אוסטרליה - קניית ומכירת רכב באוסטרליה

תרמילאים רבים המגיעים לאוסטרליה בוחרים להתנייד באמצעות רכב פרטי, החלטה שתשדרג את הטיול באופן משמעותי . לכל רכב אוסטרלי יש רג'ו (Rego, Registration) רישום של הרכב שמתבצע כל שנה ובלעדיו הרכב לא יכול לעלות על הכביש.

מלבד מסמכי הRego תקבלו מדבקה שחייבת להימצא על הזגוגית הקדמית ובה התאריך בו פג תוקפה. חידוש הRego  יכול לעלות בין 200 ל-1000 דולר אוסטרלי, תלוי במצב הרכב. ביטוח נוסף אינו חובה - עשו את השיקול שלכם.
 

קיימים הבדלים בחוקי ובמחירי הרישום בין מדינה למדינה באוסטרליה - חשוב מאוד לבדוק זאת לפני קנייה ומכירה במשרדי הרישוי המקומיים. עדיף למכור את הרכב באותה מדינה בה קניתם אותו, אולם מניסיון, זהו נושא גמיש. מומלץ לחברי ממס"י הישראלי להוציא כרטיס בינלאומי למקרה של גרירה ותקלות בלתי צפויות.

 

 

קניית רכב באוסטרליה

הנסיעות הארוכות בכבישי היבשת יאחדו אתכם ואת הרכב לישות עצמאית נודדת אחת ולכן חשוב שתהליך בחירת הרכב וקנייתו יתבצעו לאחר מחשבה. התאימו את הצרכים שלכם לרכב: רכב סטיישן יספיק לזוג, אם באתם לטיולי שטח חפשו רכב 4X4.

חפשו בשוק המכוניות לתרמילאים (השוק המפורסם בקינגס קרוס בסידני) או במודעות פרטיות התלויות בכל אכסניה. הקפידו לקחת את הרכב לבדיקה בסיסית במוסך בנוכחותכם, בדקו את תוקף ה Rego, ובקשו נסיעת מבחן. בעיניי קנייה ממקומי או מתרמילאי עדיפה על קנייה מסוחר ממולח. להעברת הבעלות תוכלו לגשת לבד למשרדי הרישוי המקומיים, אולם תצטרכו את חתימת ופרטי המוכר על הטפסים.

שוק המכוניות בסידני: http://www.carmarket.com.au/

 

 

מכירת רכב באוסטרליה

תליית מודעות באכסניות ומוקדי תרמילאים היא דרך טובה לפרסום, או העמדת הרכב בשוק מכוניות (כרוך בתשלום שבועי). בכל מקרה - דרושה סבלנות. השאירו מספיק זמן למכירה וטפלו בנושא ה- Rego אם צריך (הערך והביקוש של רכב עם תוקף Rego קצר נמוכים יותר). בכל מקרה זכרו: הרכב שירת אתכם נאמנה והביא אתכם לכל יעד במסע - המטרה היא לא להחזיר את ההשקעה.

 

טיפים נוספים בנושא קניית/ מכירת רכב, מה לבדוק וכיצד לבצע את הרכישה - כאן תוכלו למצוא מידע רב בנושא קניית רכב


בהצלחה!