עוד על מרכז אמריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרכז אמריקה - טיסות למרכז אמריקה

מדינות מרכז אמריקה הן יעד נפלא לטיולים ולחופשות. קוסטה ריקה, פנמה, ניקרגואה, הונדורס, אל סלוודור, בליז וגואטמלה נוצרות בתוכן שילוב נדיר של נופים יפיפיים, תרבות מפוארת, היסטוריה מרתקת ומזג אוויר מצוין. כמו כן, מפאת גודלן (הקטן ביחס למדינות דרום אמריקה, למשל) ניתן לנסוע אליהן לטיול או חופשה קצרים ועדיין להספיק לראות לא מעט; או שניתן לטייל במשך כמה שבועות או חודשים ולתור אותן לעומקן.
 

כך או כך, אחת הסוגיות שיש לחשוב עליהן בעת תכנון טיול או חופשה לאזור זה היא טיסות. ארגון טיסות למרכז אמריקה אינו נוטה להיות עניין מסובך. ישנן כמה וכמה חברות המציעות טיסות למרכז אמריקה בטווח מחירים רחב. עם זאת, למדינות אלו אין טיסות ישירות מישראל ולכן טיסות למרכז אמריקה כרוכות בעצירת (או עצירות) ביניים. כדי להקל עליכם את המלאכה של מציאת טיסות לדרום אמריקה, מוצג בפניכם מדריך קצר על היעדים ועל חברות התעופה.
 

קוסטה ריקה

לקוסטה ריקה אין טיסות ישירות מישראל ולכן עומדות בפני המטייל שתי אופציות: טיסה דרך אירופה או טיסה דרך ארצות הברית. טיסות דרך אירופה יהיו לרוב עם חברות כמו איבריה (דרך ספרד),  לופטהנזה (דרך גרמניה), אליטליה (דרך איטליה) וכו', וינחתו בסן חוזה, בירת המדינה. טיסות דרך ארצות הברית (עם חברות אמריקאיות כמו דלתא, קונטיננטל או אמריקן איירליינס) יעברו דרך ניו יורק או ניוארק. קחו בחשבון שטיסות העוברות דרך ארצות הברית מחייבות ויזה. משך הטיסה הכולל הוא כ-16 שעות (לא כולל את משך עצירת הביניים) והטיסות נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי של קוסטה ריקה, Juan Santamaria, שנמצא בסן חוזה.
 

פנמה

לא קיימות טיסות ישירות מישראל לפנמה, וגם כאן הסיפור הוא די דומה: ניתן להגיע אליה עם עצירת ביניים באחת מערי אירופה או ארצות הברית. חברות שניתן לטוס איתן הן איבריה (עצירה בספרד), אייר פראנס (עצירה בפריז), לופטהנזה (עצירה בגרמניה), KLM (עצירה באמסטרדם) ועוד. טיסה דרך ארצות הברית תעצור בניו יורק, ניוארק או לוס אנג'לס ובין חברות התעופה שטסות לשם ניתן למנות את דלתא, יו.אס איירווייז ואל על. טיסות בפנמה נוחתות לרוב בשדה התעופה הבינלאומי של טוקומן (Tocumen International Airport), הסמוך לפנמה סיטי הבירה. משך הטיסה לפנמה הוא כ-15 שעות, לא כולל משך העצירות ביעדי הביניים. לעתים הטיסות כוללות שתי עצירות ביניים, למשל, אם בחרתם לטוס דרך מקסיקו (ואז הטיסה תכלול עצירה באחת מערי אירופה ועצירה במקסיקו בדרך לפנמה).
 

גואטמלה, בליז, ניקרגואה, אל סלוודור והונדורס

למעשה, המידע שלעיל נכון עבור טיסות למרכז אמריקה באופן כללי. אל אף אחת מהן אין טיסה ישירה , אך לכולן ניתן להגיע עם עצירות ביניים באירופה או בארצות הברית, עם חברות כמו איבריה, אל על, אייר פראנס, לופטהנזה, KLM, אליטליה וכן דלתא, אמריקן איירליינס או קונטיננטל.

בגואטמלה תנחתו בשדה התעופה הבינלאומי La Auroraהנמצא בגוטמלה סיטי. באל סלבדור תנחתו בשדה התעופה הבינלאומי שלה (El Salvador International) הנמצא בבירה סן סלוודור. בהונדורס – שדה התעופה  הבינלאומי של טונקונטין (Tegucigalpa – Toncontin International). בניקרגואה תנחתו בשדה התעופה הבינלאומי של מנגואה (Managua International) ובבליז, בשדה התעופה Philip S.W. Goldson Internalשבבליז סיטי הבירה.
 

תכננו מראש – אל תשאירו את הזמנת הטיסות לדקה ה-90

כפי ניתן לראות, טיסות למרכז אמריקה כוללות לפחות עצירת ביניים אחת. לפיכך, רצוי לבחון מראש את האפשרויות שעומדות לפניכם ולראות דרך איפה אתם מעדיפים לטוס ובאלו חברות תעופה. רצוי שתזמינו את הטיסות מראש כדי שלא תאלצו לטוס דרך יעדים פחות מועדפים או בחברות תעופה שאינכם אוהבים.