עוד על דרום אמריקה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

דרום אמריקה - התנהלות כספית

 ההתנהלות הכספית במהלך הטיול חשובה מאד, מעקב ורישום נכון על מה אתם מוציאים וכמה אתם מוציאים, יכול להוביל לחסכון אדיר של כסף ולהאריך את הטיול. טיפ קטן וחשוב, לכל נקודה אליה אתם מתכוונים במהלך הטיול, התארגנו מבחינת כספית. אם מדובר בעיירה קטנה ושכוחת אל, סביר להניח שלא תמצאו בה כספומט או נקודת החלפה להמחאות נוסעים, כדאי להוציא כסף מראש ביעד הקודם. כמו כן, מומלץ לקחת אתכם גם כרטיס אשראי וגם המחאות נוסעים. תמיד טוב שיש כמה אפשרויות..

 

אמצעי תשלום בדרום אמריקה

 

כרטיס אשראי

כרטיסי אשראי של ויזה ומאסטרקרד (בינלאומי), אלו הם הכרטיסים שרוב המטיילים בוחרים לקחת. בדרום אמריקה תוכלו למצוא המון מכונות למשיכת כסף ובתי עסק שונים אשר מכבדים את הכרטיסים הללו. כמו כן, מומלץ למשוך בכל פעם סכומים גדולים בכדי לחסוך כמה שיותר משיכות, גובה העמלה לא בהכרח יהיה נמוך. בררו מראש עם הבנק שלכם, האם יש הגבלה יומית למשיכה ומה גובהה.

 

מזומן

עם היציאה אל הטיול, מומלץ להוציא סכום מסוים של דולרים אשר יהיה עמכם בהגיעכם ליעד הראשון ואותו תוכלו להחליף בנקודת החלפת כספים (Cambio), יש גם בשדה התעופה. מומלץ להסתובב עם שטרות בעלי סכום נמוך, לרוב זה יותר נוח. בהמשך הטיול, מומלץ תמיד שיהיה עליכם מזומן, לא תמיד תוכלו לשלם בכרטיס אשראי ולא תמיד יהיה איפה למשוך כסף. כמו כן, ייעדו לכם פינה קטנה בחגורת הכסף- כסף לשעת חירום, למקרה שינגבו לכם את כרטיס האשראי או המחאות נוסעים, ייקח זמן עד שישלחו לכם כרטיס חדש מהארץ ואתם לא רוצים להיתקע ללא כסף.

 

המחאות נוסעים- אמריקן אקספרס

המחאות נוסעים ניתן לרכוש בארץ בסניפי בנק וסניפי דואר. את כמות הכסף אותה תבחרו להחליף להמחאות נוסעים נשאיר לשיקולכם, זה כבר עניין של נוחות והמקומות אליהם תבחרו לטייל. לא בכל עיר תמצאו בנקים להחלפת המחאות נוסעים ולא בכל מקום שער החליפין יהיה משתלם..

 

היתרון הגדול של המחאות נוסעים שזהו כסף מבוטח. על כל המחאת נוסעים יש מספר סידורי, אשר במקרה של גניבה, כל שעליכם לעשות הוא לדווח על הגניבה לחברת אמריקן אקספרס ולמסור את המספר הסידורי של המחאות הנוסעים ואז הן חסרות ערך. סוגי ההמחאות יהיו בסכומים שונים, כדאי להצטייד במספר סכומים שונים. זכרו בכל פעם שאתם הולכים להחליף המחאות נוסעים להצטייד בדרכון, תצטרכו להציג אותו בזמן ההחלפה. חשוב לא לשכוח, להעתיק את המספרים הסידוריים ואפילו לשמור עותק בתיבת דואר במייל שלכם.

 

עלות חודשית לטיול במדינות דרום אמריקה

כאשר אתם מתכננים את הטיול, מן הסתם אתם תוהים כמה כסף תצטרכו לתקופת זמן מסוימת. התשובה לכך תלויה, באופי הטיול ובאופי שלכם. אם אתם מתכננים טרקים רבים (חסכון בכסף על מקומות לינה ומסעדות), או שאתם חייבים מקום לינה מסודר עם מקלחת ושירותים צמודים ומתכננים ליהנות באטרקציות אשר עולות כסף. כמו כן, היא גם תלויה ביעדים אשר תגיעו אליהם ומצבה הכלכלי של כל מדינה אשר משפיע על שער המטבע.

המטייל הממוצע (כזה שגם אוהב לטרק ולא מוכן לוותר על אטרקציות מסוימות) מוציא בממוצע כ- 1000 דולר בחודש. לעיתים קצת יותר, לעיתים קצת פחות.

 

הערכת עלויות מחיה לחודש:

ארגנטינה- 1,400 דולר

צ'ילה- 1,500 דולר

ברזיל- 1,800 דולר (תקופת הקרנבל)

בוליביה- 1,200 דולר

פרו- 1,500 דולר

קולומביה-  1,200 דולר

אקוודור- 1,400 דולר (תוכלו גם לקפוץ לגלאפגוס)