עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - קצת על מיקוח

אל תהיה פתי

חוק חשוב שיש לזכור: במזרח הרחוק מתמקחים. אל תחשבו שזה לא מנומס או קמצני מצידכם. במזרח יש ממש "תרבות מיקוח". הרוכלים ינקבו במחיר גבוה מראש כיוון שייצאו מנקודת הנחה שלא תהיה קנייה לפני שהלקוח יתמקח והמחיר ירד.  כמו כן, ידוע שסוחרים רבים מנסים למכור סחורה לתיירים במחירים גבוהים מאוד (פי שתיים, שלוש ואף יותר).

אל תתפתו כל כך מהר להאמין שזהו המחיר האמיתי של המוצר. אם מדובר בקנייה של יותר מכמה שקלים מומלץ לשאול אדם מקומי מהו המחיר הסביר לקניית המוצר. הכי חשוב לזכור שמדובר ב"משחק מסחרי" ויש לשמור על חיוך לכל אורך המשא ומתן. מנסיוננו- זה תמיד עובד.

 

אל תהיה פתטי

עם זאת, זכרו תמיד שכתיירים במדינה זרה את משמשים כשגרירי תרבות של המדינה ממנה הגעתם. אל תתנהגו בחוסר כבוד אל הרוכלים שזוהי פרנסתם ואל תגררו לוויכוחים מיותרים. לא יקרה כלום אם תיפרדו מעוד כמה שקלים בהם יקנה הרוכל אוכל לכל משפחתו למשך כמה ימים. כמו כן, שימו לב שאתם מתמקחים בחנויות בסגנון שוק ובבסטות ברחוב ולא בסניפי מקדונלנדס בערים הגדולות... זיכרו! תהליר המיקוח הוא סוג של משחק... יש להשתמש בחיוך וכבוד ואין ולא להגרר לויכוחים וריבים מיותרים...

 

במקומות לינה

שימו לב, במזרח הרחוק, כמעט בכל מקומות הלינה, מקובל לבקש הנחה באם אתם באים ללון במקום מסויים מספר ימים רצופים. כדאי לנסות!