עוד על המזרח הרחוק

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

המזרח הרחוק - סוגי מקומות לינה

אם אתם חוששים מסיפורים ששמעתם על תנאי הלינה במזרח – הסירו דאגה מלבכם. ישנם תיירים במזרח, בדרך כלל אירופאים מבוגרים ואמידים, שמטיילים זמן רב בכל רחבי המזרח וישנים אך ורק במלונות ברמה גבוהה.

המטייל הישראלי הממוצע, לעומת זאת, מחפש את  פתרונות הלינה הזולים יותר, ומשם גם מגיעים כל סיפורי הפשפשים ושאר הזוועות. במילים אחרות, כמעט תמיד יש כמה אופציות ובחירת תנאי ורמת החדר שבו תישנו בידכם. אפשרויות הלינה השכיחות במזרח הרחוק הם:

 

בתי מלון במזרח הרחוק

במקומות רבים במזרח תוכלו למצוא בתי מלון ברמה גבוהה ובערים הגדולות והמתויירות יותר תוכלו למצוא גם מלונות מפוארים וסניפים של מלונות יוקרתיים. גם במקומות הפחות גדולים תוכלו בדרך כלל למצוא איזה שהוא מלון, גם אם לא יוקרתי, אבל אחד כזה עם לובי, מזגן בחדר, מסעדה פרטית וכדומה. במלונות בדרך כלל מקפידים על רישום הפרטים האישיים של כל האורחים המתארחים כולל מספר דרכון ותאריך הגעה.

לעולם אל תסכימו להפקיד את דרכונכם כפיקדון במלון בזמן שהותכם! דבר נוסף עליו מקפידים יותר במלונות הוא שעת הצ'ק אאוט (Check Out).

 

גסטהאוסים במזרח הרחוק

רוב המטיילים הישראלים בוחרים בדרך כלל באופציית הגסט האוס. גסט האוס הוא למעשה מלון קטן וצנוע שגם מחיר האירוח בו הוא נמוך. רבים מהגסט האוסים הם בעצם חלק או הרחבה של בית פרטי ופעמים רבות הופך האירוח בגסט האוס לאירוח משפחתי וחם. לא אחת נקשרו קשרי ידידות חמים בין אורחי גסט האוס לבעליו המסור.

במקרים כאלו הגבולות נוטים להיחצות - המשפחה נותנת לאורחים להכין אוכל במטבח הפרטי שלה, האורח מקפיץ את בעל הבית לשוק על האופנוע השכור, ילדי המשפחה המארחת משחקים עם אורחי הגסט האוס וכדומה. אירוח כזה הוא בגדר חוויה בפני עצמה ולעיתים אפילו תתקשו לעזוב גסט האוס ולהמשיך בטיולכם.

 

בונגלו'סים במזרח הרחוק

עוד סגנון אירוח נפוץ מאוד ברחבי המזרח הרחוק הוא לינה בבונגלוס – מעין בקתת קש או עץ הממוקמת בדרך כלל על חוף ים או על גדת נהר/ נחל/ אגם. גם כאן יש מבחר גדול. יש בונגלו'ס ברמה גבוהה הכוללים מזגן, שירותים ומקלחת ויש בונגלו'ס פשוטים מאוד, בדומה לחושות של סיני, בהם יש רק מזרון לשים את הראש ואולי איזה מנורה ושקע חשמלי. בדרך כלל, בשטח הבונגלו'ס יש גם מסעדה של המקום ודלפק שבו עושים צ'ק אין וצ'ק אאוט.

למידע נוסף:

טיסות למזרח הרחוק
טיול מאורגן למזרח הרחוק