אוסטרליה - עבודה באוסטרליה

יש לא מעט מטיילים ותרמילאים שמתאהבים באוסטרליה ומחליטים להישאר בה לתקופה ארוכה. הם מחפשים עבודה באוסטרליה למשך תקופת השהייה ובכך מממנים את השהות בה וגם מצליחים לפעמים לחסוך קצת כסף תוך כדי, בלי לוותר על החוויה של הכרות עם התרבות והנופים האוסטרלים.

מצד שני יש צעירים רבים שמחליטים לחפש מראש עבודה באוסטרליה עוד לפני היציאה לטיול הגדול לדאון אנדר, כדי לחוות את אוסטרליה למשך תקופה ארוכה בלי לדאוג למצב הכלכלי.
 

אישורי עבודה נדרשים

כדי להתקבל לכל עבודה באוסטרליה או לפחות לעבור את ביקורת הגבולות בהצלחה, כדאי שיהיו לכם שני אישורים חשובים. הראשון הוא ויזה לאוסטרליה. יש ויזה לאוסטרליה שמאפשרת לבני 18-30 לעבוד באוסטרליה. הויזה הזו נקראת Working Holiday Visaוהיא למעשה ויזת עבודה באוסטרליה שמסייעת למטיילים לממן את השהייה בה.
 

אישור נוסף הוא אישור עבודה מטעם המעסיק. האישור הזה הוא חובה כדי לעבוד באוסטרליה ובלעדיו אתם חשופים להרבה מאד בעיות מטעם הממשל האוסטרלי שמאד מקפיד על העסקת עובדים זרים לפי חוק. בדרך כלל אם אתם פונים לחברות השמה בקשר לעבודה באוסטרליה, הן יעזרו לכן לקבל את שני האישורים האלו עוד לפני שתגיעו למדינה.
 

אפשרויות עבודה באוסטרליה

יש לא מעט עבודות שמטיילים וצעירים שמגיעים לאוסטרליה מצליחים להתמיד בהן וגם להרוויח לא מעט כסף. הנה כמה מהאפשרויות שמוצעות היום.

עגלות מכירה:כמו בכל מקום פופולרי אחר בעולם גם באוסטרליה יש לא מעט חברות ישראליות שמפעילות עגלות מכירה עם מוצרים מהארץ.

היתרון של עבודה בעגלות הוא שדואגים לכם ללא מעט דברים בירוקרטיים בדרך, למשל אישורי העבודה, מציאת מקום מגורים וכדומה. בנוסף אתם נמצאים בתוך קהילה ישראלית. יש עגלות מכירה בהם מוכרים מוצרי ים המלח, יש כאלו שבהן מוכרים מזכרות מישראל, תמונות, חפצי אמנות ועוד. המשכורת נקבעת לפי אחוזים מהמכירה ובדרך כלל יש גם שכר בסיס.
 

חקלאות:יש לא מעט איזורים באוסטרליה שבהם אפשר למצוא עבודה בחוות חקלאיות. עבודה באוסטרליה בחוות היא לא רק עבודה כיפית (אבל קשה), אלא היא מאפשרת לכם להכיר איזורים שבדרך כלל לא הייתם מכירים בטיול שגרתי. חוואים רבים מאפשרים למטיילים לעבוד כמה חודשים בחוות שבהם מגדלים גידולים שונים, חיות צאן ועוד.
 

עבודה אצל משפחות ישראליות: באוסטרליה, בעיקר בערים סידני ומלבורן, יש לא מעט משפחות ישראליות. הקהילה היהודית בערים אלו גדולה ואפשר למצוא עבודה אצל משפחות ישראליות במקום. יש לא מעט זוגות צעירים עם ילדים קטנים שישמחו להעסיק אופר או מטפל/ת ישראלים כדי שהילדים ימשיכו לדבר עברית ויכירו את התרבות הישראלית. כמובן שבמקרה הזה השכר נתון להסכם עם המשפחה.
 

עבודה במלונות:מלונות שונים ברחבי אוסטרליה מגייסים עובדים לשירות לקוחות, לקבלה, כחדרנים ולמגוון תפקידים נוספים. עבודה באוסטרליה במלון מאפשרת לכם לחיות במקומות תיירותיים רבים, מסידני דרך ביירון ביי ועד למלבורן וערים אחרות. המשכורת היא משכורת שבועית או חודשית קבועה אבל יש פחות תמרון בכל הקשור ליציאה לטיולים ולחופשות.
 

עבודה מול חברות השמה – לאט ובזהירות

יש לא מעט חברות השמה היום שמבטיחות לכם עבודה באוסטרליה שהיא מושלמת עבורכם ותניב לכם רווחים ענקיים, אבל לפני שאתם מתפתים לכל הבטחה חשוב מאד לבדוק שאכן מדובר בחברה אמינה, מקצועית וותיקה.

מומלץ להתייעץ עם מטיילים ותרמילאים שכבר טיילו באוסטרליה ועבדו בה דרך חברות השמה שונות ולא ללכת "על עיוור". אחת הדרכים הכי טובות לוודא שאתם עובדים מול חברה אמינה היא להתחבר לפורומים ולקהילות באינטרנט של תרמילאים באוסטרליה ולקבל שם המלצות לחברות טובות ואמינות.