אוסטרליה - בתי מלון באוסטרליה

אוסטרליה היא יבשת גדולה ומגוונת מבחינת תנאי השטח והמעבר בין הכפר, למדבר, לעיר ובחזרה. כתוצאה מכך גם המבחר של בתי מלון באוסטרליה הוא גדול ומגוון ובכל איזור אפשר למצוא בתי מלון בסגנונות שונים ובמחירים משתנים.

תרמילאים שכבר ביקרו באוסטרליה יספרו לכם שאפשר לישון שבוע באכסניה או בית הארחה על החוף, לעבור לאיזור אחר ולהנות מלינה מפנקת אצל משפחה בסגנון bed and breakfastואז לעבור ליעד אחר ולעבור חוויה של לינת שטח. כל האפשרויות פתוחות לפניכם. במאמר זה ננסה להביא כמה דוגמאות לבתי מלון וללינה בכלל באוסטרליה.
 

בתי מלון בערים הגדולות

אם אתם מחפשים בתי מלון באוסטרליה שהם מלונות סטנדרטיים ברמות אירוח של שלושה, ארבעה או חמישה כוכבים בערים הגדולות תמצאו את המבחר הכי גדול. סידני, מלבורן, פרת', בריסביין ואדלייד הן כמה מהערים הגדולות היותר מתויירות באוסטרליה ובהן תמצאו נציגויות של כל חברות המלונאות הבינלאומיות, ביניהן פלאזה, הילטון, רדיסון ועוד.
 

בכל הקשור לחדרים באכסניות או בתי מלון באוסטרליה שהם זולים יותר ממלון תיירותי ממוצע, בסידני תמצאו את המגוון הגדול ביותר של אכסניות. בין האכסניות המוכרות יותר למטיילים ישראלים בסידני: Eva's Bagpackersו-Wake up. שתיהן במיקום מרכזי ונחשבות לממוצעות מבחינת המחיר.

במלבורן תמצאו לא מעט בתי מלון במחירים שנעים בין הזול ליקר וגם אכסניות מטיילים במחיר ממוצע ושפוי. ביניהן:  Melbourne Metro YHAואכסניית Greenhouse.
 

באופן כללי המחירים נעים בין 30-40 דולר אוסטרלי לאכסניות היותר טובות ומושקעות בערים ועד ל-200 דולרים ויותר ללילה במלון של חמישה כוכבים, תלוי כמובן בעונה ובביקוש.
 

ארגוני ההוסטלים והאכסניות

יש מספר הוסטלים ואכסניות באוסטרליה שהתאגדו תחת רשתות ממוסדות בינלאומיות ומאפשרים לכל מי שמגיע למדינה להירשם כחברים ולזכות בהנחות במחיר ובהטבות שונות. הרשתות מספקות תחליפים לאותם בתי מלון באוסטרליה שתייר ממוצע לא יכול ללון בהם לזמן ארוך בלי להוציא הון תועפות.

 יש שתי רשתות עיקריות של אכסניות  והוסטלים שפועלות באוסטרליה וגם במדינות נוספות.

הראשונה היא Nomads Backpackers. לרשת הזו יש נציגות בכל עיר גדולה באוסטרליה וגם בערים קטנות יותר כמו בריסביין, פורט דאגלס, פרייז'ר איילנד, ביירון ביי ועוד.
 

עוד רשת היא VIP Backpackersשהסוכנות הראשית שלה נמצאת בתחנת הרכבת בסידני ואפשר לקנות שם כרטיס שמאפשר לכם לשהות באכסניות הרשת בכל רחבי אוסטרליה ולשלם פחות. בנוסף באמצעות הכרטיס אפשר לקבל כל מיני הטבות על הדרך, כניסות לאתרים, הנחות לטיולים וכדומה.

עוד אופציה היא ללון באכסניוךת של ארגון אכסניות הנוער YHA. יש לארגון כ-150 אכסניות ברחבי אוסטרליה שנחשבות לנעימות ומעוצבות במיוחד והמחירים הם סבירים מאד.
 

לינת שטח – חוויה מומלצת!

אחת החוויות הכי מיוחדות ותחליף מעולה לחיפוש בתי מלון באוסטרליה בעיקר באיזורים כפריים הוא לינת שטח. באוסטרליה אפשר ללון באתרי קמפינג, עם אוהלים או אפילו השכרה של קרוואנים ולינה בפארק מותאם.

לינת שטח עולה כמה דולרים בודדים ללילה וברוב המקומות יש את כל השירותים הנדרשים ללינה נוחה – ממקלחת ועד לשירותי אוכל ושתייה. החוויה הזו כל כך פופולרית, שתמצאו אותה גם באיזורים נידחים יחסית של אוסטרליה אבל גם בערים הגדולות – בפארקים בפרברים וגם על החופים.
 

מחירי הלינה משתנים בהתאם לעונה

חשוב לציין שמחירי הלינה בכל אוסטרליה משתנים מעונה לעונה. בתי מלון באוסטרליה בעיקר בערים הגדולות מבוקשים במיוחד בתקופת חג המולד, בין החודשים דצמבר לפברואר. אז מתקיימת באוסטרליה גם חופשת הקיץ והרבה אנשים יוצאים לחופשות בערים הגדולות או באתרי הנופש מסביב ליבשת. אם אתם מתכננים להגיע בעונה זו כדאי מאד לשריין לעצמכם מקומות לינה או בתי מלון באוסטרליה ולא לחכות לרגע האחרון.

עוד על אוסטרליה בזזנו:
טיול מאורגן לאוסטרליה
ביטוח לאוסטרליה
טיסות לאוסטרליה
השכרת רכב באוסטרליה
עבודה באוסטרליה