אוסטרליה - השכרת רכב באוסטרליה

אם יש מקום על פני הפלנטה ששווה לשכור בו רכב לפחות לחלק מהטיול, זוהי אוסטרליה. תחושת החופש האמיתית של נסיעה על כביש ה-Great Ocean Road, מסע עמוס בחוויות באאוטבק (רצוי עם מזגן) וגישה נוחה לכל העיירות הקטנות על הדרך וגם לערים הגדולות.

כיבשת מתויירת מאד, השכרת רכב באוסטרליה זו באמת משימה לא קשה ורוב תשומת הלב היא לא על העסקה עצמה, אלא על תנאי הדרך והנהיגה באוסטרליה, שהיא שונה לחלוטין מהנהיגה בישראל.
 

קנייה או השכרה?

הרבה מאד תרמילאים לא ממהרים לשכור רכב לתקופה הארוכה שבה הם מטיילים באוסטרליה אלא דווקא לרכוש רכב זמני ולמכור אותו לפני שהם חוזרים הביתה או ממשיכים ליעד הבא. השכרת רכב באוסטרליה יכולה בסופו של דבר להיות יקרה יותר מאשר קנייה של רכב משומש, בגלל התשלום היומיומי או השבועי שיכול להגיע למעל מאה דולרים בקלות.
 

קניית רכב כמו גם השכרת רכב באוסטרליה כרוכה בבדיקות שונות. יש לבדוק שלרכב יש רישיון מקומי לעלות על הכביש (תו Regoשמאשר שהרכב נבדק ומותר לו לעלות על הכבישים), יש לבדוק שהרכב מתאים למסלול הטיול שלכם, שכן אם אתם מתכוונים לנסוע למדבריות, כדאי לקנות דווקא רכב שטח. בנוסף מומלץ להוציא כרטיס ממס"י בינלאומי כדי להגן על עצמכם מפני צרות ותקלות בדרך.
 

השכרת רכב פשוטה ומהירה

אוסטרליה היא מדינה מודרנית ותיירותית מאד ולכן שירותי השכרת רכב באוסטרליה הם נוחים מאד. חברות גדולות כמו Avis, Thrifty, HertzEurocarו-Badgetהן רק חלק קטן מחברות השכרת הרכב שקיימות במדינה ולכולן יש נציגויות בערים גדולות כמו סידני, מלבורן, קנברה ופרת' לצד סוכנויות בערים הקטנות ובאיזורים פחות עירוניים. בנוסף יש לא מעט חברות אוסטרליות שאפשר לשכור מהן רכב.
 

למרות שמדובר בשירות מהיר וקל, לא כדאי להשאיר את השכרת הרכב לרגע האחרון. מומלץ לדאוג לעסקת השכרת רכב באוסטרליה עוד לפני שאתם עולים על המטוס, בגלל שמדובר בדרך כלל ברכב שכור לתקופה ארוכה. אפשר לעשות עסקאות השכרת רכב באוסטרליה דרך כל אתרי האינטרנט של החברות הבינלאומיות, ממלאים שם בדרך כלל שאלות ובוחרים את סוג הרכב שיחכה לכם בתחנת המוצא, שהיא בדרך כלל שדה התעופה בסידני.
 

כדאי להשקיע מחשבה בבחירת הרכב, כאמור בגלל תנאי השטח שמשתנים מאיזור לאיזור. בנוסף, כדאי לוודא שיש לכם את כל המסמכים שנדרשים – רישיון נהיגה בתוקף לפחות שלושה חודשים, ביטוח רכב, ויזה וכדומה – לפי מה שהחברה מכתיבה לכם.
 

תקנות מיוחדות והתנהגות על הכביש

חשוב לזכור שבאוסטרליה נוהגים בנתיב השמאלי ועוקפים רכבים בנתיב הימני. זה יכול להיות קצת מבלבל בהתחלה אבל לאחר כמה שעות של נהיגה על הכבישים הארוכים אפשר להתרגל בקלות. אוסטרליה מציבה אתגרים בנושא המהירות על הכבישים, המהירויות משתנות באיזורים עירוניים שונים, אפילו באותה העיר. חייבים לשים לב לתמרורים.
 

אגב תמרורים, שימו לב שיש כמה תמרורים שאין סיכוי שתפגשו בישראל. למשל התמרור שמזהיר שיש קנגרו לפניך או תמרור עם ציור של משאית גדולה שמאותת שיש מכוניות שנוסעות לאט לפניך.
 

אחד הדברים הכי חשובים הוא מערכת ניווט טובה, בעיקר כאשר אתם נמצאים באיזורים נידחים יחסית כמו המדבריות. חשוב שבמכונית תהיה מערכת ניווט איכותית שיכולה לשרת אתכם בכל מקום. בנוסף, כדאי לדאוג לשכור רק מכונית עם מערכת מיזוג אוויר טובה, כיוון שיש איזורים שבהם הטמפרטורה עוברת את ה-40 מעלות בקלות ונסיעה ארוכה יכולה להיות סבל ענק.
 

אוסטרליה היא מדינה שגורמת לך מיד להרגיש נוח ובטוח, אבל לא כדאי לקחת כמובן מאליו כל עסקת השכרת רכב באוסטרליה. חשוב מאד לבדוק עלויות, לתכנן את המסלול כמו שצריך ולהתכונן לתנאים המיוחדים בכל איזור ואיזור.
למידע נוסף:
jerusalem car rental