עוד על ארגנטינה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ארגנטינה - השכרת רכב בארגנטינה

ארגנטינה היא אחת המדינות הגדולות ביבשת אמריקה הלטינית (דרום אמריקה ומרכז אמריקה) ונחשבת גם לאחת היפות והמיוחדות. בהנחה ואתם מטיילים עם הרבה זמן, מעט כסף ורצון ליהנות מכל מקום מספר ימים, סביר שתעדיפו להשתמש בתחבורה ציבורית.

אם אתם מאוד מאוד ממהרים ובנוסף יכולים להרשות לעצמכם לבזבז תוכלו להגיע לרוב המקומות בטיסות פנימיות. ויש את אלה שנמצאים בין לבין, כך שהפתרון האידיאלי מבחינתם הוא השכרת רכב בארגנטינה. ובכל זאת, אין פה שחור לבן ויש יותר מסיבה אחת להשכיר רכב בארגנטינה.
 

מתי כדאי להשכיר רכב?

כפי שאמרנו, כאשר יש יחסית מעט זמן ורוצים לראות הרבה מקומות, השכרת רכב בארגנטינה יכולה להתאים בדיוק לצרכים שלכם. אם תשכילו להזמין את הרכב מבעוד מועד, תזכו לבחור את דגם הרכב אותו תרצו (עם פחות תלות במלאי בנקודת זמן מסוימת) ותוכלו לקבל את הרכב כבר בשדה התעופה, מה שיחסוך לכם כבר מהרגע הראשון לא מעט זמן וכסף.

לאחר מכן תוכלו לטייל ברחבי ארגנטינה ללא כל תלות בלוחות זמנים של אוטובוסים, המתנה מייגעת לבדיקת והחתמת דרכונים של כל נוסעי האוטובוס (במידה ותהיו מעוניינים לבקר גם בצ'ילה), מיקום מקומות הלינה ואפילו מהירות הנסיעה (כל אחד ומה שהוא אוהב).
 

לא חייבים גם להשכיר רכב לאורך כל שהותכם בארגנטינה. תוכלו להחליט על אזורים מסוימים בהם תשכירו רכב למספר ימים ולאחר מכן תחליטו להחזירו. למשל, מהעיר ברילוצ'ה מומלץ מאוד להשכיר רכב לכמה ימים על מנת לטייל במסלול שבעת האגמים ובעיר פוקון (שנמצאת בצ'ילה).

אזור נוסף בו השכרת רכב היא שכיחה הוא עמק האש, הנקרא גם פטגוניה, וממוקם בדרום ארגנטינה וצ'ילה. מטיילים רבים אוהבים להשכיר רכב באזור זה בכלל, ובפרט במסלול הנקרא "קרטרה אוסטרל".
 

למי מתאים להשכיר רכב בארגנטינה?

נראה שכמעט לכל אחד. בין אם אתם משפחה גדולה, קבוצה של כמה משפחות או זוגות, זוג אחד טרי או ותיק ואפילו קבוצה של מטיילים שהתאגדה יחדיו ספונטנית. ישנם אפילו מקרים שמטיילים בודדים משכירים רכב ומכירים מטיילים אחרים כמוהם בדרך או בהוסטלים.
 

איפה מומלץ לבצע השכרת רכב בארגנטינה?

פה כבר נכנס הטעם והאופי של כל מטייל. כמובן שאם תכננתם לוח זמנים מדויק ואתם יודעים בדיוק מתי תצטרכו רכב ומתי לאו, הדבר הנכון ביותר הוא להזמין רכב כבר בבית, לפני הנסיעה. כך תוכלו גם לעשות השוואה טובה בין החברות השונות ולהתאים לצרכים שלכם.
 

מה חשוב לבדוק כשמשכירים רכב בארגנטינה?

כשמקבלים הצעת מחיר מחברה להשכרת רכב, כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים. האם יש הגבלת קילומטרז'? אם כן, נסו להעריך האם ההגבלה מתאימה לכם, אחרת תאלצו לשלם קנס על כל קילומטר מיותר.

האם מעברי הגבול הם חינם? במידה ותרצו לעבור גבול לפחות פעם אחת, חשוב לשים לב לכך. האם יש לרכב ביטוח מקיף? גם כאן מדובר בסיכון עם פוטנציאל לקנס כספי ופחות מומלץ להתעסק בכאב ראש שכזה כאשר אתם בחופשה. בנוסף, כדאי לצלם את הרכב מבחוץ מבפנים כדי שכל פגם יהיה מתועד, לכל מקרה שלא יהיה.

עוד בנושא: טיסות לארגנטינה
 

ומה לגבי דלק?

אם החלטתם על השכרת רכב בארגנטינה, תשמחו לגלות שהדלק זול יותר מאשר בישראל. הבעיה היא שישנן תקופת שיש מחסור בדלק ולכן מגבילים על כמויות מסוימות. בנוסף, רוב תחנות הדלק נמצאות בערים ולא בין הערים כמו במקומות אחרים בעולם. לכן כדאי לתכנן את המסלול תוך התחשבות במשאב הדלק ותמיד טוב לשמור כמה בקבוקי דלק בתא המטען, לכל מקרה.
 

הנאה וערנות

בסופו של דבר, הכי חשוב שתיהנו ותשמרו על עצמכם. זכרו כי אתם נמצאים במדינה זרה ולא מכירים את הכבישים. שימו לב לשילוט במהלך הדרך וכמובן כשאתם מחנים את הרכב. הדבר נכון כמובן לכל דרום אמריקה ובכלל. דרך צלחה! 

 

 

 

 

אתרים שותפים: car rental israel