עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - בטיחות במזרח

לפני שתקראו את הדברים הבאים, יש לזכור שמנסיון שלנו (צוות שלם של מטיילים שהיו כמה פעמים) וגם מן הידוע, המזרח הרחוק הוא איזור טיול בטוח ביותר ורמת הפשיעה כנגד תיירים שואפת לאפס!! עם זאת, קראו את הדברים הבאים שיעזרו לכם להמנע ממפח נפש.

 

גניבות

מרבית התיירים המגיעים לטייל במזרח הרחוק מגיעים מארצות עשירות יותר ונושאים עימם כסף רב וחפצים יקרי ערך.  ארצות רבות במזרח הרחוק נחשבות ל"עולם שלישי"  וגם באלו שלא תוכלו לראות את העוני ברחובות ומצבם של המקומיים, גורם להם לפעמים לנסות ולגנוב מהתיירים.
 

איך להימנע מגניבות

השתדלו לא לשאת עמכם כסף רב ואל תסתובבו באיזורים חשוכים לבדכם בשעות החשיכה. דרך מצוינת לשאת את הכסף ואת הדרכונים היא בחגורת כסף הנקשרת על הבטן או סביב הרגל מתחת לבגדים. עם אתם מוצאים את חגורת הכסף כמעיקה ולא נוחה נסו לקשור חוט או שרשרת מארנקכם אל המכנסיים וכך תמנעו מכיוסים. 

 

אלימות

באופן כללי, המקומיים ברוב הארצות במזרח הרחוק ידועים בסבלנותם ואדיבותם. עם זאת, לעיתים, בגלל פערי התרבות יכול להתלקח לו ריב כמעט בלי לשים לב. השתדלו להישאר רגועים למרות שלפעמים נחום משגע וקצרי התקשורת עם המקומיים יכולים להוציא אדם מדעתו.

 

אלימות בתאילנד

אי אפשר להגיד על תאילנד שהיא מדינה אלימה אבל באופן יחסי למדינות האחרות במזרח הרחוק, גילויי אלימות, גם בקרב התיירים וגם בקרב המקומיים, שכיחים בתאילנד יותר מבכל מקום אחר במזרח. סיבה אחת לכך היא כמויות האלכוהול שנוהגים לשתות במיוחד באיים שבדרום המדינה.

 

סמים

לא מתפקידנו להסביר מדוע סמים הם מסוכנים אבל חשוב לציין ששימוש בסמים במהלך הטיול במזרח הרחוק מסוכן על אחת כמה וכמה. יש ארצות שיש בהם יותר ויש ארצות שפחות אבל באופן כללי, סמים קלים וקשים נגישים מאוד במזרח הרחוק.  מעבר לסכנה שבנטילת סם שאינכם יכולים להיות בטוחים מה הוא באמת, ומאיזה חומרים הוא מורכב, קיימת גם סכנה גדולה של הסתבכות עם שלטונות החוק.  ודאי לא תרצו להיות הבאים שיכתבו ספר מתוך הכלא ההודי או התאילנדי.