מרכז אמריקה.
 

בדרך כלל הביקור בבליז במסגרת הטיולים האלו הוא ביקור קצר מאד שכולל רק גיחה לאתרי המאיה, ביניהם אל פילאר, Xunantunichו-קארקול. בשנים האחרונות היו כמה יוזמות של תרמילאים לשעבר שגילו את בליז במסגרת הטיול האישי שלהם ופתחו חברות המתמחות בטיולים במרכז או בדרום אמריקה, גם במקרה הזה נדיר שיצא טיול שמוקדש רק לבליז.
 

האפשרות האמריקאית – טיולים מאורגנים מארה"ב לבליז

אפשרות יותר פשוטה היא ליצור קשר עם חברות אמריקאיות שמציעות טיול מאורגן לבליז. יש לא מעט כאלו שפועלות בתוך בליז או יוצאות מארצות הברית לבליז עם הקבוצה. בין החברות הבולטות שמציעות טיולים מאורגנים בהפקה אמריקאית הן: International Expeditions, Slickrock Adventures, Island Expeditionsהפועלות בארצות הברית ומוציאות קבוצות בטיסה ישירה לבליז.

אחרות בעלות משרדים בתוך בליז עצמה, ביניהן: Belize Tripsו- Destination Belize. כל החברות האלו בעלות אתרי אינטרנט דוברי אנגלית שבהם אפשר למצוא מסלולי טיול מאורגן בבליז ואת המחירים שמשתנים מחברה לחברה.
 

היתרון של טיול מאורגן בבליז בהדרכה של מדריך אמריקאי הוא שקל יחסית להגיע ולחבור לקבוצה. רוב הטיסות מהארץ לבליז מתנהלות עם עצירה בארצות הברית ואפשר לתכנן את המסלול כך שתפגשו את הקבוצה בארצות הברית ותצאו לטיול משם. במקרה שנרשמתם לטיול מאורגן של חברה שיושבת בתוך בליז, תצטרכו פשוט לדאוג להגיע לבליז במועד היציאה לטיול.
 

עוד יתרון הוא כמובן השפה. מדריך אמריקאי יוכל ללוות אתכם בלי שתצטרכו להיאבק בשפה. גם אם מדובר במדריך מקומי, הרי שאנגלית היא השפה השגורה בבליז ויהיה לכם קל להסתדר ולהבין.
 

טיולים במרכז אמריקה

יש לא מעט טיולים מאורגנים במרכז אמריקה שיוצאים מהארץ ומארצות הברית. מישראל כמו שכבר אמרנו אין יותר מדי טיולים שמשלבים ביקור בבליז. חברות אמריקאיות, חברות בקוסטה ריקה ובמקסיקו וגם חברות אירופאיות גדולות מוציאות טיולים למרכז אמריקה שכוללים ביקור בכמה מדינות, בין היתר גם בבליז. חשוב לציין שבליז מהווה בדרך כלל רק חלק קטן מאד מהמסלול ולרוב מבלים בה לא יותר מיום או יומיים.
 

מדריכים מקומיים וטיולים מאורגנים יומיים

חברות מקומיות בבליז, כמו גם המלונות ואתרי הנופש הגדולים, מוציאים טיול מאורגן לבליז באופן יומיומי, למגוון רחב של יעדים. בדרך כלל נאספים תיירים מכמה מלונות באותה עיר או באותו איזור ויחד עם מדריך מקומי יוצאים ליעד או שניים. הטיולים יכולים להיות טיולים יומיים, או טיולים שכוללים שהייה של לילה אחד באותו המקום.

יש גם טיולים מאורגנים של חברות מקומיות, כפי שציינו קודם לכן, שהם טיולים מאורגנים ארוכים שמגיעים לכל האטרקציות החשובות.