עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - ביטוח נסיעות למזרח הרחוק

כאשר מתכוננים לטוס לחו"ל, ובפרט אם מדובר בטיול ארוך או במדינות מתפתחות, מומלץ מאד לעשות ביטוח נסיעות – כדי לנסוע בראש שקט ולדעת שיש מי שידאג לכם ולבריאותכם. על כן, לפני שטסים למזרח, מומלץ לבדוק אפשרויות של ביטוח נסיעות למזרח הרחוק ולבחור את האפשרות שמתאימה לכם ביותר. פוליסות ביטוח נסיעות למזרח הרחוק ניתן לרכוש במגוון דרכים: דרך קופת החולים שאתם חברים, דרך חברות ביטוח, דרך כרטיס האשראי ועוד.

חשוב - המון מטיילים המזרח מאריכים את הטיול, אז במידה והחלטתם להאריך את הטיול אל תשכחו להאריך גם את הביטוח!
 

המבחר הרב והתחרות בין החברות השונות משמעותם שתוכלו למצוא ביטוח נסיעות למזרח הרחוק שהוא משתלם במיוחד. מכיוון שרוב מי שנוסע למזרח הרחוק נוסע לפרק זמן של מספר שבועות לפחות, ביטוח לזמן כה ארוך עשוי לצאת יקר ולכן כדאי לבדוק מהי האופציה המשתלמת ביותר.
 

באיזה מסלול ביטוח כדאי לבחור?

את מסלול הביטוח שלכם כדאי לבחור על פי אופי הטיול שלכם. אם מדובר בטיול קצר של עד שבועיים-שלושה, במהלכו תשהו רוב הזמן במלונות ובערים גדולות ומפותחים, הרי שביטוח הנסיעות הבסיסי יכול להספיק לכם. אם מדובר בטיול ארוך הכולל גם טרקים וספורט אתגרי מומלץ לבחור ביטוח נסיעות למזרח הרחוק שמכסה גם דברים אלו.
 

ביטוח נסיעות בסיסי

זהו הביטוח שבוחר גם מי שטס לחו"ל רק לכמה ימים. ביטוח כזה מיועד לטווח של כמה ימים עד כמה חודשים. הביטוח כולל כיסוי הוצאות רפואיות במקרה של פציעה, מחלה או תאונה, כמו גם טיפולי שיניים, כאשר הסכומים של הכיסוי עשויים להשתנות מחברה לחברה ונעים לרוב מ-300,000$ ועד 1,200,000$. כמו כן, ביטוח זה יכלול ביטוח כבודה, ביטוח צד ג' והחזרים במקרה של קיצור הנסיעה או ביטולה. לעתים יכלול הביטוח סעיפים נוספים כמו פינוי אווירי לבי"ח הקרוב, רעידות אדמה ועוד.

שייט בתאילנד - המזרח הרחוק

שייט באי קופיפי בתאילנד

ביטוח נסיעות מורחב

על אף שהביטוח הבסיסי עשוי להספיק לאנשים שנוסעים לזמן קצר ואינם מתכננים לשלב בו פעילויות יוצאות דופן, הרי שחלק ניכר מהמטיילים לאזור שוהים שם לפחות כמה חודשים שבמהלכם הם גם מבקרים באזורים מתפתחים שהרפואה בהם אינה עומדת בסטנדרטים של המערב; וכן עושים פעילויות אקסטרים כמו ספורט אתגרי (כולל צניחה חופשית, צלילה וקפיצות באנג'י) או טרקים מפרכים ואפילו טרק הג'יפים המפורסם שבצפון תאילנד. על כן, לאנשים אלו מומלץ לחשוב על ביטוח נסיעות למזרח הרחוק שהוא מקיף יותר. חברות רבות מציעות לקחת את הביטוח הבסיסי ולהוסיף לו הרחבות בתוספת תשלום.
 

מה יכלול ביטוח נסיעות למזרח הרחוק מהסוג הזה הזה? לרוב, כיסוי ההוצאות הרפואיות יהיה גבוה יותר. בנוסף, ניתן לבחור שפוליסת הביטוח תכלול ספורט אתגרי (כיסוי  במקרה של נזק או תאונה כתוצאה מספורט אתגרי);  ואיתור וחילוץ (כיסוי  הכולל שליחת משלחת חילוץ וציוד חיפוש במקרה שהאדם המטייל זקוק לכך. יש לשים לב לכך שחלק מהחברות דורשות שתינתן להן התראה של חודש מראש כדי להפעיל תוספת זו; ואילו אחרות מסתפקות בשבוע).
 

ביטוח תרמילאים
מתכוונים לנסוע לתקופה של כמה חודשים עד שנה, או יותר? כאשר אתם רוכשים ביטוח נסיעות למזרח הרחוק, כדאי לכם לבחור באופציה הזו. אופציה זו כוללת כיסוי הוצאות רפואיות שיכול להגיע גם ל-1,500,000$ ולרוב כוללת מראש גם כיסוי לספורט אתגרי וגם שירותי איתור וחילוץ. כמו כן, בהרבה מקרים פוליסה זו כוללת מוקד ייעוץ וסיוע טלפוני לשעת חירום הפועל 24 שעות ביממה, ולעתים אף מוקד טלפוני לתמיכה פסיכולוגית, מוקד טלפוני של חדר רופאים ישראלי ואף חילוץ מיוחד למי שנמצא תחת השפעת סמי הזיה.

 

עשו סקר שוק ואל תתפשרו – אלו החיים שלכם

כפי שניתן לראות, קיימות מגוון אופציות של ביטוח נסיעות למזרח הרחוק. מומלץ שתחשבו היטב על המקומות בהם אתם הולכים לשהות ועל הפעילויות שאתם מתכוונים לעשות. לעתים כדאי לשלם מעט יותר כדי להיות בטוחים מכל הכיוונים.