אוסטרליה - טיול מאורגן לאוסטרליה

למרות שהיא נמצאת במרחק של יותר מ-20 שעות טיסה בממוצע, אוסטרליה, יחד עם השכנה שלה ניו זילנד, נחשבת ליעד מסקרן מאד עבור קבוצות ישראלים שיוצאות לאורך כל ימות השנה לטיולים מאורגנים בדרום הפסיפיק. המסע הארוך גורם לכך שמדובר בטיולים ארוכים יחסית, אבל החוויה היא חד פעמית ומאד מיוחדת.
 

היתרונות של טיול מאורגן לאוסטרליה בהשוואה לטיול עצמאי קשורים בעיקר ליכולת להימנע מתכנון המסלול ולנוחות המעבר ממקום למקום בתוך היבשת הגדולה הזאת.

במהלך טיול מאורגן לאוסטרליה מתניידים עם אוטובוס תיירים ממוזג, לא צריך לדאוג להשכרה או קנייה של רכב זמני ואין צורך לנסוע שעות ארוכות בתחבורה הציבורית. יחד עם מדריך שמכיר היטב את אוסטרליה ואת מה שיש לה להציע, מקבלים טעימה מכל האטרקציות והנופים המיוחדים שיש ליבשת הזו להציע ובדרך כלל גם נוסעים בחזרה לישראל עם טעם של עוד.
 

מסע משולב בדרום הפסיפיק

לרוב טיול מאורגן לאוסטרליה כולל גם כמה ימים בניו זילנד השכנה. יש מספר חברות בארץ שמציעות טיולים מאורגנים בוריאציות שונות, כשלעיתים התחלת הטיול היא בסידני ובפעמים אחרות מתחילים דווקא מאוקלנד בניו זילנד. אורך הטיול הוא משמעותי – בין 23 ימים לחודש ואפילו יותר. חשוב לציין שזמן רב במהלך הטיול מבוזבז על נסיעות וטיסות ממקום למקום וזה מוסיף למורכבות של הטיול. אבל כמו שכבר אמרנו, החוויה היא יוצאת דופן.
 

רוב הטיולים המאורגנים שיוצאים מישראל כוללים מן הסתם ביקור בערים הגדולות של אוסטרליה – סידני, מלבורן ולעיתים גם פרת', תלוי במסלול הטיול ובאורך שלו. בנוסף מבקרים במקומות החשובים ברחבי היבשת: השונית הגדולה, ביירון ביי ועיירות הנופש מסביב, ההרים הכחולים, איירס רוק ועוד. בחלק מהמקרים המעבר בין איזור אחד לאיזור אחר מתבצע באמצעות טיסת פנים ולא עם אוטובוס תיירים וזה מקצר את הנסיעה.
 

מחיר של טיול מאורגן לאוסטרליה ולניו זילנד מגיע גם ל-9000 דולר ויותר לאדם. רוב הטיולים יוצאים בתקופת הקיץ באוסטרליה, בין החודשים דצמבר למרץ, אך יש גם טיולים שיוצאים בתקופות אחרות.
 

טיול מאורגן בשילוב שיט

יש בארץ מספר חברות שמציעות חוויה קצת שונה של טיול מאורגן לאוסטרליה. זהו טיול מאורגן לאוסטרליה וניו זילנד שכולל שיט של מספר ימים. השיט מתחיל מניו זילנד, מאוקלנד ומגיע למקומות כמו טזמניה ובסוף גם לסידני. מידע על טיול מאורגן לאוסטרליה שמשלב גם שיט בספינת פאר אפשר למצוא דרך סוכני נסיעות וחברות הטיולים המתמחות בקרוזים.
 

מחיר הטיול משתנה מחברה לחברה אבל מדובר בחוויה יקרה שבממוצע יכולה לעבור גם את המחיר של 10000 דולר לאדם. מספר הטיולים המאורגנים לאוסטרליה וניו זילנד שמשלבים שיט הוא מצומצם יחסית והם נערכים לרוב פעם בשנה, בינואר או פברואר.
 

טיולים מאורגנים מקומיים

אם אתם לא רוצים להירשם לטיול מאורגן מישראל, תוכלו לנסות למצוא טיול מאורגן לאוסטרליה של חברת טיולים מקומית. יש לא מעט חברות טיולים אוסטרליות שמציעות טיולים מאורגנים יומיים או של מספר ימים ברחבי אוסטרליה. החברות דואגות לנסיעות, למלונות ולהדרכה ובדרך כלל קובעות נקודת איסוף ונקודת החזרה.
 

בכל הערים הגדולות יש חברות תיירות שמפעילות מדריכים מקומיים. היתרון בכך הוא שאתם יכולים לשלב בין טיול עצמאי בחלק מהמקומות ובין טיול מאורגן לאוסטרליה למקומות שקצת יותר קשה להגיע אליהם. בנוסף, כמעט בכל בתי המלון הגדולים בערים הגדולות מציעים מגוון רחב של סיורים מקומיים מודרכים שנמשכים לאורך היום.
 

למי מתאים טיול מאורגן לאוסטרליה?

אוסטרליה היא אחד היעדים האהובים על תרמילאים אבל יש אנשים שמעדיפים לזנוח את התרמיל בבית ולהנות מטיול ממצה של חודש לכל המקומות התיירותיים במדינה. זוהי הזדמנות לקבל טעימה מאוסטרליה שתעשה לכם חשק לחזור לבד לעוד קצת קסם אוסטרלי.