עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - עבודה בדרום אמריקה

לרוב, טיול בדרום אמריקה הוא נחלתם של יוצאי צבא טריים, או אנשים המעוניינים בעוד פיסת חופש אחת לפני תחילת הלימודים. מכיוון שטיול כזה הוא בדרך כלל ארוך ומתמשך כמה חודשים לפחות, אנשים רבים עובדים לפני הטיול כדי לחסוך כסף שיאפשר להם להזמין את הטיסות היקרות יחסית ואז לטייל בניחותא. אולם, קיימת אפשרות נוספת, שיכולה להתאים למי שרוצה לא לבזבז זמן ולנסוע מייד, או למי שמעוניין להכיר את התרבות הדרום אמריקאית מזווית קצת אחרת. אפשרות זו היא עבודות בדרום אמריקה.
 

ניתן למצוא עבודה, לטוס ליעד שם העבודה ממוקמת, לעבוד תקופה מסויימת, לחסוך ואז להתחיל בטיול; או לטייל כמה חודשים, ואם הכסף נגמר ומעוניינים להמשיך ולטייל, למצוא עבודה, לעבוד, לחסוך ולהמשיך את הטיול. עבודה בדרום אמריקה יכלה להיות חוויה מהנה, מעניינת ושונה מכל מה שהכרתם. ישנו מגוון אפשרויות לעבודה, ומאמר זה יציג את חלקן.
 

עבודה בעגלות

כמו בכל פינה בעולם שישראלים מגיעים אליה בכדי לעבוד, גם בדרום אמריקה ניתן לעבוד בעגלות. בעגלות, שהן למעשה דוכנים המוצבים לרוב בקניונים ומרכזים מסחריים בערים מרכזיות, מוכרים מגוון רחב של מוצרים: החל ממוצרי טיפוח וקוסמטיקה (למשל, מוצרי ים המלח או ערכות מניקור), צעצועים ומשחקים שונים, כלי בית ועוד. עבודה כזו מתאפיינת בעמידה בעגלה במשך כ-9-12 שעות ביום, שישה ימים בשבוע והתשלום למוכר מתבסס על אחוזים מהמכירה. על אף שעבודה בעגלות מיוחסת לרוב לארצות הברית, היא קיימת גם בדרום אמריקה. האזורים העיקריים בהם ניתן למצוא עבודה בעגלות הן בואנוס איירס , פנמה סיטי, ובוגוטה.
 

עבודה בתיירות

עוד סוג של עבודה בדרום אמריקה הוא עבודה בתחום התיירות. עבודה זה יכולה לכלול עבודה במלונות, הוסטלים ובתי הארחה כעובדי קבלה. מי שכבר מטייל זמן רב ויש לו ידע נרחב, יכול גם לפנות לסוכנויות הנסיעות השונות ולהציע את עצמו כמדריך טיולים, לתיירים דוברי עברית או אנגלית. תחום הדרכת התיירים הוא תחום בו תמיד נדרשים עובדים כיוון שתיירים רבים חוששים להיכנס לבדם לג'ונגלים, כפרים או פינות נידחות הנחשבות למסוכנות.
 

עבודה בקהילה היהודית

אופציה נוספת של עבודה בדרום אמריקה הפתוחה בפני מטיילים מישראל היא עבודה בקהילה היהודית. ברחבי דרום אמריקה מפוזרות קהילות יהודיות רבות וחלקן גדולות במיוחד, כמו זו של ארגנטינה, המונה 250,000 איש. עבודה כזו ניתן למצוא דרך הסוכנות היהודית, דרך בית חב"ד, או באמצעות יצירת קשר ישיר עם הקהילה ובדיקה אם נדרשים עובדים. עבודות לדוגמא הן לימוד עברית (בשיעורים או בבתי ספר), הדרכה על ישראל, גיוס תרומות ועוד.
 

מה צריך לדעת על עבודה בדרום אמריקה

לפני שאתם מתחילים לעבוד בכל סוג של עבודה בדרום אמריקה, יש לברר מראש האם אתם נדרשים להוציא אישור עבודה במדינה. חלק מהמדינות מחייבות הוצאת אישור כזה. ישנן חברות העוזרות להוציא אישור עבודה תמורת סכום של כ-200 דולר. יש לכם אזרחות של אחת ממדינות דרום אמריקה? מומלץ לבדוק האם האזרחות מאפשרת לכם לעבוד במדינה זו או במדינות אחרות.
 

עבודה בדרום אמריקה אינה מציעה רווחים גבוהים כמו מקומות אחרים. אולם, עדיין מדובר בחוויה שיכולה להיות מרתקת ומעשירה, וכמובן, כזו המאפשרת לכם תרגול יום יומי שוטף של הספרדית שלכם, או לימוד ספרדית "על הדרך". למי שמעוניין לחוות את הטיול בדרום אמריקה בדרך קצת אחרת וליצור קרבה בלתי אמצעית עם המקומיים, או לחלופין, להמשיך את הטיול עוד כמה חודשים מעבר למה שמתוכנן מראש, כדאי לחשוב על האופציה של לעבוד בדרום אמריקה.