עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - עבודה במזרח

רבים מהמטיילים למזרח הרחוק אינם מסתפקים בטיול קצר אלא לרוב שוהים באזור כמה חודשים לפחות – אם לא שנה ויותר. למרות שמחיה במזרח היא זולה למדי, שהות ארוכה ונסיעות רבות ממקום למקום משמעותם שבשלב כלשהו, הכסף יחתחיל לאזול. אם לא הצטיידתם בסכום גבוה מראש, עומדות בפניכם שתי ברירות: לחזור הביתה – או למצוא עבודה במזרח הרחוק, לעבוד בה זמן מה, ואז להמשיך לטייל עם הכסף שחסכתם. יש העושים זאת זאת בדרך ההפוכה: מראש הם מוצאים עבודה במזרח הרחוק, נוסעים וישר מתחילים לעבוד ורק לאחר מכן מתחילים בטיול.
 

כך או כך, ישנן הרבה הזדמנויות למציאת עבודה במזרח הרחוק. מלבד הכסף שמרוויחים, יתרון נוסף הוא התערות טובה יותר בחברה המקומית ואף למידת השפה – מה שרק מעשיר את החוויה של שהות במזרח. עם זאת, לפני שאתם מתחילים לחפש עבודה במזרח הרחוק, מומלץ לבדוק מהם התנאים לעבודה בכל מדינה: יש מדינות הדורשות אשרת עבודה. מהן האפשרויות העומדות בפני מי שמחפש עבודה במזרח הרחוק? המשיכו לקרוא.


עבודה בעגלות

אחת האפשרויות לעבודה במזרח הרחוק היא עבודה בעגלות, כלומר, מכירת מוצרים (לרוב מוצרי קוסמטיקה, מוצרי נוי, בגדים ומוצרים לבית) מתוך עגלות הנמצאות בקניונים, ירידים או שווקים. רוב העובדים בעגלות עושים זאת ביפן, סינגפור, אוסטרליה או ניו זילנד. מדינות אלו הן מדינות  עם כלכלה חזקה ויציבה, ולכן רבים מהמחפשים עבודה במזרח הרחוק בוחרים לעבוד בהן. העבודה בדרך כלל מתבצעת שישה ימים בשבוע,  כ-8-9 שעות ביום. לרוב השכר מתבסס על עמלות מהמכירות ובונוסים למוכרים המצטיינים. מי שמצטיין בכושר מכירה יכול להרוויח כסף רב בעבודה כזה כיוון שהעמלות על מכירות הן גבוהות מאד.
 

עבודה בבאסטות

עבודה דומה היא מכירה בבאסטות  - דוכנים של ביגוד, משקפי שמש ותיקים (רוב חיקויים של מותגים ידועים), המוצבים באזורים מרכזיים. ישראלים רבים עובדים בבאסטות ביפן. היפנים תאבי הקניות נוהגים לקנות בבאסטות לא מעט ועל כן זו עשויה להיות עבודה רווחית למדי.
 

מכירת תמונות

עוד עבודה במזרח הרחוק מתחום המכירות היא מכירת תמונות, כאשר לרוב מדובר בציורי שמן. בעבודה זו הולכים מדלת לדלת ומוכרים תמונות. גם כאן, מי שמצטיין במכירות ירוויח יותר וכישורים נוספים שתורמים לעבודה הם יכולת לפתח שיחה קולחת ונעימה, חוש לאמנות וחוש לעיצוב – המתבטאים,  למשל, בייעוץ לקונה היכן כדאי לו לתלות את התמונה. המטרה בעבודה היא לשכנע את האדם לו מציעים את התמונה לקנות אותה בסכום כמה שיותר גבוה. גם במקרה זה, עבודות אלו יתבצעו בעיקר במדינות המפותחות והעשירות יותר במזרח כמו יפן.
 

עהודה באירוח

תחום נוסף בו ניתן למצוא עבודה ביפן הוא אירוח. זוהי אפשרות הפונה למין הנשי. בעבודה זו הבחורה מאחרחת לחברה לגברים יפנים היושבים במסעדות וברים ומשעשעת אותם, ובמקביל גורמת להם להזמין עוד מזון ושתייה. המארחת מקבלת הן משכורת בסיס והן טיפים ואחוזים מהשתייה שנמכרה. רצוי לברר מראש מה נכלל במשרת האירוח הספציפית, שכן, יש מקומות בהן מצופה מהבנות לעשות דברים נוספים – וזו מלכודת שלא כדאי ליפול אליה.
 

עבודה בהיי טק

אפשרות מעט שונה של עבודה במזרח הרחוק היא עבודה בחברות היי טק – בעיקר בהודו. כאן מדובר בעיקר בחברות היי טק ישראליות שחלק מפעילותן מתבצע מהודו, אך לעתים גם חברות מקומיות. לכן, אם בהכשרתכם אתם מהנדסים, מתכנתים או בעלי ידע אחר בתחום המדעים – ניתן לחפש עבודה בתחום זה. אם אתם עובדים בתחום בארץ – בדקו אפשרות של רילוקיישן להודו לתקופה מסוימת. ייתכן שתוכלו לנסוע לעבוד במדינה ולאחר תקופה מסוימת להמשיך ולטייל שם.