עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - הישראלים במזרח

המזרח הרחוק פונה כמעט לכל בן אדם ומזמין אותו אליו בדרך שונה. יש המון דרכים וסגנונות טיול במזרח וכל אחד בוחר, אם לפני הטיסה או תוך כדי הטיול, את סגנון הטיול שלו.

 

הסטלן

מטייל חצי שנה עד שנה רק בהודו, "נוגע" בגבול נפאל רק כדי לחדש ויזה להודו. הטרק הכי ארוך שהוא עשה בטיול היה להוציא כסף בדאראמסאללה. חוזר לארץ דרך תאילנד, מתבאס ממנה ומוצא נחמה בלאוס השקטה.

 

התרמילאי

תיק על הגב, נהלי הליכה טובות, ומצלמה שתמיד בהיכון. חבר'ה שחיכו לטיול כל החיים ולא יירגעו עד שיגיעו לנקודת תצפית הכי טובה שממנה יוכלו לראות גם את החומה הסינית, גם את הנהר בנפאל (שבו הם עשו רפטינג) ואם אפשר אז כמה מקדשים מקמבודיה.

 

ילד עם הורה מלווה

הורים שבנם/ בתם מטיילים זמן רב במזרח והחליטו לבוא לבקר ולטייל איזו תקופה קצרה יחד. בדרך כלל רק אחד ההורים מגיע אבל אפשר לראות לפעמים גם משפחות שלמות. תזהו אותם כשתראו בחור/ה צעיר שמנסה להתנהג באופן בוגר יותר ולידו אדם מבוגר שמנסה להתנהג כצעיר יותר.

 

החייל המשוחרר

כרטיס פתוח לשנה, שיער חצי ארוך חצי קצר, חצי טייל חצי סטלן, הם מרגישים כמו ציפור שהשתחררה מכלוב אחרי שנים. הם רוצים להספיק הכול והם באמת גם יעשו הכול.  הם ירקדו בתאילנד, ישחו בלאוס יעשו יוגה בהודו, טרק בנפאל, צלילות בפיליפינים וכל מה שאפשר עד שייגמר הזמן או הכסף.

 

מאוכזבי ההיי טק

במזרח מסתובבים סוג מסוים של אנשים,  שהתנסו באיזו שהיא קריירה בארץ או שסיימו לימודים והגיעו למסקנה שהם לא נמצאים בעולם המתאים להם.

הם מחפשים את התשובות במזרח הרחוק, בחופש, באנשים שיפגשו ובחוויות שהם חווים שם.

 

ירח דבש

"עזבי אותך מלון יוקרתי באיים הקאריבים, בואי נטייל במקום מעניין יותר..." בדרך כלל אחד לפחות מבני הזוג שעושים את ירח הדבש שלהם במזרח הרחוק כבר טייל כאן ושכנע את בן זוגו שזה המקום המושלם. יש את אלו שמטיילים בארצות כמו הודו, לאוס וסין. בדרך כלל תשמעו מהם משפטים כמו – "מאמי, חכי זה עוד כלום" ו –"מה זה? לפני חמש שנים לא היה פה אפילו כביש..." הזוגות היותר רומנטיים בוחרים להתמקם באיזה אי שקט באיים המלדיבים או הפילפינים.

 

ה"באבא"

ה- פז"מניקים הגדולים ביותר בהודו. הם כבר עשו הכול וראו הכול. הם מעבירים את הזמן בין שיעור יוגה לחוג סיטר בלימוד הינדית ומדי פעם משתפים את המטיילים הצעירים בתבונתם.

 

חודש קראחנה

יש שני סוגים של מטיילים שעוזבים את הכול ובאים להשתולל במזרח לחודש. יש את אלו שבאים להודו, מבלים את כל החודש בקסול או בגואה, עושים מה את מה שעושים וחוזרים רגועים... אחרים טסים לתאילנד, יורדים מיד לאיים ומשתוללים במסיבות כל יום במשך עשרה ימים – חודש וחוזרים רגועים...

 

הסטודנט

בדרך כלל זו לא הפעם הראשונה שלהם במזרח. הם יכולים להיות כל אחד מסוגי המטייל האחרים רק שלהם מכנה משותף אחד: הם מטיילים על זמן שאול. במקרה הטוב יש להם חודשיים והם לחוצים למצות ולהספיק כמה שיותר.