עוד על בליז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בליז - טיסות פנים בבליז

בליז היא מדינה קטנה יחסית והמרחקים בין מקום למקום בתוכה הם קטנים. ארבעת הכבישים המהירים שחותכים את המדינה מצפון לדרום וממזרח למערב מאפשרים לשכור מכונית או להיעזר בתחבורה הציבורית כדי להגיע ממקום למקום. למרות זאת, יש לא מעט אנשים שמנצלים את המחירים הנמוכים יחסית של טיסות פנים בבליז כדי להגיע מיעד אחד לשני.
 

מטוסים קטנים, מגוון מסלולים

יש שתי חברות מקומיות שמספקות טיסות פנים בבליז. האחת היא Maya Island Airוהשנייה היא Tropic Air. שתי החברות מפעילות קווים שונים שיוצאים באופן קבוע ויומיומי בין הערים החשובות בבליז. הטיסה היא במטוסים קטנים וקלים יחסית, מעין אוטובוסים מעופפים, והמסלולים מגוונים. יש טיסות בין בליז סיטי לדאנגרינה, פלסנסיה ופונטו גורדה ויש טיסות ישירות מבליז סיטי לקולקר. בנוסף יש טיסות מסן פדרו לקורוסאל ומקורוסאל לבליז סיטי.
 

חלק מהטיסות יוצאות משדה התעופה פיליפ גולדסון בבליז סיטי, שהוא שדה התעופה הבינלאומי הרשמי של המדינה. חלק אחר יוצא משדות תעופה קטנים שנמצאים בסביבת הערים ויש בהם מסלולי תעופה למטוסים קלים. אחד משדות התעופה האלו נמצא במרחק של בערך שישה קילומטר משדה התעופה הבינלאומי.
 

מחירים סבירים מאד לטיסות פנים

למרות שבליז היא מדינה יקרה יחסית בהשוואה לחברותיה במרכז אמריקה, בכל הקשור להזמנת טיסות פנים בבליז מדובר בהוצאה יחסית סבירה. טיסות פנים בבליז עולות בין 30-100 דולרים כאשר ההבדל בין הטיסות מתבסס על העונה, הביקוש וגם האם הן יוצאות משדה התעופה הבינלאומי או משדות תעופה קטנים. כשמדובר בטיסות קטנות משדה תעופה קטן, המחיר יורד באופן משמעותי.
 

לצד המחיר היתרון של טיסות פנים בבליז הוא שאפשר להזמין אותן בקלות דרך אתרי האינטרנט של שתי החברות שציינו כאן. התוכן באתר הוא באנגלית ואפשר להבין יותר בקלות את תהליך ההזמנה של הטיסות, לעלות על בעיות בדרך ולהתעדכן בשינויים במידה ויש כאלו. 
 

טיסות מבליז ליעדים במרכז אמריקה

בבליז כמו במדינות אחרות במרכז אמריקה פועלות חברות תעופה קטנות שמקשרות בין המדינות השונות באיזור. החברה הבולטת ביותר שמפעילה קווי טיסות מבליז וחזרה ליעדים כמו מקסיקו, גואטמלה והונדורס היא Taca. גם חברת Maya Island Airשמפעילה טיסות פנים בבליז מפעילה גם כמה קווים של טיסות בין בליז ומקסיקו ובין בליז וגואטמלה.
 

גם במקרה הזה תוכלו להזמין כרטיסי טיסה דרך אתרי האינטרנט של החברות. בבליז פועלים גם סוכני נסיעות שיושבים בשדות התעופה ובמרכז הערים וגם דרכם אפשר לקנות כרטיסי טיסה – גם לטיסות מחוץ לבליז וגם טיסות פנים בבליז עצמה.
 

בטיסה ולא רק

כשאתם מתכננים את מסלול הטיול שלכם בבליז אתם יכולים להסתמך על טיסות הפנים, שבניגוד להרבה מאד מדינות במרכז ובדרום אמריקה, כאן יוצאות בצורה די מסודרת משדות התעופה, אבל יש גם לא מעט אפשרויות אחרות שתוכלו לשלב בתכנון הנסיעה ממקום למקום.
 

לצד טיסות פנים בבליז פועלים גם לא מעט קווי אוטובוסים ציבוריים שמקשרים בין מגוון יעדים בתוך המדינה. לפני מספר שנים נפרץ שוק התחבורה בבליז, בעקבות פשיטת רגל של החברה הגדולה במדינה, ומאז מציעות עשרות חברות קטנות שירותי הסעה לתיירים ממקום למקום. חלק מהן מפעילות קווים ציבוריים וחלק מהן מציעות שאטלים מסודרים ממלונות ומאתרים מרכזיים במדינה.
 

גם השכרת רכב בבליז היא מבצע די פשוט. הכבישים כאן ידידותיים יחסית לנהגים זרים וקל להסתדר בגלל השילוט באנגלית.
 

בין אם מדובר בהזמנת טיסות פנים בבליז או בחיפוש אחר כל תחבורה אחרת, מדובר במדינה ידידותית מאד לתיירים. קווי תעופה רבים, חברות שאפשר לסמוך עליהן והרבה מאד טיסות מקשרות בין ערים גדולות לקטנות.
 

עוד בזזנו:
טיסות לבליז

בתי מלון בבליז