אוסטרליה - ביטוח נסיעות לאוסטרליה

למרות שאוסטרליה היא מדינה שיש בה שירותים רפואיים וממשלתיים שאנחנו יכולים רק לחלום עליהם, ביטוח נסיעות לאוסטרליה כמו לכל יעד אחר בעולם הוא חובה. לא כדאי לצאת מגבולות מדינת ישראל ליעד מרוחק כמו אוסטרליה בלי לדאוג לכיסוי רפואי וכספי של כל צרות הדרך.

בנוסף, חוק ביטוח בריאות ממלכתי שמגן עלינו כאן בישראל מפני הוצאות רפואיות גבוהות לא פעיל כמובן כשיוצאים מגבולות המדינה, לכן אין מנוס מלדאוג לביטוח נסיעות טוב ויעיל, עם כל הסעיפים הרפואיים שמתאימים בדיוק לצרכים שלנו.
 

התאמת הפוליסה לנוסע

אחד הדברים הכי חשובים כשבוחרים ביטוח נסיעות לאוסטרליה הוא ההתאמה של סוג הפוליסה לאותו אדם. היום מציעות חברות הביטוח מגוון של פוליסות שונות שמותאמות לסוגי טיולים שונים וגם לאנשים במצב בריאותי שונה.
 

הפוליסה הבסיסית היא הפוליסה הפופולרית ביותר, בעיקר כאשר נוסעים לזמן קצר. הפוליסה הזו מתאימה לאנשים בעלי מצב בריאותי תקין והיא כוללת הוצאות רפואיות כמו פינוי בעת תאונה או פציעה, אשפוז בבתי חולים, טיפולים קצרים שונים כמו טיפולי שיניים, תיקון משקפיים, תרופות ועוד.
 

פוליסה נוספת היא פוליסה לתרמילאים. הפוליסה הזו מתאימה למי שצריך ביטוח נסיעות לאוסטרליה לטווח זמן ארוך יחסית. הפוליסה מתאימה לאנשים עד גיל 35 והיא תקפה בדרך כלל עד שנתיים. הפוליסה מאפשרת לקבל כיסוי נרחב במקרים כמו אשפוז ארוך, פינוי וחילוץ אווירי, צורך בהטסה ארצה, נזק לציוד אישי ומכסה על שלושה חודשים של טיפול רפואי.
 

פוליסה נוספת שמתאימה למי שמחפש ביטוח נסיעות לאוסטרליה היא פוליסה אתגרית. הפוליסה הזו מתאימה למי שמתכנן לעסוק בפעילויות אתגריות כמו סנפלינג, סקי, צלילה, גלישה וכדומה – פעילויות נפוצות מאד באוסטרליה. הפוליסה הזו כוללת גם היא חילוץ ופינוי, הטסה ארצה, פינוי רפואי, טיפול רפואי ארוך וגם טיסות חירום לבני משפחה בעת הצורך.
 

לצד הפוליסות האלו שמתאימות במיוחד למי שמחפש פוליסת ביטוח נסיעות לאוסטרליה אפשר למצוא גם פוליסות שמותאמות אישית לאנשי עסקים וגם פוליסות לפי מצב רפואי, למשל במקרה שמדובר במטיילת שנמצאת בהריון או במטיילים שסובלים ממחלות כרוניות שונות.
 

מחירי הפוליסות משתנים – אבל לא גבוהים

כל פוליסה מחוייבת בדרך כלל על בסיס יומי, כלומר כמה דולרים ליום. המחיר משתנה מפוליסה אחת לאחרת ומחברה זו לחברה אחרת. כדאי לדאוג לנושא של ביטוח נסיעות לאוסטרליה זמן רב לפני הטיסה, זה יאפשר לכם לעשות השוואת מחירים. גם השוואת המחירים היא לא מסובכת מדי, היום יש לא מעט אתרים שמאפשרים לכם לעשות השוואת מחירים בין חברות ביטוח ולקבל הצעות מחיר ישירות וגם לסגור את הביטוח אונליין.
 

כיצד לממש את ביטוח הנסיעות באוסטרליה?

הגעתם לאוסטרליה אחרי שדאגתם לביטוח הנסיעות? אם חס וחלילה קורה משהו ואתם צריכים להפעיל את הביטוח, כל מה שבדרך כלל תצטרכו לעשות הוא להתקשר למוקד הביטוח בישראל ושם יתנו לכם הנחיות מה צריך לעשות. חשוב לתאר לנציג חברת הביטוח בדיוק מה אתם צריכים ועל מה אתם רוצים לקבל כיסוי או טיפול, כדי לוודא שמדובר בסעיף קיים ומכוסה על ידי הביטוח. במקרה חירום, העבירו את הפרטים שלכם הלאה למי שנמצא אתכם כדי שהוא ייצור קשר בשמכם ויודיע לחברת הביטוח מה המצב.
 

מומלץ לברר מראש מה צריך לעשות במקרה שאתם צריכים להפעיל ביטוח נסיעות לאוסטרליה בגלל שכל חברת ביטוח עובדת בצורה קצת אחרת. אל תעזבו את הארץ בלי להיות בטוחים שאתם יודעים מה לעשות בכל מקרה, שיש לכם את פרטי ההתקשרות עם החברה ושהביטוח מסודר.
 

ביטוח נסיעות לאוסטרליה הוא אמנם עניין בירוקרטי מעצבן, אבל לא כדאי לוותר עליו בשום אופן. המרחק מהבית, הטיסות הארוכות עד אוסטרליה ובחזרה ארצה והאתגרים שבדרך מחייבים את כולנו לדאוג לעצמנו בצורה הכי טובה שאפשר.

עוד על אוסטרליה בזזנו:
טיסות לאוסטרליה
השכרת רכב באוסטרליה
עבודה באוסטרליה