עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - בטיחות ביבשת

הבטיחות בדרום אמריקה היא סוגייה חשובה ומעניינת. קחו בחשבון כי סביר להניח שכשתשאלו חברים שלכם על הנושא, תשמעו אלפי סיפורים, על ההוא שגנבו לו ועל ההוא ששדדו אותו.  חבר'ה, פרופורציות. תמיד יש סיפורים ותמיד יהיו מקרים.  בגדול דרום אמריקה היא יבשת דיי בטוחה, נכון, לא צריך להיות שאננים יותר מדי וכמו בכל מקום צריך לנקוט באמצעי זהירות שונים. אבל צריך גם ליהנות מהטיול ולא לבלות אותו בהסתכלות תמידית אל מאחורי הכתף.

 

בטחון אישי

שמירה על הביטחון האישי שלכם היא משהו מאד בסיסי וחשוב. מן הסתם אתם רוצים לצאת בשלום ולחזור בשלום.. אז כמו שכבר אמרנו לא צריך להיתפס לבהלה. אבל כאשר מחשיך, מומלץ להימנע מללכת לבד, גם אם אתם במדינה הכי ידידותית שיש לתיירים, זהו אמצעי זהירות שקל מאד לקיים. כמו כן, יש שיפחדו משודדים במקומות מסוימים ויחששו להישאר חסרי כל, פתרון פשוט הוא להימנע מלהסתובב עם סכומים גדולים עליכם..

 

בטחון בטרקים

מטיילים רבים נוטים לחשוב, לי זה לא יקרה.. עשו לעצמכם טובה, לפני יציאה לכל טרק, ודאו מה העונה המתאימה, והכי חשוב, בלילה לפני היציאה לטרק, בררו מה מזג האויר. זה לא משחק, חלק מהטרקים קשים ובמזג אויר לא מתאים יכולים להיות אפילו מסוכנים מאד.

 

שמירה על הציוד

אחד הדברים היותר מבאסים שיכולים לקרות בטיול הוא שנגנב לך חלק מהציוד. גם במקרה הזה, מספיקות פעולות קטנות בשביל למנוע את זה. במדינות היותר מפותחות בזמן נסיעות ארוכות באוטובוסים, יש שיטה מאד מסודרת לסידור הציוד. ישנו איש אשר תפקידו להעמיס את הציוד ואתם מקבלים מספר המודבק גם לתיק שלכם. בזמן הפריקה ישנו איש נוסף אשר מקבל מכם את המספר ונותן לכם את התיק שלכם. עד כאן הכל טוב יפה. אבל, ישנם גם מקומות בהם כל אחד לעצמו.. במקרים כאלה, אתם רק צריכים לקשור עם כבל ברזל את התיק בתוך תא המטען, או לקשור לתיקים של החברים שלכם, וכבר מנעתם ממישהו לברוח עם התיק שלכם בריצה מטורפת. אם אתם משאירים את תיק הגב הקטן שלכם בחדר, תנעלו גם אותו, לעיתים אנחנו כל כך נבהלים מהגנבים בחוץ ששוכחים שיש מקומות בהם אחד העובדים עם מפתח לחדר, הוא זה שיחפש מציאות בתיק שלכם.