עוד על מרכז אמריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרכז אמריקה - טיול מאורגן למרכז אמריקה

לא כולם מודעים לקסמן של מדינות מרכז אמריקה, וחבל שכך. תת היבשת המחברת בין צפון אמריקה לדרום אמריקה, כוללת בתוכה שבע מדינות, שכל אחת מהן מרתקת, יפהפייה ומגוונת בפני עצמה: גואטמלה, בליז, הונדורס, אל סלוודור, ניקרגואה, קוסטה ריקה ופנמה. התרבות במדינות מרכז אמריקה היא שילוב יוצא דופן בין קולוניאליזם ספרדי, המסורת העתיקה של בני המאיה, השפעות אפריקאיות, קתוליות אדוקה ומזג קריבי.
 

מרכז אמריקה – אזור אידיאלי לטיול מאורגן

מרכז אמריקה אינה אזור גדול (540,000 קמ"ר), ולכן היא מהווה יעד אידיאלי לטיולים, ובמיוחד לטיולים קצרים. לכן, אפשרות טובה עבור מי שאינו מעוניין  בטיול תרמילאים ארוך, היא טיול מאורגן למרכז אמריקה. בטיול כזה אפשר להספיק לראות לא מעט בזמן קצר, ולהיחשף לשלל נופים, מסורות ותרבויות. טיול מאורגן למרכז אמריקה מתאים לכל הגילאים, והוא יכול להתאים גם כירח דבש, חופשה משפחתית, נופש של חברים ועוד. בנוסף, לטיול כזה ניתן להוסיף גם את קובה - על אף שמדינת האי אינה שייכת רשמית למרכז אמריקה, היא קרובה אליה מאד, וקל מאד למצוא טיול מאורגן למרכז אמריקה שכולל גם אותה.
 

לפניכם מספר דוגמאות אפשריות של טיול מאורגן למרכז אמריקה, אשר מחולקות לפי אורך הטיול הרצוי:
 

טיול של 10-11 יום

טיול לקובה:אם אתם מעוניינים לעשות טיול מאורגן למרכז אמריקה אבל מוגבלים בזמן, קובה היא אפשרות מצוינת לטעום מהאזור. טיול מאורגן לקובה כולל לרוב ביקור בהוואנה, בה ניתן לבקר בכיכר המהפכה, מוזיאון הגנרלים , הקפיטוליו (מבנה מרשים שימש בעבר את הקונגרס הקובני) ועוד. אתרים מרכזיים נוספים הכלולים בטיול מאורגן לקובה הם  סנטיאגו דה קובה (הבירה העתיקה והמוסיקלית, בה ניתן לצפות ולהתנסות בסלסה קובנית), טרינידד על בתיה הקולוניאליים וסמטאותיה הציוריות, ועמק ויניאלס הנודע גם כ"עמק הטבק".
 

טיול של 14-15 יום

טיול לקוסטה ריקה:  שמה של קוסטה ריקה ("החוף העשיר") הולם אותה בהחלט: המדינה עשירה בפארקים מרהיבים המאכלסים בתוכם  מגוון עצום של מיני בעלי חיים וצמחים. טיול לדוגמא יכלול: ביקור בשמורת טורטוגרו, בה ניתן לראות צבי ים, קופים, עצלנים ועופות מים; שמורת מונטה ורדה על מגוון  העצים, השרכים והצמחים הטרופיים שבה; הר הגעש פואס שבתוך לועו אגם תכלת מרהיב; והירגעות מושלמת באחד מן החופים היפים של המדינה.

טיול לאל סלוודור, הונדורס וגואטמלה:  אל סלוודור הקטנה היא שילוב מסחרר בין מטעי קפה, הרי געש, אגמים יפהפיים ועם חברותי במיוחד.  טיול באל סלוודור יכלול לרוב אתאת סן סלוודור, הבירה הירוקה של המדינה;  שמורת הרי הגעש סרו ורדה; ועיירת האמנים סוצ'יטוטו שלגדות אגם הסוצ'ילטלאן. בהונדורס הסמוכה, האתרים המרכזיים הם קופאן בה ניתן לראות שרידים ארכיאולוגיים מתקופת המאיה וליוונגסטון, עיירה בעלת מסורת מרתקת שתושביה הם צאצאי עבדים אפריקאים ושבט מקומי. סיור בגואטמלה יכלול את טיקאל, עיר הטבע והפירמידות ואת פאלנקה, בה יש מקדשים רבים מתקופת המאיה.
 

טיול של 18-21 יום

טיול לקובה, קוסטה ריקה ופנמה:  מלבד האתרים המרכזיים בקובה וקוסטה ריקה שצוינו לעיל, טיול כזה משלב גם את פנמה. ביקור בפנמה יכלול סיור בפנמה סיטי, הבירה, בה יש מיזוג מענג בין שווקים המוכרים עבודות יד, מבנים מרשימים כגון הקתדראלה ובית הנשיא, וגורדי שחקים מודרניים; וכמובן שיט בתעלת פנמה ההיסטורית הכולל ביקור במוזיאון התעלה.
 

טיול לקוסטה ריקה וניקרגואה:טיול המשלב בין הטבע של קוסטה ריקה להיסטוריה המרתקת של ניקרגואה, שרק לאחרונה נפתחה לתיירים מהמערב. בניקרגואה, מלבד טבע מרהיב הכולל יערות, הרי געש ומפלים, ישנם גם כפרים מסורתיים, ערים ספרדיות עתיקות כגון גרנדה וליאון ומבצרים היסטוריים רבי-רושם.