עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - טיול מאורגן לדרום אמריקה

מדינות דרום אמריקה הן ללא ספק אחד היעדים המושכים ביותר עבור כל מי שמעוניין בטיול המשלב נופים מרהיבים, טבע שוקק, היסטוריה מרתקת, ספורט אתגרי ותרבויות מעניינות. ישראלים רבים יוצאים לטיול ארוך בדרום אמריקה מייד עם תום השירות הצבאי, לפני הלימודים, או בין תארים. אולם, לא כולם מספיקים או מעוניינים לטייל דווקא בתקופות האלו, ובשלבים מאוחרים יותר בחיים כבר קשה יותר לצאת למסע של כמה חודשים, במיוחד אם כבר מחויבים לעבודה, למשפחה וכו'.

בל אל תתייאשו: כל מי שעדיין רוצה לטייל בדרום אמריקה לא חייב לעשות זאת בטיול ארוך. אפשרות נוספת היא טיול מאורגן לדרום אמריקה. טיול כזה יכול להתמקד רק במקומות שבאמת מרתקים אתכם, והוא יהיה קצר וממצה יותר. אז איך מתחילים?
 

בארץ ישנן סוכנויות נסיעות וחברות טיולים רבות המציעות טיול מאורגן לדרום אמריקה. תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולים, כאלו המתמקדים במדינה אחת בלבד, ואחרים המשלבים כמה מדינות. בנוסף, תוכלו למצוא טיולים קצרים יותר או ארוכים יותר, לפי מה שמתאים לכם.

טיול מאורגן לדרום אמריקה הוא אפשרות מצוינת למי שמעדיף את סדר היום שלו מאורגן, מעוניין בהדרכה על האתרים השונים ומעוניין שיארגנו לו ולמשפחתו את סידורי הלינה והנסיעות. מארגני הטיול דואגים לכל הדברים הללו. אלו מסלולים קיימים למי שמחפש טיול מאורגן בדרום אמריקה? להלן כמה מסלולים לדוגמא.
 

ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל ופרו

טיול כזה יכול להיות קצר יחסית (כשבועיים) וכולל בין היתר סיור בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה בעלת השיק האירופאי, וכן טיול לפסגוניה שבדרום ארגנטינה לצפייה בקרחוני ענק ושיט ביניהם. בצ'ילה הסיור מתמקד בשמורת הטבע טורס דל פיינה, פארק לאומי שבו רכס נישא של צוקי גרניט מרשימים ומגוון מרתק של חיות בר.

בברזיל, המסלול כולל את מפלי האיגואסו המפורסמים וסכר איטאיפו, אחד הסכרים ההידרו-אלקטריים הגדולים בעולם. בנוסף, המסלול כולל סיור בריו דה ז'נרו, האיים הטרופיים הסמוכים לריו והר קורקובדו. בנוסף, מרבית הטיולים במסלול זה כוללים את מצעד המנצחות בקרנבל של ריו – המצעד המפורסם שמסיים את הקרנבל.
 

ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה , פרו ובוליביה

טיול כזה הוא גרסה נרחבת ומקיפה יותר לטיול הקודם, וכולל גם את בוליביה. משך הטיול נע בין שלושה לשישה שבועות. הוא כולל גם סיור בערים לימה וקוסקו, באתר המפורסם מאצ'ו פיצ'ו, לה פאז, עיירת הסקי והשוקולד ברילוצ'ה ואגם טיטיקקה.
 

פרו ואקוודור (עם אפשרות לשלב את איי גלאפגוס)

עבור מי שמעוניין לחקור את תרבות האינקה במהלך טיול מאורגן לדרום אמריקה, פרו ואקוודור מהוות שילוב נהדר. טיול כזה אורך כשלושה שבועות, ומפגיש את המטייל לא רק עם תרבות האינקה הניכרת במבנים העתיקים המרהיבים, במקדשים ובשווקים, אלא גם עם הנופים יוצאי הדופן של רכס האנדים על פסגותיו המושלגות. מלבד הרי האנדים, העמקים הירוקים, והנהרות אורובמבה וקולקה, טיול כזה משלב גם ביקור בג'ונגלים הסבוכים והמסתוריים במזרח אקוודור. למי שמעוניין לפגוש בעוד נופים מכל הסוגים ובבעלי חיים יוצאי דופן, מומלץ לשלב בטיול כזה גם שיט לאיי גלאפגוס, הנמצאים במרחק שעת טיסה מאקוודור.
 

צ'ילה וארגנטינה

טיול כזה יימשך שבועיים-שלושה. אתרים נפוצים בטיול הכולל את שתי המדינות הם: בואנוס איירס, ברילוצ'ה, דרך שבעת האגמים, שייט באגמי הקרחונים , אל קלאפטה, פונטה ארנס, פוארטו נטאלס, שמורת טורס דל פיינה ומפלי איגואסו.
 

אפשרויות נוספות לטיול מאורגן בדרום אמריקה

כמובן שאלו רק מסלולים לדוגמא – וחברות הנסיעות ישמחו להציע לכם מגוון מסלולים שונים, הכוללים יותר או פחות מדינות,ארוכים יותר או ארוכים פחות, מאתגרים או מפנקים – לפי מה שמתאים לכם.