עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - רשיון בינלאומי

בחלק מהמדינות בטיול ניתן לעשות שילוב של מסלולים מדהימים תוך כדי השכרת רכב (הקראטרה אוסטרל בצ'ילה, שבעת האגמים בארגנטינה..), חבל שהעדר כרטיס רישיון נהיגה בינלאומי ימנע בעדכם את האפשרות.

 

כרטיס הרשיון החדש

בשנה האחרונה הונפקו כרטיסי רישיון נהיגה ישראלים חדשים אשר אמורים היו להיות בינלאומיים. בפועל, על הרישיונות החדשים רשום תאריך הנפקת הכרטיס ולא תאריך קבלת הרישיון (מה שאומר שכולנו נהגים חדשים..). בכל אופן, בגלל תקלה זו, הכרטיסים לא תקפים לחו"ל.  משרד הרישוי מנפיקים בשנית כרטיסים חדשים (למי שהגיע מועד חידוש הרישיון) ושם אמור להיות תאריך הוצאת הרישיון. למי שיש כרטיס "תקין", יוכל להשתמש בו ככרטיס בינלאומי. בדקו מה התאריך הרשום לכם בכרטיס הרישיון החדש. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי כרטיס הרישיון הישראלי לא תקף בכל המדינות, ערכו בירור אם הוא תקף למקומות אליהם תרצו להגיע.

 

הוצאת כרטיס רשיון בינלאומי

לפעמים פשוט כדאי ללכת על בטוח ולהוציא כרטיס רישיון בינלאומי בנוסף לרישיון הישראלי, על כל מקרה. הפרוצדורה פשוטה ומאד כדאית, כל שעליכם לעשות הוא ללכת לסניף דואר, להצטייד ברישיון הנהיגה המקורי שלכם, בסכום כסף של 29 ₪ וכרטיס הרישיון הבינלאומי מונפק במקום. הדרישות המוקדמות היחידות הן שתמונת הרישיון שלכם תופיע במאגר התמונות הארצי. לבירור סניף הדואר המנפיק רשיון בינ"ל באזור מגוריכם ניתן להיעזר בלינק הבא:

http://www.israelpost.co.il/