אוסטרליה - טיסות פנים באוסטרליה

אחת הדרכים המהירות להגיע מעיר אחת לשנייה בתוך אוסטרליה היא טיסות הפנים. המרחק הרב בין מקום אחד לאחר מחייב את התיירים להיעזר בטיסות פנים, אחרת הם יבלו שעות ארוכות בנסיעה בכבישים. יש תרמילאים רבים שמעדיפים לוותר על הטיסות ולעבור את הנסיעה הארוכה כחוויה לכל דבר.

הם שוכרים רכב או קונים רכב משומש שישמש אותם לאורך כל הטיול באוסטרליה. אחרים מעדיפים להשתמש בתקציב שלהם לרכישת כרטיסי טיסות פנים באוסטרליה. למי שבוחר באפשרות השנייה, הנה כמה דברים שכדאי לדעת.
 

חברות הטיסה המובילות באוסטרליה

יש לא מעט חברות שמציעות טיסות פנים באוסטרליה. המוכרות והבולטות בהן הן קוואנטס (Quantas) חברת התעופה הלאומית של אוסטרליה, ג'טסטאר (Jet Star), Virgin Australia, Air North, Rex Airlines, Skywest Airlinesו-Tiger Air. כל החברות האלו מפעילות קווים בין הערים הגדולות ומקשרות בין סידני, מלבורן, אדלייד, בריסביין, פרת', קנברה, קיירנס, הגולד קוסט ועוד ערים רבות.
 

טיסות פנים באוסטרליה של כל החברות האלו מוצעות במגוון וריאציות. יש טיסות במחלקת תיירים וטיסות במחלקה ראשונה, ממש כמו טיסות בינלאומיות. ההבדל יכול להיות משמעותי במחיר ולכן מומלץ לשקול את התוספות האלו. בכל הערים שציינו כאן נוחתות הטיסות בשדות תעופה קטנים, למעט בסידני ובמלבורן שם ממוקמים שדות תעופה בינלאומיים גדולים. במלבורן נוחתות טיסות פנים באוסטרליה בשני שדות תעופה.
 

לפני הטיסה

ישנן טיסות פנים באוסטרליה שמרגישות כמו טיסה לאירופה מישראל, במקרים מסויימים כאשר הטיסה מקשרת בין שני צדדים של היבשת, היא יכולה להימשך גם שלוש וארבע שעות וכדאי לקחת זאת בחשבון כשמתכוננים לטיסות.
 

הזמנת הטיסות לפני יכולה להתבצע דרך אתרי האינטרנט של החברות או ביצירת קשר טלפוני עם מוקדי שירות הלקוחות של החברות, יש אתרים באינטרנט שמרכזים את כל הטיסות לכל היעדים בתוך אוסטרליה ומציגים גם מחירון אונליין שהוא עדכני לאותו תאריך וגם פרטים על כל החברות.

כך למשל האתר המרכזי של טיסות פנים באוסטרליה: http://www.flightcentre.com.au/

דרך אתר כזה אפשר להזמין את הטיסה ולהתעדכן בדיוק מה צריך להביא ומתי צריך להיות בשדה התעופה. הכלל אומר שכדאי להגיע לשדה התעופה כשעה לפני העלייה למטוס. אם הזמנתם את הכרטיס באינטרנט הדפיסו במלון או בקפה-אינטרנט את השובר שנשלח למייל. השובר הזה הוא כרטיס העלייה למטוס.
 

חשוב לדעת שבטיסות הפנים ניתן לקחת כשבעה קילו של מטען יד לתוך המטוס ו-23 קילוגרם של מטען נוסע. אם זאת מומלץ לבדוק לפי כל חברת טיסות פנים באוסטרליה מה החוקים שלה לגבי מטען.
 

עוד דבר שחשוב לקחת אתכם הוא תעודת זהות כלשהי – דרכון או רישיון נהיגה כמובן יתאימו בדיוק.
 

טווח מחירים גדול

מחירי טיסות פנים באוסטרליה משתנים כאמור מחברה לחברה ולפי המרחק מהמוצא אל היעד. טיסות מסידני למלבורן יכולות להגיע למחיר של 70 דולרים ויותר לכיוון אחד, מחיר טיסה מסידני לפרת' יכול להגיע ל-250 דולרים ויותר.
 

אם אתם מעוניינים לנסוע ליעד מסויים ולחזור למוצא לאחר כמה ימים תמצאו לא מעט חבילות של טיסות פנים באוסטרליה שכוללות גם חדרים במלון לשהות של שלושה או ארבעה ימים. החבילות האלו עולות בין 300-800 דולרים בהתאם לחבילה.
 

הכי קל להגיע מצד אחד לשני

לא בכל הזדמנות כדאי להשקיע את הכסף בטיסת פנים. כמו שכבר הבנתם, טיסות פנים באוסטרליה יכולות להיות עסק יקר. הן מתאימות בעיקר למי שרוצה להגיע מצד אחד של היבשת לצד השני בלי לנהוג במשך שעות או להשתמש בתחבורה ציבורית איטית. כדאי לבחור בטיסות פנים ליעדים מרוחקים זה מזה וביתר הזמן להשתמש במכונית או בתחבורה ציבורית.