אוסטרליה - ויזה לאוסטרליה ושגרירויות

הנפקת ויזה לאוסטרליה יכולה להיעשות באופן עצמאי על ידי שליחת הטפסים בדואר לשגרירות אוסטרליה בישראל, או דרך סוכנות נסיעות בתוספת עמלה. יש ויזת תייר ל- 3/6/12 חודשים, משך הזמן מופיע על הויזה לשיקול דעתה של השגרירות לאחר התחשבות בבקשתכם. מומלץ לדאוג לוויזה כחודש/שבועיים לפחות לפני הטיסה כדי לטוס בראש שקט. שימו לב שמיום הנפקת הוויזה ישנו פרק זמן בו תוכלו להיכנס לאוסטרליה, ומרגע הכניסה למדינה אתם מורשים להישאר בה למשך הזמן שצוין בוויזה.
 

שימו לב שתאריך האחרון לכניסה לאוסטרליה יהיה התאריך הנקוב בוויזה – למשל אלו שקיבלו וויזה ל-3 חודשים מה-1 לינואר עד ה-31 למרץ יוכלו לשהות במדינה 3 חודשים מיום הכניסה שלהם למדינה, כאשר הכניסה האחרונה לא תהיה לאחר ה-31 למרץ. תכננו את הטיול שלכם בהתאם, יעבור התאריך, לא תוכלו להיכנס למדינה.


בקשת הארכה יכולה להתבצע באוסטרליה אולם עדיף שתציינו בטופס הבקשה את פרק הזמן הארוך יותר כדי לחסוך את טרחת ההארכה. בררו עם סוכן הנסיעות שלכם האם אתם זקוקים לויזת טרנזיט במקרה של טיסת טרנזיט שעוצרת באוסטרליה כדי למנוע תקלות.
 

אסור לעבוד באוסטרליה עם ויזת תייר. בשנים האחרונות מודעות הממשל האוסטרלי לצעירים שעובדים ללא אישור עלתה, ולא מומלץ להסתבך עם הרשויות. גירוש וביטול ויזה ימנעו מכם ביקור חוזר ועלולים להשפיע על קבלת ויזות למדינות אחרות. ניתן לקבל ויזת עבודה אם ברשותכם דרכון זר (רשימת המדינות החתומות בהסכם עם אוסטרליה מופיעה באתר השגרירות) והוצאת הויזה יכולה להתבצע באינטרנט לאחר מילוי טפסים אונליין ותשלום. לפרטים: www.australianembassy.org.il/tavv/heb_1.html

 

שימו לב

בעקבות עלייה במספר הישראלים אשר שוהים לא חוקית, עובדים לא חוקית ומבצעים דברים בניגוד לנהליי הוויזה שברשותם באוסטרליה יצאו כללים חדשים בנושא הוויזה. הכללים נתונים להשתנות במהלך הזמן (לרעה ואף לטובה) – לפני הגשת בקשה לוויזה בצורה עצמאית/דרך סוכן נסיעות תבררו היכן אתם עומדים מבחינת נושא הוויזה, בכדי שתוכלו לקבל את מה שביקשתם או הכי קרוב לזה.

למידע נוסף – אתר השגרירות האוסטרלית בתל אביב – פה תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי, בהצלחה!

קישור לאתר: www.australianembassy.org.il/indx/index.htm?reload

 

שגרירות ישראל באוסטרליה

Turrana St. Yarralumla, ACT, 2600 Canberra

טלפון: 02-62154500 (+61)
פקס: 62154555(+61) 02-

אימייל: info@canberra.mfa.gov.il

 

שגרירות אוסטרליה בישראל

שד' שאול המלך 37 , בית אירופה (קומה רביעית) ת.ד 33801 תל אביב, מיקוד 64928.

טלפון: 693 5000- 03

פקס: 693 5002- 03

שעות פעילות: שני-חמישי 08:00-12:00 , 13:00-16:30

שישי 08:00-13:00

אי מייל לפניות בנושא ויזה והגירה : immigration.telaviv@dfat.gov.au

אתר השגרירות: www.australianembassy.org.il/tavv/home.html