אוסטרליה - טיסות לאוסטרליה

אוסטרליה היא אחת היבשות הכי מגוונות ומסקרנות. לא סתם היא מושכת אליה בכל שנה מיליוני תיירים מכל רחבי העולם שרוצים לטעום מכל מה שיש לה להציע. למרות המרחק של אוסטרליה מישראל, עם טיסות שיכולות להימשך גם 24 שעות ויותר, הישראלים אוהבים את אוסטרליה ובוחרים בה שוב ושוב לטיול ארוך ומרתק ואפילו לחופשה קצרה של שבוע פלוס.
 

טיסות דרך חברות ישראליות

חברות תעופה ישראליות אמנם לא מספקות עדיין טיסות לאוסטרליה ישירות מישראל אבל הן מקרבות את המטיילים הישראלים כמה שיותר קרוב. אל-על מספקת טיסות לאוסטרליה דרך בנגקוק או הונג קונג ולאחר מכן קישור באמצעות טיסה של חברה זרה לסידני, מלבורן וערים נוספות ברחבי אוסטרליה.
 

מרבית הטיסות שמוזמנות דרך אל-על מגיעות לנמל התעופה הבינלאומי ליד סידני, Kingsford Smith. מנמל תעופה זה יוצאות טיסות לאוסטרליה רבתי ולכן רוב המטיילים מתחילים את המסע שלהם בסידני וממנה ממשיכים הלאה לאיזורים שונים ביבשת.
 

הטיסות של אל-על לכיוון אוסטרליה נחשבות גם לאלו שזמן הטיסה הכולל בהן הוא הארוך ביותר. טיסות מישראל עם אל-על יכולות להימשך גם 35 שעות ויותר בגלל המתנה ארוכה בשדה התעופה הנבחר באסיה, בדרך כלל בבנגקוק.
 

קוואנטס –  חברת התעופה האוסטרלית

חברת קוואנטס (Quantes) היא חברת התעופה האוסטרלית. בישראל יש מספר חברות שמייצגות את קוואנטס ומציעות טיסות לאוסטרליה מישראל עם החברה. טיסה עם קוואנטס מאפשרת למטיילים להגיע לאו דווקא לערים כמו מלבורן וסידני אלא גם לערים נוספות כמו פרת' ובריסביין, או לחילופין להתחיל את הטיול באיזור הפסיפיק דווקא בניו זילנד ולנחות באוקלנד.
 

חברת קוואנטס עושה עצירות בדרך במקומות שונים, בדרך כלל בבנגקוק, הונג קונג או בבומביי. בנוסף יש טיסות שעוצרות ביוהנסבורג – שהן פחות עמוסות ויכולות להוות פתרון טוב כאשר כל הטיסות למזרח הרחוק מלאות במיוחד. משך הטיסות משתנה לפי זמן העצירה וההמתנה בשדה התעופה וכל הבירוקרטיה מסביב. בממוצע טיסות לאוסטרליה במסלול זה נמשכות כ-20 שעות בממוצע.
 

טיסות לאוסטרליה דרך אירופה

עוד אפשרות שהרבה מאד מטיילים בוחרים בה היא לטוס לאוסטרליה עם חברות תעופה אירופאיות. חברות אלו, ביניהן בריטיש איירוויז, לופטהנזה ואייר פראנס, טסות דרך לונדון, פריז ומקומות נוספים באירופה. יש גם כמה טיסות של חברות כאלו שעוברות דרך בנגקוק. בריטיש איירוויש מפעילה קו טיסות לאוסטרליה למגוון גדול יחסית של יעדים, ביניהם אדלייד, מלבורן, סידני וקנברה.
 

אייר פראנס מציעה טיסות לאוסטרליה עם עצירה בפריז או לחילופין דווקא בסינגפור, ללא עצירה באירופה. הטיסות האלו משווקות ליעדים כמו אדלייד ומלבורן אבל משך הטיסה יכול להיות ארוך יותר מזה של בריטיש איירוויז בגלל המתנה בפריז או בסינגפור.

בממוצע משך הטיסה הכולל הוא 30 שעות.

לצד חברות זרות אלו, יש טיסות של חברות כמו קונטיננטל איירליינס האמריקאית (עם עצירות ארוכות בניו יורק או לוס אנג'לס), טורקיש איירליינד (דרך איסטנבול), רויאל ג'ורדניאן (דרך עמאן) ועוד – טיסות אלו פחות פופולריות בגלל זמן ההמתנה העצום בשדות התעופה בכל עצירה – משך הטיסות האלו יכול להגיע גם ל-65 שעות.
 

טווח מחירים משתנה ומגוון

טווח המחירים של טיסות לאוסטרליה משתנה בהתאם למסלול ובהתאם לחברה. חברות גדולות כמו קוואנטס, בריטיש איירוויז, אייר פראנס וגם אל-על מציעות כרטיסי טיסה לאוסטרליה החל מ-2000 דולרים בממוצע והמחיר יכול גם לקפוץ ל3000 דולרים ויותר.
 

מחירים זולים יחסית יש לחברת Cathay Pacificשמציעה טיסות לאוסטרליה דרך בנגקוק, הונג קונג, בומביי או דלהי. המחיר אמנם זול ויכול להתחיל ב-1500 דולרים, אבל צריך להזמין הרבה זמן מראש, לפחות שישה חודשים אם לא יותר.