עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - השכרת רכב בדרום אמריקה

דרום אמריקה היא יבשת ענקית; המרחקים בין מקום למקום עשויים להיות עצומים. לפיכך, רבים מן המטיילים במדינה שאינם מעוניינים לבצע נסיעות ארוכות ומתישות בתחבורה הציבורית, פונים לאפשרויות אחרות. כאשר מטיילים בדרום אמריקה מעוניינים לחסוך בזמן במעבר ממדינה למדינה או בין שתי נקודות המרוחקות זו מזו במדינה כלשהי, הם יכולים לחצות את המרחק בעזרת טיסות פנים.

בדרום אמריקה מספר חברות תעופה המבצעות טיסות פנים למגוון יעדים בכל מדינה ביבשת. עם זאת, למי שמעוניין באפשרות שמציעה יותר גמישות, עצמאות ולעתים גם זולה יותר, כדאי לחשוב על השכרת רכב בדרום אמריקה.
 

לרוב, השכרת רכב בדרום אמריקה אינה שונה מהשכרת רכב בכל מקום אחר בעולם. סוכנויות השכרת הרכב העולמיות פועלות גם בדרום אמריקה, וניתן למצוא אותן בקלות בערים הגדולות כדוגמת ריו דה ז'נרו ובואנוס איירס. אפשרות נוספות היא פנייה לסניף של סוכנות השכרת רכב בינלאומית בארץ וקבלת הרכב בדרום אמריקה, עם הנחיתה בשדה התעופה. עם זאת, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת על השכרת רכב בדרום אמריקה.
 

למי מומלץ לשכור רכב בדרום אמריקה

השכרת רכב בדרום אמריקה הינה אפשרות שבדרך פחות מתאימה לתרמילאים אשר מעוניינים לחסוך בעלויות. עם זאת, מדובר באופציה טובה בהחלט למי שמגיע לדרום אמריקה לחופשה קצרה של כמה ימים, כמה שבועות או חודשיים-שלושה. כמו כן, אם הנכם מטיילים עצמאיים שנהנים מהדרך עצמה לא פחות מאשר היעד, טובים בניווט ובהתמצאות , ומעוניינים להספיק כמה שיותר בזמן קצר יחסית – השכרת רכב בדרום אמריקה בהחלט יכולה להתאים לכם.
 

טיפים חשובים למשכירים רכב בדרום אמריקה

ככלל, דרום אמריקה היא מדינה מצוינת לשכור בה רכב. ניתן למצוא סניפים של סוכניויות הרכב המובילות בכל הערים המרכזיות ובכל שדות התעופה הגדולים. עם זאת, חשוב לזכור שהמרחקים במדינה הם עצומים, ולא פעם הכבישים המובילים ממקום למקום אינם סלולים כהלכה (אם בכלל). לכן, אם הטיול שלכם כולל נסיעה על פני מרחקים גדולים מאד, כדאי לשקול לקחת טיסת פנים בין נקודות מרוחקות ולשכור רכב רק באזור הטיול עצמו.
 

מפאת המרחקים הגדולים ביבשת, כדאי לבדוק עם סוכנות הרכב היכן ניתן למצוא נקודות שירות ותמיכה במקרה של תקלה ברכב או בעיה אחרת. לא תרצו להיתקע עם הרכב במקום שכוח אל כשמוסך הקרוב ביותר נמצא במרחק של מאות קילומטרים.
 

דרום אמריקה מורכבת ממספר מדינות; יתכן שיהיה עליכם לשלם אגרה מסוימת בעת חציית גבול ממדינה למדינה. בררו את הנושא מראש עם סוכנות הרכב ובדקו מהו מחיר האגרה שיהיה עליכם לשלם. בדקו מראש מהו גיל המינימום ממנו ניתן לשכור רכב. הגילאים עשויים להשתנות ממדינה למדינה: בחלק מהמדינות  הגיל המינימלי הוא 18 ובאחרות הוא עשוי להיות 25.
 

טיפים כלליים בנושא השכרת רכב

יש כמה דברים שתמיד רצוי לבדוק כשמשכירים רכב בחו"ל: מה הרכב שמתאים ביותר לסוג הטיול שלכם ולתנאי הדרך של האזור בו אתם מתכוונים לטייל? מהו הכיסוי הביטוחי המוצע במסגרת חוזה השכרת הרכב ומה הוא כולל? האם יש גלגל רזרבי? מהו סוג הדלק עמו יש לתדלק את המכונית? האם המנוע מותאם לנסיעה במקומות גבוהים? האם הרכב מצויד במפת דרכים של המדינה?
 

למשכירים רכב בדרום אמריקה מומלץ גם לשנן מראש מספר משפטים שימושיים בספרדית או פורטוגזית, כמו "היכן תחנת הדלק הקרובה?, "היכן המוסך הקרוב?", "איך אני מגיע ל...?" כמו גם מילות מפתח כמו "גלגל רזרבי", "כבלים", "תאונה", "רכב שכור" וכו'. רעיון טוב הוא לברר מראש את מיקומיהם של מספר מוסכים ותחנות דלק באזור בו אתם מתכוונים לטייל.

 

למידע נוסף:

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט
טיולי לדרום אמריקה - עם אקו טיולי שטח