עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - ביטוח נסיעות לדרום אמריקה

אם הנכם מתכננים טיול לדרום אמריקה, אחד הסידורים החשובים ביותר לפני הטיול הוא רכישת ביטוח נסיעות לדרום אמריקה. כמובן שרצוי לבטח את עצמכם לפני כל נסיעה לחו"ל, אך על אחת כמה וכמה חשוב לעשות זאת לפני נסיעה לדרום אמריקה, מכמה סיבות: ראשית, חלק מהמדינות שם הם מדינות מתפתחות, שהתשתיות שבהן, כולל התשתיות הרפואיות, אינן טובות במיוחד; שנית, בטיולים מסוג זה נוטים לעשות דברים מאתגרים כמו טרקים ממושכים ומאמצים, או ספוקט אתגרי, אשר עלולים להיות כרוכים בפציעות;  ושלישית, ללא ביטוח, הוצאות כמו אמבולנס, אשפוז, שירותי חילוץ והצלהועוד עשויות להסתכם בסכומים אסטרונומיים.
 

לפיכך, מומלץ לערוך סקר בין החברות השונות אשר מציעות ביטוח נסיעות לדרום אמריקה. לרוב תמצאו מגוון מסלולי ביטוח, החל מכאלו בעלות יומית נמוכה יחסית הכוללים כיסוי בסיסי בלבד ועד למסלולים בעלות יומית גבוהה יותר הכוללים כיסוי לכל מה שעשוי לקרות לכם, וכן שירותים מיוחדים כמו מוקד טלפוני והטסת צוות איתור וחילוץ.  לפניכם סיכום קצר המתאר כל אחד מהסוגים של ביטוח נסיעות לדרום אמריקה.
 

ביטוח בסיסי, ביטוח מורחב וביטוח מיוחד לתרמילאים – במה כדאי לבחור?

כאשר תבחנו חבילות של ביטוח נסיעות לדרום אמריקה שמציעות לכם החברות השונות, תוכלו להבחין בכך שיש שלושה סוגי מסלולים שמוצעים לנוסעים לחו"ל. לרוב הם נקראים "ביטוח אישי/בסיסי", "ביטוח מורחב/הרחבות לביטוח בסיסי" ו"ביטוח תרמילאים". להלן הסברים על כל אחד מסוגי הביטוחים ומה הם מכסים בדרך כלל.
 

ביטוח אישי/ביטוח בסיסי-  לעתים סוג זה של ביטוח מוגבל לתקופה של עד 60 יום. סכום הכיסוי של ביטוח כזה נע בין 300,000$ ועד 1,200,000$ והוא כולל ביטוח כבודה, הוצאות רפואיות שונות (אשפוז, פינוי אווירי לבית חולים קרוב, טיפול חירום בשיניים, תאונות אישיות, הטסה רפואית לארץ, תרופות ועוד) וכן הוצאות בגין ביטול נסיעה, קיצור נסיעה , החזר על כרטיס טיסה ולפעמים גם דברים נוספים כגון שיחזור מסמכים.
 

הרחבות לביטוח אישי/בסיסי – במקרה הצורך, ניתן להוסיף סכום כלשהו לדמי הביטוח ובתמורה לקבל הרחבות לביטוח האישי בהתאם לאופי הנסיעה, אופי הנוסע או פעילויות ספציפיות שהנכם מתכוונים לכלול בנסיעה. כך למשל, ניתן להוסיף כיסוי לספורט אתגרי, רעידת אדמה, ספורט חורף, איתור וחילוץ, כמו גם כיסוי מיוחד לנשים בהריון שמכסה הוצאות הקשורות לאירועים שעשויים לקרות בנסיעה הקשורים להריון.
 

ביטוח מורחב– מלבד הרחבות שניתן להוסיף לביטוח האיש/בסיסי בתוספת תשלום, ניתן לרכוש מראש ביטוח שהוא כולל ומקיף יותר, אשר מבוסס על הכיסוי שמציע הביטוח האישי/בסיסי אך כולל גם דברים נוספים. למשל, בנוסף על המפורט לעיל, הוצאות נוספות שעשויות לזכות לכיסוי הן איחור בטיסה, רכישת כבודה כתוצאה מאיחור בהגעת כבודה, פיצוי על שהייה בבית חולים, כיסוי תרופות/טיפולים עקב מצב רפואי קודם, פיצוי בגין גניבת רכוש ועוד.

ביטוח תרמילאים– מספרם הגדול של ישראל המטיילים בחו"ל תקופות ממושכות כתרמילאים הביא לכך שחברות רבות מציעות ביטוח נסיעות לדרום אמריקה המיועד במיוחד לתרמילאים והוא מקיף במיוחד. ביטוח נסיעות כזה כולל כיסוי הוצאות רפואיות עד לסכומים הנעים סביב 1,500,000$ וכולל מראש כיסוי לספורט אתגרי, שירותי איתור וחילוץ (ובתוכו גם חילוץ למי שנמצא תחת השפעת סמים), וכן שירותי מוקד חירום רפואי טלפוני הפועל 24 שעות ביממה, מוקד חירום פסיכולוגי, ועוד. מי שמתכוון לנסוע לתקופה של כמה חודשים לפחות, לטיול שיכלול טרקים, ספורט אתגרי ועוד, מומלץ שירכוש ביטוח מסוג זה, שכן בנסיעה כה ארוכה קשה לצפות מראש מה יקרה ולכן חשוב להיות מכוסים מכל הכיוונים. טיול מהנה ובטוח!