עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - אזורי טיול עיקריים

באופן כללי אין ממש חוקים ומסלולי טיול מוגדרים. בהתאם לאווירה הכללית במזרח, כל אחד יכול להמציא מסלול טיול משלו ולקפוץ בין ארצות שונות לפי החשק (אם כי יש להתחשב בעונות). מנגד יש גם כאלו שנשארים במשך כל הטיול שלהם רק בארץ אחת. בכל זאת, רק כדי לסדר לכם את הבלגן בראש, נציין כמה מסלולי טיול מקובלים יותר במזרח הרחוק:

 

דרום מזרח אסיה (תאילנד והסביבה)

טיול הכולל את תאילנד, לאוס, וייטנאם וקמבודיה ולעיתים גם בורמה  והפיליפינים.

את הסיבוב בין כל הארצות הללו (פרט לפיליפינים) אפשר לעשות ללא טיסה פנימית אחת אפילו. בנגקוק נחשבת ל "שער הכניסה למזרח" וכמעט כל מטייל שמגיע למזרח עובר בעיר המרשימה הזאת לפחות פעם אחת. זהו גם שער הפתיחה המתאים לטיול באזור זה. בדרך כלל לאחר כמה ימים בבנגקוק (Bangkok)ממשיכים המטיילים לצפון תאילנד  ומשם חוצים את הגבול ללאוס  וההרגשה היא כאילו חזרת בזמן –לאוס נראית כמו תאילנד רק לפני עשרות שנים.

בדרך כלל מטיילים התרמילאים בין שבוע לשלושה שבועות בלאוס ואז חוצים את הגבול לצפון וייטנאם ומגיעים לעיר הבירה האנוי (Hanoi) . שם רוכשים רוב המטיילים מין כרטיסיית אוטובוס מיוחדת לתיירים שבאמצעותה יורדים לדרום המדינה, תוך כדי שעוצרים ביעדים ובכל מיני חופים יפהפיים לכמה ימים, לפי החשק. בדרך כלל התיירים ממצים את וייטנאם אחרי שבוע או שבועיים וחוצים את הגבול לקמבודיה שם מבקרים בכמה חופים קסומים, המון המון מקדשים מרהיבים (לאוהבי הז'אנר...) וחוזרים ל לאוס ומשם לתאילנד.

זה הזמן להתפנק בחופים המדהימים של האיים הטרופים שבדרום תאילנד להשתולל במסיבות חוף בלילה והשתזף לקראת החזרה לארץ... זה מסלול טיול מקובל, אם כי לא כולם בוחרים לטייל בדיוק במסלול זה. מטיילים רבים גם מוותרים על כמה מדינות, מתרכזים במדינה אחת או שמעדיפים לבקר ב בורמה. יש גם כאלו שטסים לעוד איים וחופים בפיליפינים. בכל מקרה, טיול כזה, בדרך כלל, לא אורך יותר מחודשיים, ולכן סטודנטים רבים בוחרים לטייל שם בחופשות, זוגות מבוגרים שהרשו לעצמם לעזוב את הכול לאיזה חודש חודשיים וכדומה.

 

 

צפון מזרח אסיה (סין ונפאל בעיקר)

טיול שמתרכז בסין, נפאל ומונגוליה. זהו טיול המתאים לתרמילאים אקטיביים, סקרניים ושאינם מתרגשים מההרגשה של להיות התייר היחידי ברדיוס של מי יודע כמה...זהו טיול יותר קשה אבל מעניין וסוחף בצורה בלתי רגילה. בדרך כלל, עיקר הטיול מתרכז בסין הענקית שמקסימה את מבקריה. אפשר לשלב את הטיול בארצות באזור זה יחד עם טיול בארצות דרום מזרח אסיה ואפשר גם לחצות את הגבול מנפאל לכיוון הודו אבל בעיקרון לטיול בסין, נפאל, ומונגוליה יש אופי משלו והוא שונה בתכליתו מאופי הטיול בהודו למשל. המטיילים באזור זה, עושים בדרך כלל לא מעט טיולים רגליים וטרקים ולא פוגשים ישראלים  או תיירים בכלל לפעמים למשך תקופות ארוכות.

בכל אחת משלוש הארצות יש שדה תעופה בין לאומי כך שהמטיילים יכולים לבחור באיזו ארץ להתחיל את הטיול ובאיזה לסיים. אם אתם מתכננים לטייל תקופה ארוכה במזרח אז הכי חכם מבחינתכם יהיה להתחיל את הטיול במונגוליה, שם בדרך כלל מתאגדים תיירים לקבוצות באופן עצמאי ויוצאים לטיולים משותפים. את המעבר לסין עושים דרך העיר זמינהוד ומגיעים לעיר ארליאן שבצד הסיני.

סין היא ארץ כה מיוחדת יפה ומעניינת שמטיילים רבים שוקעים בקסמיה ונשארים בה זמן רב, מה גם ששטחה עצום. מסין אפשר להמשיך לנפאל ארץ הטרקים ופסגות  ההימלאיה המושלגות. שהותכם בנפאל וההיכרות עם הנפאלים הנחמדים יכולים להיות הכנה טובה אם תרצו לחצות את הגבול לכיוון הודו.

 

הודו (טיול המתרכז בהודו עם גיחות למדינות שכנות)

הודו היא תת יבשת עצומה, מקסימה והוויזה שהישראלים מקבלים לשהות בה היא בת חצי שנה או שנה. לא מעט מטיילים נשארים בהודו במשך כל הטיול שלהם אבל חלק גדול מהם חוצה את הגבול לנפאל, לפחות כדי לחדש את הוויזה. המלצה חשובה: גם אם התאהבתם  בהודו עד מעל הראש, אם כבר הגעתם לגבול עם נפאל  או לסביבה, אל תתעצלו וכנסו, תראו ארץ קצת שונה, נופים לא פחות יפים ואולי אפילו יותר, אנשים נהדרים ואווירה שונה ומיוחדת. האי סרי לנקה , שוכן דרומית להודו ויש אפשרות לעבור אליו לגיחה קצרה בזמן, סך הכול האנשים והאווירה דומים מאוד.

יש לציין, שביקור בסרי לנקה לא פופולארי כל כך בקרב מטיילי הודוולא נכלל במסלול הטיול המקובל שזכה לכינוי "מסלול החומוס". לעומת זאת, ביקור בן שבועיים עד חודש באיי אנדמן השייכים להודו (India)נהיה פופולארי משנה לשנה. כדי להגיע לאיים מטריפים אלו יש לקחת טיסה מהעיר צ'אנאי שבדרום מזרח הודו. רבים ממטיילי הודו קונים כבר בארץ כרטיס חזרה מתאילנד כדי לסיים את הטיול משם. באופן כללי זהו רעיון מצוין להתפרק קצת בחופי האיים של דרום תאילנדלפני החזרה לארץ אם כי יש לציין שחלק גדול מאלו שבוחרים לעשות זה, "נבהלים" מאוד מהסגנון השונה של תאילנד ומצטערים על המהלך. חלק גדול מ"יוצאי הודו" מוצאים נחמה במעבר ללאוס השכנה, שמזכירה את הודו בקצב ובאווירה.

 

 

תאילנד בלבד

המילה הנרדפת למונח תאילנד היא המילה "הפינוק המושלם" וגם... "גן עדן". הכל כאן יפה, הכל זול ונגיש, קל להגיע לכל מקום וכל בן אנוש ימצא פה כל מה שרק חלם. אוכל, מסאג', חופים, אלכוהול, אנשים מקסימים, קניות מכל סוג, כאן תמצאו את הכל. רבים בוחרים להגיע למזרח הרחוק לטובת טיול בתאילנד בלבד... והם לא טועים. מבחינתינו המקום הקרוב ביותר לגן עדן עלי אדמות, הוא תאילנד, ארץ החיוכים.

למידע נוסף:
טיול מאורגן למזרח הרחוק
טיסות למזרח הרחוק